سرگرمی

فلزیاب خانگی داشته باشید

فلزیاب خانگی داشته باشید-دیجی اسپارک
نوشته شده توسط اروند طباطبایی

کلمه فلزیاب، عکس‌العمل‌های متفاوتی در ذهن مردم ایجاد می کند. عده‌ای به جستجوی طلا در یک معبد قدیمی و عده‌ای به امنیت فرودگاه‌ها در پیدا کردن اسلحه تروریست‌ها فکر خواهند کرد. اگر شما در حال ساخت و تعمیر ساختمان قدیمی هستید، ممکن است به یافتن لوله‌ها و کابل های قدیمی زیر خاک فکر کنید.

کلمه فلزیاب، عکس‌العمل‌های متفاوتی در ذهن مردم ایجاد می کند. عده‌ای به جستجوی طلا در یک معبد قدیمی و عده‌ای به امنیت فرودگاه‌ها در پیدا کردن اسلحه تروریست‌ها فکر خواهند کرد. اگر شما در حال ساخت و تعمیر ساختمان قدیمی هستید، ممکن است به یافتن لوله‌ها و کابل های قدیمی زیر خاک فکر کنید. حقیقت این است که همه این سناریوها معتبر هستند. فلز یاب‌ها اکنون وارد بخشی از زندگی ما شده‌اند. آنها در فرودگاه‌ها، ساختمانهای اداری و زندان ها بکار می روند تا کسی نتواند با اسلحه وارد این مکان ها شود.

حتما برای شما هم  پیش آمده که بخواهید فلزیاب خانگی داشته باشید و فلزی را در منزل یا محل کار خود ردیابی کنید. در چنین موقعیتی شاید نیاز به وجود یک آشکار ساز حرفه یی نباشد و بتوانید با ساخت یک فلزیاب خانگی نیازتان را بر طرف کنید.

مطلبی که پیش روی شماست آموزشی شماتیک از ساخت یک فلزیاب خانگی است.مدار فلزیاب خانگی به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید  اشیاء فلزی با نفوذ پذیری مغناطیسی نسبتا بالا را پیدا کنید.

شماتیک مدار

شماتیک مدار

شاید به این اطلاعات نیاز پیدا کنید : سیم پیچ L1 آشکارساز بخشی از نوسان ساز سینوسی ساخته شده در اطراف ترانزیستور T1 است. به طور معمول، فرکانس مرکز ولتاژ نوسان ساز کنترل شده (VCO) از حلقه PLL است که با IC1 موجود با فرکانس نوسان T1 برابر است. کویل L1 شامل ۴۰ دور سیم مسی لعابی، در یک قالب پلاستیکی با قطر حدود ۱۰ سانتی متر است. نتیجه ی به دست آمده از عملکرد اسیلاتور در یک فرکانس تقریبا برابر با VCO موجود در حلقه   PLL می باشد.

درباره نویسنده

اروند طباطبایی

بنیانگذار دیجی اسپارک: اولین مرجع تخصصی امبدد سیستم به زبان فارسی / کارشناس سئو و تولید محتوا

هرچه می آموزم میبینم که خیلی کم آموختم. علاقه به رباتیک و تکنولوژی دارم. امیدوارم بتونم دانشی را که آموخته‌ام، به روش‌های مختلفی به کاربران علاقمند منتقل کنم.

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه