آموزش رزبری پای رزبری پای پروژه رزبری پای

ساخت رزبری هکر سریال Mr.Robot – برد رسپبری پای Raspberry Pi

raspberry pi hack mr robot
نوشته شده توسط اروند طباطبایی

ممکن است شما نیز سریال معروف Mr.Robot را دیده باشید و علاقمند به اجرای کارهای این جوان شده باشید که با استفاده ازدستگاه های ساده به هک کردن هرچیزی که بتواند میپردازد. اگر هنوز آن را ندیده اید پیشنهاد میکنیم تا این فیلم را دریافت کنید و ببینید.


Mr.Robot درباره یک مرد جوان است که دارای یک باطن اجتماعی است ( و اما از اضطراب و عادت به شکنجه و ستم نیز لذت میبرد) که در بخش امنیتی سایبری یک شرکت است که وظیفه محافظت از شبکه‌های شرکتی به نام evil را بر عهده دارد. پس از آن توسط شرکتی هکری به نام fsociety استخدام می‌شود ( که همانند anonymous به نظر میرسند) تا شرکت evil را از پای درآورد.

mr-robot-hack

یکی از بهترین نکات مثبت این فیلم این است که عملیات های هک را واقع‌بینانه تر نمایش میدهد و همانند بسیاری از فیلم‌های موجود هکری را مشاهده نمیکنید که با چندین lcd بزرگ در یک اتاق تاریک و نمور بر روی صندلی خود نشسته باشد و تسخیر جهان از طریق یک ترمینال سبز و مشکی بپردازد و یا اینکه ویروس هایی را به شکل‌های انیمیشنی و خیلی خفن نمایش دهند که به هک کردن میپردازند.

رزبری پای مخصوص هک در قسمت ۴

در قسمت چهارم از فصل اول این سریال الیوت که نقش اصلی این فیلم است نقشه ای برای کنترل سیستم گرمایشی اتاق حافظه شرکت evil دارد که آن را با رزبری پای عملی میکند. در اینجا شرکت evil پشتیبان هایی از اطلاعات خود را نگهداری میکند. اگر آن‌ها بتوانند دما را به اندازه کافی بالا ببرند نوار های بک آپ غیر قابل استفاده می‌شود و اطلاعات از بین میروند.

در این پشتیبان ها ۷۰ درصد از اطلاعات مصرف کننده های جهان و بدهی های آن‌ها قرار دارد و همچنین اطلاعات میلیارد ها دلار وامی که دانش آموزان گرفته‌اند نیز در این بک آپ ها وجود دارد. هکرها معتقد هستند که اگر بتوانند این اطلاعات را نابود کنند میلیون‌ها انسان از وام های دانشجویی خود آزاد شده و بدهی های مصرف کننده هایی که توسط شرکت evil نگهداری می‌شوند از بین خواهند رفت.

در این آموزش میخواهیم ساخت یک رزبری پای مخصوص هک را برای شما ارائه میدهیم که میتوان آن را به صورت بی سیم کنترل کرد و همانند الیوت در mr.robot از آن استفاده کنیم. رزبری پای یک برد میکروکامپیوتر کوچک است که اندازه‌ای برابر با یک کارت اعتباری دارد و قدرت پردازشی آن بسیار مناسب برای بیشتر کارهاست و قیمت ناجیز آن باعث محبوبیت بیش از حد رزبری در بین استفاده کنندگان از میکرو کامپیوتر ها و برد های کامپیوتری کوچک شده است.

مرجله اول : نسخه Arm لینوکس مخصوص تست نفوذ kali را دانلود کنید.

ابتدا نسخه arm کالی لینوکس را از سایت آن دانلود کنید. رزبری پای و بیشتر دستگاه‌های موبایل از پردازنده های Arm استفاده میکنند به دلیل اینکه پردازنده های arm انرژی کمتری مصرف کرده و بسیار خنک‌تر از پردازنده ای مورد استفاده در pc ها است. سیستم عامل کالی نسخه مخصوص arm دارد که میتوان آن را اجرا کرد.

hacks-mr-robot-build-hacking-raspberry-pi

پس از آنکه ایمیج مربوط به سخت‌افزار خود را دانلود کردید فایل را با استفاده از winrar یا برنامه‌های مشابه باز کنید و آن را آنزیپ کنید.

مرحله دوم : دانلود و نصب win32 Disk imager

ما نیاز داریم تا برنامه win32 Disk imager را دانلود و نصب کنیم. این ابزار به شما امکان میدهد تا یک ایمیج را بر روی کارت اس دی و یا درایور usb رایت کنید. ما به شما یک اس دی کارت سریع که حداقل ۴ گیگ فشا در اختیار شما قرار دهد را پیشنهاد میدهیم. شما حتی میتوانید یک کارت ۱۶ گیگابایتی را با تنها ۷ دلار خریداری کنید.

مرحله ۳ : اجرای Disk imager

حال که برنامه را نصب کردید آن را با دسترسی administrator اجرا کنید. در قسمت فایل ایمیج کالی را انتخاب کنید و در قسمت device نیز کارت حافظه ای را که به سیستم متصل کرده‌اید انتخاب کنید. سپس بر روی دکمه write کلیک کنید تا عملیات نوشتن آغاز شود و تا پایان کار صبر کنید.

hacks-mr-robot-build-hacking-raspberry-pi.w64hacks-mr-robot-build-hacking-raspberry-pi.54

اگر از لینوکس بر روی سیستم خود استفاده میکنید نیز کار بسیار آسان‌تر است و فقط باید فایل img را با دستور dd بر روی کارت اس دی رایت کنید.

dd if =Kali-RPI.img of = /dev/sdc bs=4096

 

مرحله ۴ : کارت sd را در رزبری پای نصب کنید

کارت حافظه را از سیستم جدا کرده و سپس آن را به رزبری متصل کنید و رزبری را بوت کنید. پس از بوت شدن اگر به محیط دستوری وارد شدید از یوزر root و پسورد toor برای لاگین شدن استفاده کنید. سپس startx را نوشته و اینتر بزنید تا وارد حالت گرافیکی شوید. این دستور رابط کاربری گرافیکی x11 را اجرا میکند و تمام! کالی شما اجرا شد.

hacks-mr-robot-build-hacking-raspberry-pi-watch

مرحله ۵ : استفاده از cryptcat در رزبری پای

حال که یک رزبری پای داریم که بر روی آن کالی لینوکس را اجرا کرده‌ایم میتوان آن را به وسیله یک باتری در هرجایی و به دور از دید دیگران نصب کرد. رزبری را میتوانید حتی به وسیله یک آداپتور بی سیم استفاده کنیم که حتی اثری از سیم اترنت نیز در اطراف آن دیده نشود. پس از آنکه به شبکه متصل شدید میخواهیم یک جاسوس یا listener با نام netcat را بر روی رزبری اجرا کنیم. دستور زیر را در کالی وارد کرده و enter را بزنید :

nc -l -p6996 -e /bin/sh

 

این دستور به شما امکان میدهد تا به رزبری خود در هر زمانی که نیاز دارید متصل شده و از ترمینال آن استفاده کنید. برای استفاده از آن کافی است به پورت ۶۹۹۶ که خودمان وادر کردیم متصل شویم. در یک ترمینال لینوکس عبارت زیر را وارد کنید :

nc 192.168.1.105 6996

hacks-mr-robot-build-hacking-raspberry-pi-nc

توجه داشته باشید ip رزبری پای شما متفاوت خواهد بود و لازم است آن را در شبکه پیدا کنید.

حال میتوانید هرکدام از ابزار های نفوذ کالی را که مدنظر دارید اجرا کرده و با آن به شروع نفوذ بپردازید. همچنین روش‌های دیگری همچون ssh و vnc نیز وجود دارند که میتوانید به وسیله آن به رزبری از راه دور متصل شده و از آن استفاده کنید.

درباره نویسنده

اروند طباطبایی

بنیانگذار دیجی اسپارک: اولین مرجع تخصصی امبدد سیستم به زبان فارسی / کارشناس سئو و تولید محتوا

هرچه می آموزم میبینم که خیلی کم آموختم. علاقه به رباتیک و تکنولوژی دارم. امیدوارم بتونم دانشی را که آموخته‌ام، به روش‌های مختلفی به کاربران علاقمند منتقل کنم.

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه

۱۴ دیدگاه