اپلیکیشن سرگرمی

برنامه Resize Me برای تغییر اندازه و کیفیت عکس در گوشی اندروید

برنامه Resize Me برای تغییر اندازه و کیفیت عکس در گوشی اندروید
نوشته شده توسط آزاده مختاری

ممکن است در هنگام ارسال تصویر با جمله حجم عکس ارسالی از مقدارتعیین شده بیشتر می‌باشد یا عبارت عکس نمی‌تواند آپلود شود؟

اگر به تصویر گرفته شده برگردیم و مشخصات آن را مشاهده کنیم متوجه می شویم که حجم عکس بالا است و با توجه به قانون برنامه یا سرعت اینترنت قادر به بارگذاری آن نمی‌باشد. بنابراین به برنامه‌ای برای کم کردن حجم عکس نیاز داریم که بتواند عکس را به اندازه دلخواه ما تبدیل کند. در گوشی‌های اندروید قابلیت تغییر سایز تصاویر وجود ندارد و یا حتی اگر وجود داشته باشد نیز امکانات زیادی برای آن در نظر گرفته نشده است.

در ادامه با دیجی اسپارک با معرفی برنامه Resize Me برای تغییر اندازه و کیفیت عکس در گوشی اندروید می‌پردازیم.

برنامه های کم کردن حجم و اندازه عکس مثل فتوشاپ به طور گسترده‌ای توسعه یافته است ولی ممکن است تمام افراد نتوانند به راحتی از آن استفاده کنند. برای حل مشکل کاربران گوشی های هوشمند اندرویدی برنامه Resize Me برای تنظیم اندازه و کیفیت عکس به اندازه دلخواه طراحی شده است.

مهم ترین کاربرد برنامه Resize Me تعیین دقیق ابعاد تصویر است. ممکن است برای ثبت  نام در یک سایت به حجم و اندازه خاصی برای عکس نیاز داشته باشید با استفاده از این برنامه به راحتی می‌توانید با وارد کردن اندازه دلخواه و کیفیت مطلوب عکس را بارگذاری نمایید. همچنین پس از تعیین پیکسل عکس می‌توانید رزولوشن‌های موجود در برنامه را هم استفاده کنید که این رزولوشن‌ها عبارتند از: QCIF، VGA، XGA و …

همچنین ابزارهای برش عکس و چرخاندن تصویر نیز در این برنامه قرار داده شده است . از قابلیت‌های دیگر این برنامه می‌توان به تعیین رنگ پس زمینه،میزان شفافیت تصویر، حفظ داده های EXIF و GPS در صورت تغییر عکس.

این برنامه هم به طور رایگان و هم پولی برای استفاده موجود می‌باشد که نسخه پولی آن امکانات بیشتری دارد و امکان ویرایش چند عکس به طور همزمان و قراردادن لوگو را دارد.

درباره نویسنده

آزاده مختاری

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه

۳ دیدگاه