گنو/لینوکس

نصب intel graphic در اوبونتو ۱۵٫۱۰

نوشته شده توسط اروند طباطبایی

intel اخیراً ریلیز جدید برای نصاب گرافیک خود را برای لینوکس ارائه داده است. این بدرایور به شما اجازه میده تا آخرین گرافیک ها و درایور های ویدئو را برای سخت‌افزار خود نصب کنید.این به شما امکان خواهد داد تا قدرت و خروجی دستگاه خود را بسیار افزایش داده و بهینه کنید. و به شما تجربه کاربری خوبی را ارائه میدهد. آخرین نسخه این برنامه برای اوبونتو در دسترس خواهد بود.

intel-graphics-installer-600x399

نصب intel graphic در اوبونتو

۱ – پیکج نصاب را از این لینک دانلود کنیدآخرین نسخه در زمان نوشتن این مقاله نسخه ۱٫۲٫۱ بوده است که برای اوبونتو ۱۵٫۱۰ ارائه شده است. معماری سیستم خود را چک کنید و نسخه متناسب با معماری ۳۲ یا ۶۴ بیتی را دانلود کنید.

download-intel-graphics-installer-450x191
۲ – پس از اینکه دانلود فایل تمام شد به پوشه دانلود رفته و بر روی فایل deb کلیک کنید تا مرکز نرم افزاری اوبونتو باز شده و از آنجا فایل را نصب کنید و یا با دستور sudo dpkg -i file.deb آن را نصب کنید.

install-via-software-center-450x212

۳ – همچنین شما برای اطمینان به این برنامه نیاز دارید تا کلید های زیر را از طریق دستورات زیر اضافه کنید.

ترمینال را از دش باز کرده و یا با کلید های ترکیبی ctrl + alt + t آن را فراخوانی کنید پس از باز شدن دو دستور زیر را به ترتیب باز کنید.

wget --no-check-certificate https://download.01.org/gfx/RPM-GPG-KEY-ilg -O - | sudo apt-key add -

wget --no-check-certificate https://download.01.org/gfx/RPM-GPG-KEY-ilg-2 -O - | sudo apt-key add -

trust-intel-600x239

اگر در طول مراحل از شما پسورد خواسته شد آنرا وارد کنید و در نظر داشته باشید که پسورد شما در ترمینال نشان داده نخواهد شد. و در آخر نیز برنامه intel را از دش باز کنید.

درباره نویسنده

اروند طباطبایی

بنیانگذار دیجی اسپارک: اولین مرجع تخصصی امبدد سیستم به زبان فارسی / کارشناس سئو و تولید محتوا

هرچه می آموزم میبینم که خیلی کم آموختم. علاقه به رباتیک و تکنولوژی دارم. امیدوارم بتونم دانشی را که آموخته‌ام، به روش‌های مختلفی به کاربران علاقمند منتقل کنم.

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه

۳ دیدگاه