اپلیکیشن گنو/لینوکس

آموزش نصب Sublime در اوبونتو

نوشته شده توسط اروند طباطبایی

در این آموزش نگاهی سریع خواهیم انداخت بر نحوه نصب ویرایشگر محبوب sublime text نسخه ۲ و ۳ در اوبونتو .

Sublime یک ادیتور کلوز سورس برای ادیت کردن کد سورس ها است و به وسیله API زبان پایتون ساخته شده است. میتوانید آن را به صورت رایگان دانلود کرده و استفاده کنید و برای تجربه بهتر آن را خریداری نمایید. برای دیدن ویژگی‌های کامل و زبان‌های مورد پشتیبانی توسط این برنامه میتوانید به صفحه ویکی پدیای آن مراجعه کنید.
نصب sublime text در اوبونتو

با تشکر از تیم webupd8 که ppa این نرم‌افزار را ایجاد کردند تا به راحتی بتوان آن را نصب و آپدیت کرد. این ppa میتواند به صورت خودکار نرم‌افزار سابلایم شما را به آخرین نسخه بتا یا پایدار که در سایت قرار داده می‌شود به روز نماید. برای نصب آن ابتدا ترمینال را با کلید های ترکیبی ctrl + alt + t باز کرده و یا از منوی دش آن را جست‌و‌جو کرده و باز کنید. سپس دستورات زیر را به ترتیب در ترمینال وارد کنید.

SublimeText3
نصب sublime نسخه پایدار

پس از وارد کردن دستور اول از شما پسورد میخواهد که باید آن را تایپ کنید و به این نکتع نیز توجه داشته باشید که پسورد ها در ترمینال مشکلی ندارند.

نصب نسخه ۳ و بتای نرم‌افزار

پس از نصب برنامه را از منوی دش باز کرده و یا آن را از منو پیدا کنید و از آن لذت ببرید.

اگر از ppa ها خوشتان نمی‌آید میتوانید برنامه را دریافت کرده و آن را دستی نصب کنید برای اینکار ابتدا یکی از کد های زیر را بر حسب نسخه سیستم عامل انتخاب کنید.

۳۲ بیتی :

۶۴ بیتی :

سپس برای نصب هر دوی آن‌ها دستور زیر را وارد کنید :

sublime text نصب شده و آماده استفاده است. از آن لذت ببرید.

درباره نویسنده

اروند طباطبایی

بنیانگذار دیجی اسپارک: اولین مرجع تخصصی امبدد سیستم به زبان فارسی / کارشناس سئو و تولید محتوا

هرچه می آموزم میبینم که خیلی کم آموختم. در حال حاضر مدیریت تولید مقطع کارشناسی ارشد هستم. علاقه به رباتیک و تکنولوژی دارم. امیدوارم بتونم دانشی را که آموخته‌ام، به روش‌های مختلفی به کاربران علاقمند منتقل کنم.

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه

۱ دیدگاه