ترفند

۴ روش ساده برای ریست پسورد ویندوز

نوشته شده توسط اروند طباطبایی

فراموش کردن پسورد هیچ‌گاه یک حرکت خوش آیند نبوده و تجربه‌ای تلخ است مخصوصاً اگر با سیستم خود کار داشته باشید و پسورد آن نیز یادتان نیاید. حال اگر پسورد اصلی‌ترین عضو یک سیستم یعنی ادمین آن را فراموش کنید چه خواهد شد؟ اولین راه نصب دوباره ویندوز و یا ریست کامل آن است در زیر ۴ راه برای بازیابی و یا ریست پسورد سیستم عامل ویندوز را شرح خواهیم داد.

۱ – ریکاروی آنلاین پسورد

از ویندوز ۸٫۱ به بعد مایکروسافت برای شما یک اکانت آنلاین نیز در سایت خود میسازد وتقریبا همه افراد آن را دارند. میتوانید به سایت مایکروسافت رفته و بگویید که رمز خود را فراموش کرده‌اید و آن را بازیابی کنید. برای اینکار به این آدرس مراجعه کنید مراحل مورد نیزا را ادامه دهید.

password-recovery

۲ – از دیسک نصب ویندوز کمک بگیرید

برای اینکار یک cd ویندوز آماده کرده و خود را برای استفاده از خط فرمان گرم کنید. از روی cd بوت شده و سپس به قسمت repair your computer بروید سپس مراحل را پیش بروید تا آنجایی که بتوانید از خط فرمان استفاده کنید. سپس دستور زیر را وارد کنید

copy c:windowssystem32sethc.exe c:

این دستور کلید های مورد نیاز را کپی کرده و سپس دستور زیر را وارد کنید

copy c:windowssystem32cmd.exe c:windowssystem32sethc.exe

پس از آن سیستم را ریبوت کنیدپس از آمدن صفحه پسورد دکمه شیفت را ۵ بار فشار دهید سپس صبر کنید تا خط فرمان باز شود. از آنجا یوزرنیم خود و پسورد جدید را وارد کرده و تمام.

۳ – ساخت cd ریست پسورد

password-reset-disk

این مورد نوعی پیشگیری محسوب شده و بهتر است دیسک آن را برای مواقع نیاز نگه دارید

به کنترل پنل و سپس قسمت user accounts را باز کنید. سپس یک سری مراحل را باید طی کنید که در اول نیز پسورد سیستم را نیاز دارید سپس برای سیستم خود یک دیسک ریست پسورد بسازید. پس از آن دیسک را در جایی امن نگه داری کنید تا در مواقع نیاز از آن استفاده کنید.

۴ – استفاده از netpasswd

این ابزار یکی از ابزار های مخصوص برای ریست پسورد است که بیشتر افراد از آن استفاده میکنند. ابتدا این ابزار را از اینجا دانلود کرده و سپس آن را روی یک فلش مموری یا سی دی کپی کنید. اگر بر روی سی دی استفاده میکنید نیاز است تا آن را مانند یک فایل iso رایت کنید سپس در هنگام بوت سیستم سی دی را وارد کرده و از روی آن بوت شوید سپس برنامه که اجرا شد به قسمت ویرایش پسورد رفته و یک پسورد جدید برای خود انتخاب کنید.

درباره نویسنده

اروند طباطبایی

بنیانگذار دیجی اسپارک: اولین مرجع تخصصی امبدد سیستم به زبان فارسی / کارشناس سئو و تولید محتوا

هرچه می آموزم میبینم که خیلی کم آموختم. علاقه به رباتیک و تکنولوژی دارم. امیدوارم بتونم دانشی را که آموخته‌ام، به روش‌های مختلفی به کاربران علاقمند منتقل کنم.

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه