تکنولوژی سرگرمی

سیستم Iris HUD به جای آفتاب‌گیر شیشه‌ی جلوی سمت راننده

سیستم Iris HUD به جای آفتاب‌گیر شیشه‌ی جلوی سمت راننده
نوشته شده توسط آزاده مختاری

نمایشگرهای مجازی (HUD) با وجود نگرانی‌هایی در مورد پایین آوردن سطح امنیت رانندگی، می‌توانند به تجهیزات استاندارد اغلب خودروها تبدیل شوند. اما چگونه می‌توان از این تکنولوژی در خودروهای فعلی استفاده کرد؟ پاسخ این پرسش را در دیجی اسپارک بررسی می‌کنیم: نصب سیستم Iris HUD به جای آفتاب‌گیر شیشه‌ی جلوی سمت راننده.

سیستم Iris از یک نمایش لیزری ۷۲۰p (نصب‌شده بر روی آفتاب‌گیر) تشکیل شده است که به یک جفت بازو برای پایین نگه داشتن نمایشگر شفاف، متصل است. این نمایشگر در بالای شیشه‌ی جلو قرار دارد و به نمایش اطلاعات تابانده شده بر روی آن می‌پردازد. این نمایشگر مجازی امکان دیدن خیابان را به راننده می‌دهد. این سیستم همچنین دارای آفتاب‌گیر خاص خود است که به جای آفتاب‌گیر حذف شده‌ی خودرو در صورت نیاز می‌توان از آن استفاده کرد.

با استفاده از یک برنامه iOS/اندروید، گوشی هوشمند کاربر می‌تواند از طریق بلوتوث به Iris متصل شود. سپس این دستگاه می‌تواند به اجرای توابعی مانند نمایش اطلاعات تماس ورودی یا سایر پیام‌ها، نمایش مسیرهای GPS، یا هشدار به کاربر در صورت تجاوز از سرعت مجاز بپردازد. سیستم تشخیص صوتی این دستگاه نیز به کاربران امکان برقراری تماس با هنذفری را می‌دهد، و تکنولوژی تشخیص حرکتی آن به رانندگان اجازه‌ی پذیرفتن یا رد تماس‌ها را با حرکت انگشتان در هوا می‌بخشد.

حتی بدون همگام‌سازی با تلفن، Iris همچنان می‌تواند با کامپیوتر آنبرد خودرو برای نمایش سرعت فعلی، مصرف سوخت، و سایر اطلاعات مرتبط با وسیله نقلیه ارتباط برقرار کند.

درباره نویسنده

آزاده مختاری

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه