گنو/لینوکس

معرفی و نصب Double Commander

نوشته شده توسط اروند طباطبایی

Double Commander یک فایل منیجر است که از دو پنل برای مدیریت فایلها به صورت همزمان استفاده میکند. که برای لینوکس و ویندوز و OSX در دسترس است و دارای دو نسخه با رابط کاربری‌هایQT و GTK2 است.

Double Commander کارخود را از ابتدا با زیبایی و کاراریی بالا آغاز کرد و به نوعی الهام گرفته از total commander بود؛ Double Commander در طی چندیدن سال پیشرفت‌ها و جهش های زیادی داشته است و امروزه به یک فایل منیجر کامل با قابلیت‌های بسیار تبدیل شده است و حالا از WCX و WFX و WDX و ‌WLX و dsx با نصب پلاگین های مخصوص پشتیبانی میکند؛ پشتیبانی از چندین تب و همچنین قابلیت rename کردن گروهی فایل‌ها نیز از جمله ویژگی‌های برجسته این فایل منیجر است که در کنار ویرایشگرمتن داخلی و پشتیبانی از فایل‌های آرشیو شده و مرورآنها محتوای بدون بازکردنشان نیز تکمیل‌کننده ویژگی‌های این فایل منیجر است.

همچنین این فایل منیجر از دو حالت پنل های عمودی و افقی پشتیبانی میکند که به سلیقه خود میتوانید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. همچنین قابلیت شخصی سازی بالای آن به کاربر اجازه میدهد تا نوار ابزار را تغییر دهد و حتی دستورات میانبر دلخواه خود را برای آن تعریف کند ؛ ظاهر فایل منیجر را به کلی تغییر دهد و هرچیز دیگری که بتوانید فکر آن را بکنید در آن گنجانده شده است.

نسخه ۰٫۷٫۰ آن اخیراً منتشر شده است و ویژگی‌های جدیدتری مانند نمایش درختی فایلها و شاخه ها و پشتیبانی از GVFS داخلی برای لینوکس به برنامه اضافه شده است.

در زیر به نقل از توسعه‌دهنده آن تغییرات نسخه جدید را بیان کرده‌ایم :

 

و بهتر است خاطرنشان کنیم تمامی نسخه های double commander در حالت بتا هستند و هنوز نسخه پایدار از این برنامه منتشر نشده است. دلیل اینکار بیشتر برای آن است که توسعه‌دهنده آن عقیده دارد هنوز ویژگی‌های برنامه تکمیل نشده است. برای دانلود و یا اطلاعات بیشتر میتوانید به سایت این فایل منیجر و صفحه رسمی آنکه در زیر لینک آن را قرار داده‌ایم مراجعه کنید.

Double commander

درباره نویسنده

اروند طباطبایی

بنیانگذار دیجی اسپارک: اولین مرجع تخصصی امبدد سیستم به زبان فارسی / کارشناس سئو و تولید محتوا

هرچه می آموزم میبینم که خیلی کم آموختم. در حال حاضر مدیریت تولید مقطع کارشناسی ارشد هستم. علاقه به رباتیک و تکنولوژی دارم. امیدوارم بتونم دانشی را که آموخته‌ام، به روش‌های مختلفی به کاربران علاقمند منتقل کنم.

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه