دسته‌بندی

Ios 9.1 به میدان رقابت می‌آید

نوشته شده توسط اروند طباطبایی

هفته پیش اپل با محصولات خود گرد و خاکی به پا کرد؛ محصولاتی از قبیل iphone های جدید و apple TV و ipad pro را در کنفرانس اپل شاهد بودیم. همچنین با سیستم جدید اپل با نام hey siri که سیری هوشمند تر شده است نیز آشنا شدیم. تنهاای چیزی که در بالای استیج گفته نشد ریلیز نسخه بتای ios با ورژن ۹.۱ بود که اپل یا آن را از قلم انداخته بود یا به نظرش چیز مهمی نرسیده بود. این درحالی است که این روزها تب آپدیت تلفن‌های اپلی به ios 9 بالا گرفته و با این حال اپل سخت در حال کار بر روی هر دو نسخه ۹ و ۹.۱ میباشد تا رضایت مشتریانش را جلب کند.

نسخه ۹٫۱ همانند دیگر نسخه های بتا برای توسعه دهندگان در دسترس خواهد بود و میتوانند برنامه‌های خود را با آن بهینه کنند. تغییرات این نخه نیز ریز و اندک است و برای توسعه‌دهنده ها یک API جدید در نظر گرفته شده است چیزهایی مثل تصاویر لایو و تاچ سه بعدی را در برنامه خود به کار بگیرند. همچنین برای طرفداران ایموجی ها و شکلک ها اپل تعداد جدید از شکلک ها را اضافه کرده است که در آن‌ها موارد جالی پیدا میشوند.

ایموجی های جدید به گفته ایموجی پدیا آن‌هایی هستند که در زیر آورده‌ایم :

ios9_story

unicode7-ios9-1_story

آن‌هایی که ios 9 beta را دارند میتوانند دستگاه خود را به ios 9.1 به صورت یک به روز رسانی OTA آپدیت کنند. برای به روز رسانی هم کافیتس به ستینگ رفته و سپس general و بعد از آن software update را انتخاب کنید. همچنین برنامه نویسان نیز میتوانند به وبسایت رسمی اپل برای دریافت برنامه مخصوص مراجعه نمایند.

اگر میخواهدی برای برنامه رسمی اپل به نام beta program ثبت نام کنید نیز میتوانید از وبسای زیر استفاده کنید :

Beta Program

درباره نویسنده

اروند طباطبایی

بنیانگذار دیجی اسپارک: اولین مرجع تخصصی امبدد سیستم به زبان فارسی / کارشناس سئو و تولید محتوا

هرچه می آموزم میبینم که خیلی کم آموختم. علاقه به رباتیک و تکنولوژی دارم. امیدوارم بتونم دانشی را که آموخته‌ام، به روش‌های مختلفی به کاربران علاقمند منتقل کنم.

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه

۱ دیدگاه

  • چقدر خوب، ولى من تازه دیروز اپدیتش کردم، حالا کى میاد این نسخه ٩/١؟؟؟؟
    دیجی منو چشم انتظار نذاز!!!