امنیت

۱ میلیون دلار جایزه برای هک ios 9

نوشته شده توسط اروند طباطبایی

با میلیون‌ها آیفون که در روز های اخیر به ios 9 آپگرید شدند محققان امنیتی به هکر ها جایزه میدهند تا نواقص امنیتی ios 9 را شناسایی کنند. یک جایزه دهنده اکسپلویت به نام zerodium جایزه میلیون دلاری برای کسی که ios 9 را هک کند قرار داده است و شرط کرده است که دستگاه باید جیلبریک نشده باشد و از طریق مشاهده یک صفحه وب یا مرور وب در یک برنامه و یا پیامک هک شود. به دلیل مقررات سخت گیرانه اپل و امنیت نسبتاً خوب اپل استور میتوان تقریباً مطمئن بود که از طریق نصب یک برنامه نمیتوان این تلفن‌ها را هک کرد. اما با ماجرای جدید اتفاق افتاده برای فروشگاه اپل شاید بهتر باشد حرفی در این باره به میان نیاید.

100804_iPhoneHack

به دلیل زمان کم برای عرضه ios 9 ممکن است باگ هایی در آن مشاهده شود اما این جایزه دهنده یک راه حل سریع و بدون سر و صدا و از طریق وب و یا پیامک و از راه دور نیاز دارد تا جایزه خود را به هکر تقدیم کند و آسیب‌پذیری هایی مانند آسیب‌پذیری اخیر بلوتوث های اپل برای این فرد ارزشی نخواهند داشت.

همچنین یک محدودیت زمانی نیز برای این پیشنهاد در نظر گرفته شده است و تمام این عملیات ها و جست‌و‌جو ها باید تا ۳۱ اکتبر نتیجه دهد و پس از آن این فرد هیچ جایزه ای به کاشف آسیب‌پذیری نخواهد داد. این یعنی حدوداً یک ماه هر هکر وقت دارد تا اکسپلویتی مخصوص هک ios 9 بنویسد.

شما نیز اگر در این زمینه هوش و استعداد دارید بهتر است کمی تلاش کنید شاید یک میلیون دلار برنده شدید 🙂

درباره نویسنده

اروند طباطبایی

بنیانگذار دیجی اسپارک: اولین مرجع تخصصی امبدد سیستم به زبان فارسی / کارشناس سئو و تولید محتوا

هرچه می آموزم میبینم که خیلی کم آموختم. علاقه به رباتیک و تکنولوژی دارم. امیدوارم بتونم دانشی را که آموخته‌ام، به روش‌های مختلفی به کاربران علاقمند منتقل کنم.

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه