تکنولوژی گنو/لینوکس

آموزش نصب ۰ A.D در اوبونتو

نوشته شده توسط اروند طباطبایی

نوزدهمین نسخه از بازی  ۰A.D سه روز پیش منتشر شده است.  ۰A.D یک بازی آزاد و متن باز (open source) با موضوع جنگ‌های قدیمی است. هم‌اکنون ppa این بازی برای اوبونتو نسخه های ۱۶٫۰۴ و ۱۵٫۱۰ و ۱۴٫۰۴ و ۱۲٫۰۴ عرضه شده و از طریق ppa قابل استفاده است.

 ۰A.D نسخه آلفا ۱۹ با نام syllepsis منتشر شده است و دارای ویژگی‌های جدید همجون حالت‌های برنده شدن متفاوت و جدید تر ؛ حالت آتش بس ؛ جنگ‌های هماهنگ و قابلیت هماهنگی برای جنگ و موارد بصری همچون سه نقشه جدید برای جنگ‌های کوچک و حیوانات جدید ؛ پخش مجدد صحنه‌ها و پشتیبانی از ارتفاع ۸ برابر بیشتر برای مشاهده نقشه از بالا و قابلیت‌های بسیار دیگر که میتوانید در این لینک مشاهده کنید.

نصب  ۰A.D از طریق ppa

یک ppa رسمی توسط سازنده همین بازی منتشر شده است که برای تمامی انتشار های اخیر اوبونتو منتشر شده است. میتوانید از مخزن را اضافه کرده و از طریق آن بازی را نصب نمایید.

۱ – اضافه کردن ppa بازی  ۰A.D

ترمینال را از دش یونیتی باز کنید و یا به وسیله لانچر یا با میانبر ctrl + alt +t آن را فراخوانی کنید. وقتی که باز شد دستورات زیر را در محیط ترمینال وارد کنید و سپس اینتر را فشار دهید.

0ad-ppa-600x94

sudo add-apt-repository ppa:wfg/0ad

 

سپس از شما رمز سیستم خواسته می‌شود که باید آن را از حفظ وارد کنید چرا که در ترمینال های لینوکس پسورد ها نشان داده نخواهند شد. سپس اینتر را فشار دهید.

۲ – نصب یا به روزرسانی بازی

اگر شما از نسخه های قدیمی این بازی استفاده میکردید میتوانید آن را به روزرسانی کنید. به قسمت software updater رفته و سپس بازی را انتخاب کنید و آن را بعد از چک شدن برای به روز رسانی ها به روز رسانی کنید.

upgrade-0ad-450x348

اگر برنامه را نصب ندارید یا با دستورات متنی راحت‌تر هستید از دو دستور زیر برای اینکار استفاده کنید.

sudo apt-get update

sudo apt-get install 0ad

 

۳ – پاک کردن ppa (دلخواه )
اگر از ppa های زیادی که بر روی سیستم شما هستند ناراحت هستید میتوانید پس از نصب این بازی ppa آن را پاک کنید. اما توجه داشته باشید که با پاک کردن ppa آن دیگر نمیتوانید از آپدیت های آینده آن خبر دار شوید و بازی را به روز کنید. برای پاک کردن ppa بازی به قسمت software & updates رفته و سپس other softwares و ppa بازی را حذف کنید.

 

گالری عکس های خیره کننده این بازی با کیفیت بالا و در سایت اصلی آن موجود است که میتوانید از لینک زیر آن ها را مشاهده کنید

۰A.D. gallery

درباره نویسنده

اروند طباطبایی

بنیانگذار دیجی اسپارک: اولین مرجع تخصصی امبدد سیستم به زبان فارسی / کارشناس سئو و تولید محتوا

هرچه می آموزم میبینم که خیلی کم آموختم. علاقه به رباتیک و تکنولوژی دارم. امیدوارم بتونم دانشی را که آموخته‌ام، به روش‌های مختلفی به کاربران علاقمند منتقل کنم.

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه