دیجی اسپارک چگونه کار می‌کند؟

دیجی اسپارک چیست؟

وب سایت مرجع آموزش‌های DIY بر پایه الکترونیک، آردوینو، رزبری پای، امبدد سیستم‌ها و اینترنت اشیاء است. در دیجی اسپارک فرصت برای کلیه کاربران علاقند و متخصص وجود دارد که خودشان را به جامعه نشان دهند. تیم تحریریه دیجی اسپارک به شما کمک می‌کند تا یک پست آموزشی حرفه‌ای بنویسید. علاوه بر کمک به ارتقاء سطح دانش بومی، توانایی‌های خودتان را به جامعه نشان خواهید داد.

 

چگونگی کار با سایت برای کاربران تازه وارد

اگر میدانید که چه بخشی را نیاز دارید، خب از منو بالا انتخاب کنید. مثلا آردوینو، رزبری پای، الکترونیک و…. روش دیگر برای رسیدن به آموزش‌ها کافیست از قسمت جستجوی سایت اسم ماژول، سنسور و یا کاربرد مدار مورد نظرتان را وارد کنید. دیجی اسپارک یک مرجع کامل برای آموزش‌ها است. از سال ۱۳۹۴ که شروع شد، برای هر آموزش دقت کافی و حساسیت در خصوص ناب بودن و یکتا بودن محتوا داشتیم. از این رو هر کدام از آموزش‌های دیجی اسپارک هزینه ای بین ۶۰ تا ۹۰ هزار تومان برای این مجموعه داشته است. از اینرو به هنگام استفاده از مطالب سایت دیجی اسپارک که به صورت رایگان برای شما انتشار داده می‌شود. نهایت دلسوزی را داشته باشید و با دقت این مطالب گرانبها را مطالعه کنید. در ادامه چند روش برای یافتن مطلب مورد نظرتان ارایه خواهیم داد.

 

جستجو در دیجی اسپارک

در نوار بالایی سایت، قسمت منو یک ذره بین قرار دارد. با کلیک بر روی آن می‌توانید کلید واژه مورد نظرتان را جستجو کنید. به چند مثال توجه کنید.

کاربر A به دنبال روشی برای پروگرام کردن آردوینو پرو مینی است. کافیست در این قسمت یکی از کلیدواژه‌های «آردوینو پرو مینی» «آردوینو مینی» «pro mini» «پروگرام آردوینو» «پروگرام pro mini» «پروگرام mini» را جستجو کنید. لازم نیست که عبارت جستجو شده عینا در آموزش به کار رفته باشد، کافیست ایده‌ای که در ذهن دارید را جستجو کنید.

کاربر B به دنبال راه اندازی دوربین رزبری پای است. کافیست در قسمت جستجو سایت دیجی اسپارک یکی از کلید واژه‌های «دوربین رسپبری» «دوربین» «راه اندازی دوربین رزبری» «raspberry pi camera» «دوربین raspberry pi» «دوربین در رسپین» و…. هر آنچه که به ذهنتان می‌رسد را جستجو کنید.

 

استفاده از هشتگ در دیجی اسپارک

هشتگ یا برچسب یا Tag بسیار کاربردی است. به کاربران کمک می‌کند تا راحت‌تر به مطلب مورد نظرشان برسند. در اتنهای تمامی پست‌های آموزشی در دیجی اسپارک کلیه هشتگ‌ها قرار دارند. هشتگ‌ها به شما کمک می‌کنند که محتواهای مشابه را پیدا کنید. به چند مثال زیر توجه کنید.

کاربر A به دنبال مجموعه آموزش‌های «پکیج ۳۷ سنسور آردوینو» است. برای این منظور میتواند از روش قبلی استفاده کند. سپس برای دسترسی به کلیه این آموزش‌ها برروی یکی از هشتگ‌ها که دارای عبارت پکیج سنسور است، کلیک کند. با این روش به کلیه آموزش‌ها و پست‌های مرتبط دست پیدا می‌کند.

کاربر B به دنبال آموزش برای ارایه به عنوان پروژه دانشگاهی و… است. کافیست بر روی هشتگ «پروژه‌های آردوینو» کلیک کند. به همین سادگی

 

استفاده از منو در دیجی اسپارک

در بالای کلیه صفحات سایت یک قسمت قرار دارد. کلیه منوهای سایت اعم از آردوینو، رزبری پای، اینترنت اشیاء و… قرار دارند. شما می‌توانید از منو مربوطه به لیست آموزش‌های مورد نیازتان دسترسی داشته باشید.

 

تعامل با نویسندگان دیجی اسپارک

روش دیگر هم سوال از نویسندگان سایت دیجی اسپارک است. این بستر علاوه بر اینکه رایگان است و در تلاش برای ارتقاء سطح دانش کاربران است، حالت تعاملی دارد. یعنی هرجایی که به ذهن شما کاربران محترم سوالی برخورد، می‌توانید از قسمت ثبت کامنت، حتی اگر پست مربوطه با سوال شما نا مرتبط باشد، استفاده کنید. اگر نمیدانید از کجا شروع کنید، با ثبت نظر در هر کدام از صفحات، نویسندگان دیجی اسپارک به شما کمک خواهند کرد.

 

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه