رباتیک

موز خوراکی مجهز شده به فن آوری پوشیدنی

موز خوراکی مجهز شده به فن آوری پوشیدنی - دیجی اسپارک
نوشته شده توسط اروند طباطبایی

اگر با دیجی اسپارک همراه بوده باشید از فن آوری پوشیدنی بسیار شنیده اید و بخوبی می دانید از آنها در جاهای مختلف و در دستگاه های مختلف در حال استفاده اند. این فن آوری جدید بسیار هیجان انگیز می باشد و با سرعت زیادی در حال توسعه و پیشرفت است. Dole یک پوشیدنی خاص و متنوع را از این فن آوری را در قالب یک موز به نمایش گذاشته است.

خوراکی پوشیدنی:

موز با یک طراحی بسیار ساده مجهز به این فن آوری شد. این شرکت موز را قطعه قطعه کردند و در آن LED و یک باتری برای نمایش قرار داده اند. سپس مهندسان با دقت به طوری که فرم طبیعی این میوه تغییر نکند آن را بستند.

در سراسر جهان مخصوصا در بین دوندگان موز یک میوه محبوب بوده است. در طول سالها ورزشکاران این میوه را در دوره آموزش و مسابقات مصرف می کنند. آنها این میوه  را برای این مصرف می کنند که باعث افزایش کربوهیدرات و قند بدن می شود در این میوه  مواد به صورت طبیعی موجود است.

چه کاری انجام می دهد؟

این خوراکی پوشیدنی می تواند ضربان قلب را اندازه گیری کند پس ورزشکاران علاوه بر به کارگیری از مواد طبیعی آن می توانند از آن برای دانستن ضربان قلب استفاده کنند. این خوراکی پوشیدنی بر عملکرد آنها در کل مسابقه نظارت خواهد داشت. همچنین با یک سری ویژگی ها این دستگاه پیام هایی را ارسال می کند که حتی دوستان و خانواده می توانند با وارد شدن به وب سایت Dole علاوه بر تماشا و تشویق ورزشکار وضعیت جسمی آنها را نیز ببینند و نگرانی آنها برای تلاش ورزشکار برای شکستن رکود از بین برود.

موز خوراکی مجهز شده به فن آوری پوشیدنی  - دیجی اسپارک

موز خوراکی مجهز شده به فن آوری پوشیدنی – دیجی اسپارک

هموار کردن راه برای این نوآوری :

با آمدن این خوراکی پوشیدنی در صنعت رو به رشد پوشیدنی ها اگرچه برای اولین بار انجام شده است اما می تواند الگوی خوبی برای خوردنی ها شود مثلا استارباکس (Starbucks) یک لیوان پوشیدنی است که نشان می دهد بدن کسانی که قهوه می خورند چه عکس العملی نسبت به قهوه نشان می دهند.یا ایجاد لگو پوشیدنی برای به کارگیری در لباس بچه ها است. راه برای این صنعت طولانی است و ادامه خواهد داشت.

درباره نویسنده

اروند طباطبایی

بنیانگذار دیجی اسپارک: اولین مرجع تخصصی امبدد سیستم به زبان فارسی / کارشناس سئو و تولید محتوا

هرچه می آموزم میبینم که خیلی کم آموختم. علاقه به رباتیک و تکنولوژی دارم. امیدوارم بتونم دانشی را که آموخته‌ام، به روش‌های مختلفی به کاربران علاقمند منتقل کنم.

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه