آموزش آردوینو

آموزش کتابخانه keyboard آردوینو بخش اول

keay-board-ardoino
نوشته شده توسط علیرضا قربانی

آموزش کتابخانه keyboard آردوینو

به وسیله پردازنده‌ی ۳۲u4 که بر روی  برد های آردوینو Leonardo , Zero و DUE وجود دارد‌‌، می‌توانید یک موس و یا کیبورد مجازی بر روی آردوینو خود ایجاد کنید  و به وسیله‌ی آن بتوانید تمام کار‌هایی را که با موس و کیبورد کامپیوترتان انجام دهید اینبار با آردوینو خود انجام دهید.به وسیله‌ی کتابخانه keyboard می‌توانید توابع مربوط به صفحه کلید کامپیوتر را به وسیله‌ی آردوینو به کامپیوتر ارسال کنید.در ادامه آموزش با  مرجع تخصصی آردوینو ، دیجی اسپارک همراه باشید.

لیست توابع کتابخانه keyboard  به صورت زیر می‌باشد که به توضیح هرکدام می‌پردازیم:

  • Keyboard.begin()
  • Keyboard.end()
  • Keyboard.press()
  • Keyboard.print()
  • Keyboard.println()
  • Keyboard.release()
  • Keyboard.releaseAll()
  • Keyboard.write()

 

توضیح توابع

 

Keyboard.begin()

این تابع حتما باید در ابتدای کار برای معرفی آردوینو به عنوان کیبورد به کامپیوتر باید صدا زده شود. شکل کلی این تابع به صورت زیر می‌باشد و باید در setup آردوینو صدا زده شود.

برای مثال یک کلید را مطابق شکل زیر به آردوینو متصل کنید و کد زیر را بر روی آن آپلود کنید سپس یک ادیتور متن مانند نوت‌پد یا وورد باز کنید و کلید متصل به آردینو را فشار دهید و نتیجه را مشاهده کنید.

آموزش کتابخانه keyboard آردوینو

 

 

 

 

Keyboard.write()

 

این تابع مانند این می‌ماند که کلیدی را از روی کیبورد کامپیوتر فشار دهیم و سپس دستمان را برداریم.ساختار کلی این تابع به صروت زیر می‌باشد:

 

که به جا‌ی‎   characterمی‌توانید کاراکتر مورد نظر خود را درون کوتیشین قرار دهید یا آن را به صورت کداسکی کاراکتر، کد هگزادسیمال و یا به صورت باینری وارد نمایید.

برای مثال برای جاپ کاراتر A می‌توانید به صورت ۴ شکل زیر عمل کنید:

 

 

ای مثال یک کلید را مطابق شکل زیر به آردوینو متصل کنید و کد زیر را بر روی آن آپلود کنید سپس یک ادیتور متن مانند نوت‌پد یا وورد باز کنید و کلید متصل به آردینو را فشار دهید ، همانطور که مشاهده میکنید با هر بار فشار دادن کلید کاراکتر ‘A’ درون ادیتور نوشته می‌ شود.

آموزش کتابخانه keyboard آردوینو

 

 

در قسمت‌های بعدی به آموزش بقیه توابع کتابخانه keyboard می‌پردازیم.

درباره نویسنده

علیرضا قربانی

علیرضا قربانی هستم دانشجوی مهندسی پزشکی. چیزهای خیلی زیادی رو در دنیا دوست دارم. یک گیک هستم و یشه گفت یک هکر. نه به معنی دزدی پسورد و ایمیل مردم. به معنی عشق به دونستن و عشق به تحقیق درباره خیلی از چیزهایی که می بینم و می‌شنوم. اگر بخوام علاقه‌مندی‌ درجه یکم رو نام ببرم میتونم بگم برنامه نویسی و بعد از اون امبدد سیستم ها.

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه

۸ دیدگاه