امنیت سیم کارت GSM - GPRS پروژه های آردوینو

کیت دزدگیر سیم کارتی با قابلیت مدیریت شماره های تماس از طریق پیامک

smart-security-alarm-kit-with-arduino-and-gsm-sim800l-digispark
نوشته شده توسط معین صابری

روال زندگی همواره به گونه ای پیش رفته که خطر جزیی جدایی ناپذیر از آن بوده است. انسان ها در طول تاریخ همواره در معرض خطر بوده اند. یکی از خطرات همواره همراه با زندگی، سرقت بوده است. متاسفانه روزانه خبرهای زیادی در رابطه با سرقت ادارات، منازل، فروشگاه ها و سایر اماکن به گوش می رسد. این موضوع زمانی بحرانی می شود که در رابطه با از کار انداختن سیستم های دزدگیر توسط سارقان، اخباری را می شنویم. اما در این پروژه، به طراحی و پیاده سازی کیت دزدگیر سیم کارتی می پردازیم. این دستگاه با اندازه ای کوچک، در گوشه ای قرار گرفته و بدون جلب توجه، به مانیتورینگ وضعیت ورود و خروج می پردازد. همچنین این کیت بدون نیاز به هیچ سیم کشی و تنها با اتصال برق، راه اندازی می شود. در این آموزش به طراحی و پیاده سازی این کیت می پردازیم. در ادامه با مرجع تخصصی ماژول سیم کارت به زبان فارسی، دیجی اسپارک همراه باشید.

 


ویژگی ها و قابلیت های دزدگیر سیم کارتی


دزدگیر سیم کارتی طراحی شده در این پروژه نیاز به سیم کشی در اماکن ندارد. این دزدگیر به صورت یک دستگاه کوچک، در گوشه ای قرار گرفته و رفت آمد را کنترل می کند. در صورتیکه ورود غیر مجازی تشخیص دهد، با شماره تماسی که کاربر از پیش برای دستگاه پیامک کرده تماس حاصل می نماید.  در کنار این، کاربر می تواند از طریق پیامک و با دستوراتی بسیار ساده، شماره تماس ها را مدیریت نماید. به طور کلی ویژگی های این دزدگیر را می توان به صورت زیر صورت بندی نمود.

 • قابلیت حذف شماره ها از طریق پیامک
 • راه اندازی سریع ، آسان و بدون پیچیدگی
 • قابلیت تعریف دو شماره از طریق پیامک برای برقراری تماس
 • دارای یک خروجی دیجیتال با فعال شدن در زمان تشخیص حرکت و ورود غیر مجاز
 • دارای متد کاهش نویز جهت افزایش دقت تشخیص و حذف اثر نویز GSM روی سنسور PIR
 • قابلیت ریست و راه اندازی مجدد از طریق تماس تلفنی پس از تشخیص حرکت فقط توسط شماره های ثبت شده در حافظه

پس از بررسی قابلیت های دستگاه، به تشریح عملکرد این دستگاه در قسمت های بعد می پردازیم.

 


نحوه تشخیص حرکت در سیستم دزدگیر سیم کارتی


همانطور که می دانیم، دزدگیر سیم کارتی زمانیکه ورود غیر مجاز را تشخیص دهد، با شماره تعریف شده توسط کاربر تماس برقرار می نماید. اما تشخیص حرکت که جز اصلی این سیستم است؛ توسط سنسور تشخیص حرکت SR501 صورت می گیرد.

سنسور تشخیص حرکت در دزدگیر سیم کارتی - دیجی اسپارک

 

 این سنسور مبتنی بر فناوری مادون قرمز (IR) بوده و حساس به گرمای بدن موجودات زنده است. سنسور تشخیص حرکت با ارسال امواج مادون قرمز، منتظر بازگشت آن می شود. موج ارسالی در برخورد با گرمای بدن موجودات زنده، دچار تغییراتی شده که این تغییرات در حین بازگشت موج برای سنسور آشکار و حرکت افراد تشخیص داده می شود. سنسور تشخیص حرکت SR501 دارای مشخصات فنی زیر است.

 • دارای ولتاژ کاری ۵ الی ۲۰ ولت
 • دارای خروجی دیجیتال متناسب با وضعیت تشخیص حرکت
 • قابلیت تنظیم میزان حساسیت از طریق پتانسیومتر روی برد
 • قابلیت تنظیم مدت زمان فعال بودن خروجی پس از تشخیص حرکت
 • سازگاری کامل با برد آردوینو و سایر میکروکنترلرهای موجود در بازار

در ادامه، تعدادی از پروژه های اجرای شده با این سنسور را که در دیجی اسپارک منتشر شده، به صورت لینک مشاهده می کنید. با کلیک روی عنوان ها، می توانید آموزش را مطالعه کنید.

 


نحوه برقراری تماس با کاربر و دریافت تنظیمات از طریق پیامک


همانطور که پیشتر گفته شده، در پروژه دزدگیر سیم کارتی، تنظیمات از طریق پیامک برای دستگاه ارسال می شود. همچنین در هنگام تشخیص حرکت و یا ورود غیر مجاز، با شماره تعریف شده با کاربر تماس گرفته می شود. ارتباط تلفنی از طریق سیم کارت، به کمک ماژول مخابراتی SIM800L صورت می گیرد. ماژول مخابراتی SIM800L یک ماژول فوق العاده کاربردی جهت برقراری تماس صوتی، پیامک، اینترنت و… در بستر شبکه تلفن همراه است.

ماژول sim800l در دزدگیر سیم کارتی - دیجی اسپارک

 

 ماژول SIM800L قابلیت فعالیت در شبکه تلفن همراه ایران را دارد. این ماژول دارای ولتاژ کاری بین ۳٫۴ الی ۴٫۲ بوده که با باتری ها هم نیز، قابل راه اندازیست. در این آموزش تماس تلفنی و پیامک از طریق این ماژول صورت می گیرد. جهت راه اندازی و کار با این ماژول، سلسله آموزشی در دیجی اسپارک تهییه شده که با کلیک بر روی این لینک، قابل دسترسی است. همچنین برخی از پروژه های انجام شده با این ماژول که در دیجی اسپارک منتشر شده اند، در زیر لیست می گردند.

۱-طراحی و پیاده سازی رله تایمر دار با قابلیت کنترل پیامکی با SIM800L

۲-ساخت دوربین آنلاین سیم کارت خور با ماژول ESP32-CAM و ماژول SIM800L

۳-طراحی و پیاده سازی قفل هوشمند با قابلیت فعال سازی از طریق DTMF

 


برد آردوینو Arduino


پروژه های سخت افزاری، جهت دریافت ورودی، پردازش و صدور فرمان خروجی نیاز به یک پردازنده مرکزی دارند. پردازنده مرکزی با برنامه ای که برای آن نوشته شده، ورودی ها را دریافت، داده ها را تحلیل و خروجی ها را کنترل می نماید. در این پروژه، برد آردوینو UNO این وظیفه را بر عهده دارد. برای این برد در محیط مختص به آن، برنامه نوشته شده و از طریق کابل USB و بدون نیاز به تجهیزات اضافه، برنامه بر روی حافظه برد قرار می گیرد.

برد آردوینو Arduino در پروژه دزدگیر سیم کارتی - دیجی اسپارک

 

 در این پروژه برد آردوینو وظیفه دریافت داده های ارسالی از سوی ماژول سیم کارت، ارسال فرمان تماس به این ماژول در صورت دریافت خروجی تشخیص حرکت از سنسور PIR است. برای این برد برنامه ای نوشته شده تا پیامک های ارسالی از سوی کاربر جهت حذف و یا اضافه نمودن شماره، دریافت و اجرا شود. به کمک برد آردوینو UNO پروژه های بسیاری در دیجی اسپارک توسعه یافته و منتشر شده اند. در زیر به تعدادی از آن هارا مشاهده می کنید که با کلیک بر روی آن ها، می توانید آموزش را مطالعه کنید.

۱-پروژه طراحی و ساخت رطوبت ساز هوشمند با ماژول بخار سرد و برد آردوینو

۲-ساخت دستگاه پیجر رومیزی رستورانی به کمک برد MEGA2560 WIFI آردوینو

۳-اتصال آردوینو UNO به تلویزیون از طریق کابل AV و بدون نیاز به سخت افزار اضافی

همچنین طی آموزشی سلسله مراتبی، آردوینو از پایه تا ۱۰۰ و به صورت مرحله به مرحله تدریس شده است. این آموزش را می توانید با کلیک بر روی این لینک دنبال کنید.

 


نحوه تامین تغذیه و تنظیم ولتاژ مورد نیاز ماژول SIM800L


همانطور که گفته شد، ماژول SIM800L دارای ولتاژ کاری بین ۳٫۴ الی ۴٫۴ است. از طرفی دیگر این ماژول در لحظه اول راه اندازی، نیاز به تغذیه با جریان دست کم ۲ آمپر را دارد. در این پروژه ما با یک آداپتور ۱۲ ولت ۵ آمپر تغذیه آردوینو را تامین می کنیم. سپس از آنجاییکه پایه VIN آردوینو ولتاژی برابر با ولتاژ آداپتور(۱۲ ولت) دارد، این پایه را به ورودی ماژول کاهنده ولتاژ LM2596 متصل می کنیم. از آنجاییکه روی این ماژول مولتی ترن جهت تنظیم ولتاژ خروجی قرار دارد، پیش از اتصال خروجی به ماژول SIM800L، باید ولتاژ خروجی ماژول روی ۴ ولت تنظیم گردد. ولتاژ مناسب برای تغذیه ماژول SIM800L، ۴ ولت است.

تغذیه پروژه دزدگیر سیم کارتی با sim800L - دیجی اسپارک

 

 توجه: در صورتیکه قصد دارید سیستم را به کمک باتری تغذیه کنید، با کیلک بر روی آموزش های زیر، آن هارا مطالعه کنید.

افزایش ولتاژ باتری لیتیمی جهت تغذیه بردهای آردوینو

طراحی و پیاده سازی مدار باتری پشتیبان با عملکرد سریع

 


شماتیک و اتصالات پروژه


پس از بررسی اجزا و نقش هریک، نوبت به شماتیک و اتصالات می رسد. تصویر زیر شمای کلی پروژه را نمایش می دهد.

شماتیک پروژه دزدگیر سیم کارتی با پیامک Sim800L - دیجی اسپارک

 

 در ادامه اتصالات را مطابق تصویر فوق در پیش می گیریم.

 


اتصالات ماژول SIM800L و تغذیه


 •  اتصال پایه TX ماژول SIM800L به پایه ۰(RX سخت افزاری) آردوینو
 • اتصال پایه TX سخت افزاری برد آردوینو(پایه شماره ۱) به کمک تقسیم مقاومتی(دو مقاومت یک کیلو) به پایه RX ماژول SIM800L

برای تغذیه سیستم ما از یک آداپتور ۱۲ ولت ۵ آمپر استفاده می کنیم. با اتصال این آداپتور به جک تغذیه آردوینو، برد تغذیه می شود. همچنین این ولتاژ ۱۲ ولت ۵ آمپر در پایه VIN آردوینو قرار می گیرد. در اینجا ما به کمک مبدل کاهنده ولتاژ LM2596 ولتاژ ۱۲ ولت را به ۴ ولت که ایده آل ماژول SIM800L است، تبدیل می کنیم. برای این مورد ورودی مثبت ماژول کاهنده به پایه VIN و ورودی منفی آن به پایه GND آردوینو متصل می شود. سپس خروجی این ماژول را به کمک مولتی ترن، بر روی ۴ ولت تنظیم می کنیم. در نهایت پایه خروجی مثبت ماژول کاهنده به پایه VCC ماژول SIM800L و پایه خروجی منفی ماژول کاهنده به پایه GND ماژول SIM800L متصل می گردد.

توجه: ابتدا خروجی ولتاژ ماژول LM2596 را روی ۴ ولت تنظیم کرده و سپس ماژول SIM800L را به این ماژول متصل کنید.

 


اتصالات ماژول SR501


 •  اتصال پایه VCC سنسور به ۵ ولت آردوینو
 • اتصال پایه GND سنسور به پایه GND آردوینو
 • اتصال پایه OUT سنسور به پایه A0 آردوینو

 


کدهای پروژه دزدگیر سیم کارتی


در این قسمت کدهای پروژه را مشاهده می کنید. این کدها را روی برد آپلود کنید. اما پیش از آپلود به نکات زیر توجه نمایید.

۱-هنگام آپلود برنامه، کابل متصل به پایه RX آردوینو را جدا کرده و پس از آپلود، مجددا متصل نمایید.

۲-هنگام آپلود برنامه، آداپتور از آردوینو جدا شده و با اتصال کابل به رایانه، آردوینو را تغذیه و پروگرام نمایید.

 

محدودیت در دسترسی کامل به این مجموعه آموزش

 

دسترسی کامل به آموزش برای اعضای دیجی اسپارک امکان پذیر است. بخش اصلی آموزش شامل سورس کدهای توسعه داده شده توسط مهندس‌های دیجی اسپارک است. به همین دلیل این آموزش خاص و یکتاست. برای استفاده از آن بایستی عضویت تهیه کنید. تبادل نظر با کاربران و پرسش سوال رایگان است و میتوانید از بخش نظرات همین آموزش اقدام کنید.

 


اجرای پروژه


 

 پس از آپلود کدها، نوبت به اجرای پروژه می رسد. جهت اجرا کابل USB جدا شده و تغذیه سیستم از طریق آداپتور صورت گیرد. در لحظه اول، از آنجاییکه شماره ای در حافظه نیست، لذا باید شماره برای دزدگیر پیامک کنید. جهت ارسال شماره برای اولین بار، یک دقیقه صبر کنید تا ماژول به شبکه متصل شود. پس از این، شماره تلفن خود را مطابق تصویر زیر می توانید برای ماژول ارسال کنید. پس از چند لحظه، به شماره تعیین شده پیامکی با محتوی زیر ارسال می گردد.

دزدگیر سیم کارتی با پیامک sim800l - دیجی اسپارک

 

 پس از این پیام برای مدت ۲ دقیقه فرصت دارید تا شماره جدیدی اضافه کنید. همچنین به کمک دستور #D1!شماره نخست حذف می گردد. به همین روش، به کمک دستور #D2!  شماره دوم حذف می گردد. در این جا چنانچه مدت زمان ۲ دقیقه بگذرد و شماره ای در حافظه نباشد، برنامه صبر می کند تا شماره ای ارسال شود. با دریافت یک شماره و یا گذشت پس از دو دقیقه با وجود شماره در حافظه، پیامک زیر از طرف دستگاه ارسال می گردد.

تنظیمات دزدگیر سیم کارتی آردوینو با پیامک - دیجی اسپارک

 

 توجه۱: پیامک ها برای اولین شماره حافظه ارسال می گردند. لدا این شماره نباید تلفن ثابت باشد. البته در صورتیکه تلفن ثابت هم باشد، در هنگام تشخیص ورود غیر مجاز، با این شماره تماس گرفته خواهد شد.

توجه۲: در صورتیکه دو شماره در حافظه باشد و شما قصد اضافه کردن شماره جدیدی داشته باشید، شماره جدید به جای شماره دوم قرار خواهد گرفت.

توجه۳: این شماره پس از قطع جریان برق، همچنان در حافظه باقی خواهند ماند و نیازی به ارسال مجدد تنطیمات پس از قطع برق نیست.

توجه۴: در هنگام بررسی وضعیت محیط جهت تشخیص ورود غیر مجاز، جهت کاهش نویز ارتباط مخابراتی قطع شده و امکان ویرایش شماره ها نیست. ویرایش شماره ها تنها در ابتدای کار امکان پذیر است.

پس از این مورد، دستگاه به مدت ۵ دقیقه صبر می کند تا افراد از محل خارج شوند. پس از این در صورت تشخیص حرکت غیر مجاز،  با شماره ها تماس خواهد گرفت. در حین تماس نیز  پایه شماره ۳ آردوینو یک منطقی خواهد شد.

پروژه دزدگیر سیم کارتی با آردوینو sim800l مدیریت با پیامک - دیجی اسپارک

 

 در نهایت پس از تماس با شماره های تعیین شده، دستگاه به مدت یک دقیقه صبر می کند. در این فاصله چنانچه با شماره هایی که در حافظه دستگاه ثبت کرده اید تماس بگیرید، دستگاه ریست شده و روال کار از ابتدا اجرا خواهد شد.

 


تحلیل کدهای پروژه


پس از اجرای برنامه، نوبت به تحلیل کدها می رسد. توجه داشته باشید که درون کدهای برنامه به صورت خط به خط توضیح(کامنت) درج شده که با مطالعه آن روال کلی کار را درخواهید یافت. اما در اینجا، جدول زیر توابعی که نقش اجرای این پروژه را بر عهده دارند، قرار می گیرند.

 

محدودیت در دسترسی کامل به این مجموعه آموزش

 

دسترسی کامل به آموزش برای اعضای دیجی اسپارک امکان پذیر است. بخش اصلی آموزش شامل سورس کدهای توسعه داده شده توسط مهندس‌های دیجی اسپارک است. به همین دلیل این آموزش خاص و یکتاست. برای استفاده از آن بایستی عضویت تهیه کنید. تبادل نظر با کاربران و پرسش سوال رایگان است و میتوانید از بخش نظرات همین آموزش اقدام کنید.

 


لوازم پروژه دزدگیر سیم کارتی


کیت دزدگیر سیم کارتی

 


جمع بندی


دزدگیرهای سیم کارتی یکی از مهم ترین ابزارها در تشخیص سرقت و اعلام موثر آن به کاربر به شمار می روند. به کمک این دزدگیرها می توان در موثر ترین حالت ممکن، صاحبان را از ورود غیر مجاز آگاه نمود. دزدگیر سیم کارتی طراحی شده در این پروژه قبایلت دریافت شماره های تماس، حذف و درج شماره جدید را از طریق پیامک در خود جای داده است. در این آموزش به طراحی یک دزدگیر سیم کارتی پرداختیم. این دزدگیر با تشخیص ورود غیر مجاز، به شماره های از پیش ارسال شده در پیامک توسط کاربر، تماس می گیرد.

 

چنانچه در مراحل راه اندازی و انجام این پروژه با مشکل مواجه شدید، بدون هیچ نگرانی در انتهای همین پست، به صورت ثبت نظر سوالتان را مطرح کنید. من در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخ رفع مشکل شما را خواهم داد. همچنین اگر ایرادی در کدها و یا مراحل اجرایی وجود دارند می‌توانید از همین طریق اطلاع رسانی کنید.

 

درباره نویسنده

معین صابری

کارشناسی ارشد رشته معماری سیستم های کامپیوتری

مالي که ز تو کس نستاند، علم است
حرزي که تو را به حق رساند، علم است
جز علم طلب مکن تو اندر عالم
چيزي که تو را ز غم رهاند، علم است
(شیخ بهایی)

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه

۷۷ دیدگاه

 • بسیار عالی بود
  مهندس فقط اگه میشد بجای ارسال تمام این دستورات از طریق پیامک از منو صوتی استفاده میکردیم
  یعنی تماس برقرار میکردیم و با منو صوتی برامون میخوند

  • سلام و ممنونم از شما
   ایده جالبی هست. البته طبق پیشنهاد شما، آموزش های زیادی با منو صوتی در حال انتشار هست. منتظر باشید!

  • استاد خیلی ممنونم از شما آموزش عالیتون

   استاد باید تو کدها کتابخانه ی نود ام سی یو ۸۲۶۶ رو هم بنویسیم ؟

   و اینکه تو وریفای کدها به
   #incıude
   این کتابخانه ارور میده چیکار کنم ؟

   • مجددا از شما ممنونم
    نیازی به اضافه کردن کتابخانه های ESP8266 نیست، آیا از منوی TOOLS و گزینه BOARDS، برد ESP8266 یا NODEMCU را انتخاب کرده اید؟

 • سلام ممنون از اموزش خوبتان یه سوالی که هست چطوری می شود نویز ناشی از gsm را که روی pir ایجاد می شود را بدون خاموش کردن شبکه مخابراتی gsm بر طرف نمود که pir هم false trigger به اردینو ندهد

   • سلام استاد من هم همین مشکل رو دارم همه آموزش هارو طبق روال پیش رفتم ولی پیامکی ارسال نشد. چراغ سیم ۸۰۰ هم چشمک میزنند . میزنم خاموش میشه میزنه خاموش میشه

     • سلام بر استاد عزیز
      بنده هم دقیقا همین مشکل رو دارم ماژول سیم کارت سه ثانیه یه بار تقریبا به مدت ۲ دقیقه چشمک میزنه وچیزی که من متوجه شدم ماژول کاهنده ولتاژم ولتاژ ورودی رو فقط یک ولت کاهش میده و کنترل نمیشه با مولتی ترن و ورودیش رو به ۵ولت آردینو وصل کردم.چیکار باید بکنم به نظرتون؟؟

 • سلام استاد ، استاد این پروژه رو میتوان رو نود ام سی یو ۸۲۶۶ اجرا کرد ؟
  برای اجرا باید کدوم بخش های پروژه رو عوض کنیم

 • سلام استاد وقتتون بخیر
  من وقتی که دیگه رو روشن میکنم، چراغ ماژول sim800l ۳ بار چشمک می زند و برای مدتی خاموش میشود و باز این روند تکرار میشود، لطفا راهنمایی کنید که چگونه این مشکل را حل کنم
  ممنون

  • سلام
   مشکل در ضعف تغذیه است. ماژول قصد اتصال به شبکه دارد اما جریان ضعیف رو به است. از چه منبع تغذیه ای استفاده می کنید؟

 • سلام بر استاد عزیز
  بنده هم دقیقا همین مشکل رو دارم ماژول سیم کارت سه ثانیه یه بار تقریبا به مدت ۲ دقیقه چشمک میزنه وچیزی که من متوجه شدم ماژول کاهنده ولتاژم ولتاژ ورودی رو فقط یک ولت کاهش میده و کنترل نمیشه با مولتی ترن و ورودیش رو به ۵ولت آردینو وصل کردم.چیکار باید بکنم به نظرتون؟؟

 • سلام
  بنده تمام مراحل رو انجام دادم ماژول سیم کارت هم به مدت ۲ دقیقه هر ۳ ثانیه یک بار چشمک میزنه ولی پیام رو براش میفرستم هیچ پاسخی نمیده؟؟!!

  • لطفا آردوینو را با کابل usb به رایانه متصل کنید و پروژه را اجرا کنید. طبعا در این حالت تغذیه اداپتور به آردوینو نباید متصل شود اما تغذیه ماژول سیم کارت باید برقرار باشد. صفحه سریال مانیتور را باز کرده و داده هایی که در صفحه سریال دارید را مشاهده و در کامنت بعد قرار دهید

  • لطفا آردوینو را با کابل usb به رایانه متصل کنید و پروژه را اجرا کنید. طبعا در این حالت تغذیه اداپتور به آردوینو نباید متصل شود اما تغذیه ماژول سیم کارت باید برقرار باشد. صفحه سریال مانیتور را باز کرده و داده هایی که در صفحه سریال دارید را مشاهده و در کامنت بعد قرار دهید

 • با usb تغذیه ماژول مشکل داره فکر میکنم چشمک زن سریع میشه ولی وقتی همزمان آداپتور و usb رو وصل میکنم وصل میشه و توی سریال مانیتور این متن رو مینویسه:
  Ready to recive setting!
  AT+CMGR=1
  AT+CMGD=1,4

 • سلام وقتتون بخیر
  بنده میخواستم بدونم چطور میشه کاری کرد ک ماژول به چند تا شماره به ترتیب تماس بگیره
  ممنون میشم راهنماییم کنید.

  • سلام و متشکرم
   از دیر پاسخ دادن عذرخواهی می کنم
   در این برنامه شماره ها به ترتیب زنگ زده خواهد شد. این روال رعایت شده است.

 • سلام وقت بخیر
  من پروژه تون رو اجرا کردم ولی در بخش نرم افزاریش بمشکل خوردم
  AT+CMGD=1,4
  AT+CSMP=17,167,0,0
  AT+CLIP=1

  READY TO RECEIVE SETTING!

  ANTI THEFT SYSTEM BOOTED!
  AT+CFUN=1
  WAITING TO CONNECT TO NETWORK
  AT+�۱I�
  CONNECTED TO NETWORK
  ATD50642062706480645062A0020062F06310 +CMGS=”+CMGS=”gn˸�����<�w�zb������߉w.��/q���Y��~����o�ؠO��~��e�|����{۴������v{S���<N� +CMGS="����t���ATD���������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������;
  خروجی سریال هست
  سیمکارت داخلش همراه اول هست
  بعد از ارسال شماره هیچ sms دریافت نمی کنم بنظرتون مشکل از کجاست؟

   • الان که دوباره چک کردم برنامه +CMTI رو چک می کنه، غافل از اینکه خروجی پیامک سیم کارت اولش +CMT هستش، شاید بخاطر نسخه فریمور ماژوله، ولی درکل اونم عوض کردم بازم درست نشد؟؟؟

    • عجیب شد!
     البته در نظر بگیرید، با دریافت پیامک باید عبارت +CMTI ارسال شود. ایا شما از تقسیم مقاومتی استفاده کرده اید (بین آردوینو و SIM800)؟

 • سلام وقتتون بخیر
  من هم تمامی مراحل رو اجرا کردم ولی هیچ پاسخی از ماژول دریافت نمیکنم امکانش هست پاسخ بدید؟

  • سلام
   لطفا سریال مانیتور آردوینو را باز کرده پیام ها را مشاهده کنید. سپس آن ها را ارسال کنید.

 • Ready to recive setting رو قبل از ارسال پیام مینویسه و بعد از ارسال پیام
  AT+CMGR=1
  AT+CMGD=1,4
  رو میزنه و پیامی ارسال نمیکنه

 • سلام و وقت بخیر
  بنده پک کامل این دزدگیر رو از سایت دانشجو کیت ب همراه آموزش خریداری کردم
  طبق آموزش پک رو مونتاژ کردم و طبق دستوری ک داده شده بود شماره موبایل خودم رو جهت سیو شماره پیامک کردم و بایستی پیامک ready to rev….
  دریافت میشد اما هرچه منتظر بودم هیچ پیامکی دریافت نشد
  لطفاً راهنمایی بفرمایید و کاری باید انجام شود

 • سلام بنده پس از مونتاژ رو سریال مانیتور از ابتدا فقط اینو دریافت میکنم ۱۸:۵۸:۰۸٫۴۵۶ -> �۸z<���yxz�<zzzr�����ty���xzti<t�zx��zi���yzyz��z����y��z��t���
  �۸z<���yxz�<zzzr�����ty���xzti<t�zx��zi���yzyz��z����y��z��t���

  • عبارات فوق نشان میدهد در برقراری ارتباط سریال اشکالی وجود دارد. لطفا مورد ا بررسی کنید.

   • جناب مهندس برای تست میشود tx آردوینو رو بدون تقسیم مقاومتی و مستقیم به ماژول سیمکارت متصل کرد ؟ و برای بررسی ارتباط سریال کدام قسمت را بررسی کنم ؟

    • بله این کار را انجام دهید.
     از طریق یک مبدل سریال، با اتصال پایه rx مبدل به tx مازول سیم کارت و پایه gnd مبدل به gnd اردوینو، میتوانید خروجی را در سریال مانیتور ببینید

 • CarduinoIDE-unsaved2023125-2044-1u34ivs.iqs5k\sketch_feb25a\sketch_feb25a.ino: In function ‘void setup()’:
  \.arduinoIDE-unsaved2023125-2044-1u34ivs.iqs5k\sketch_feb25a\sketch_feb25a.ino:13:6: error: redefinition of ‘void setup()’
  void setup() {
  ^~~~~
  arduinoIDE-unsaved2023125-2044-1u34ivs.iqs5k\sketch_feb25a\sketch_feb25a.ino:1:6: note: ‘void setup()’ previously defined here
  void setup() {
  ^~~~~\.arduinoIDE-unsaved2023125-2044-1u34ivs.iqs5k\sketch_feb25a\sketch_feb25a.ino: In function ‘void loop()’:
  .arduinoIDE-unsaved2023125-2044-1u34ivs.iqs5k\sketch_feb25a\sketch_feb25a.ino:54:6: error: redefinition of ‘void loop()’
  void loop() {
  ^~~~
  arduinoIDE-unsaved2023125-2044-1u34ivs.iqs5k\sketch_feb25a\sketch_feb25a.ino:6:6: note: ‘void loop()’ previously defined here
  void loop() {
  ^~~~

  exit status 1

  Compilation error: redefinition of ‘void setup()’
  سلام آقای صابری من میخوام کد رو آپلود کنم این خطارو میده.
  لطفا راهنماییم کنید

 • سلام آقای صابری
  من ماژول sim 800l با ۴٫۵ ولت
  وتمام اتصالات درسته
  منتهی همش چشم زنه
  میشه راهنمایی کنید.
  ممنون میشم

 • سلام خدمت آقای صابری
  من همه اتصالاتم درسته
  ولی sim 800l آنتن نامیده
  هر ۱ثانیه یک بار چشمک میزنه

 • از صنایع روشنایی سپهر پارلار مصدع اوقات شریفتون میشم
  می خواستم در مورد استفاده از کیت دزد گیر سیم کارتی یا قابلیت مدیریت شماره های تماس از طریق پیامک یا استفاده از ماژول
  SM800L از جنابعالی کمک بگیرم.

 • سلام وقتتون بخیر
  آیا امکانش هست به جای اتصال سیم بین PIR و آردینو، ماژول گیرنده ۴۳۳Mhz به آردینو متصل کرد و از طرف دیگه از pir بیسیم ۴۳۳Mhz استفاده کرد؟ اگه میشه امکانش هست نحوه ی اتصالش رو هم توضیح بدین؟ خیلی ممنونم

 • سلام استاد خسته نباشید
  ببخشید سوال داشتم
  این سسیتم دزدگیر رو چطور کاری کنیم که با ولتاژ منبع تغذیه ی باتری ماشین نسوزه ؟
  آیا کاهنده ای وجود داره که واسطه ای بین منبع تغذیه ماشین و این سیستم قرار بگیر و باعث نسوختن قطعات بشه؟

 • سلام استاد صابری
  قبلا یکبار دیگه کامنت فرستادم ولی جوابی نگرفتم
  سوالم این بود

  چطور میشه این قطعات رو به باتری خودرو وصل کرد جوری که تنظیم کنیم فقط ۵ ولت به قطعات بده ؟

  آیا کاهنده ای وجود داره که بتونه ولتاژ ماشین رو پایین بیاره؟

  لطفا جواب بدید پروژه پایانیمه
  متشکرم

 • سلام خسته نباشید
  من این کیت راخریداری کردم از سایت دانجشو کیت ولی نمی دونم چطوری فایل را دانلود کنم

 • سلام
  استاد بنده میخوام به همین سیستم ماژول DF PLAYER هم اضافه کنم که یعنی موقعی که حسگر حرکتی تشخیص داد به شماره ای که زنگ میزنه صدای از قبل تعیین شده ای رو پخش کنه اگر میشه یه راهنمایی بکنید که باید چکار کنم
  و اینکه آیا میشه پروژه ای ساخت که با ماژول DF PLAYER و SR501 وقتی حرکتی تشخیص بده با بلندگو صدایی رو پخش کنه اگه میشه یه راهنمایی بکنید از کجا باید آموزشش رو بگیرم؟
  لطفا اگر میشه سریعتر پاسخ بدید برای پروژه ترم آخرمه . ممنون

 • سلام خسته نباشید
  پورژه زکر شده رو من کامل کردم سیم کشی ها درسته برنامه درسته تغذیه سیم ۸۰۰ درسته از کد دیگه ای هم نتیجه رو گرفتم برقراری تماس و همین طور پبامک ولی کد بالا در سریال مانیتور
  WAITING TO CONNECT TO NETWORK
  AT+CCALR?
  AT+CCALR?
  این رو نمایش میده و ادامه میده شماره رو هم ارسال کردم نه پیام سریالم تغییری کرده و نه پیامی فرستاده شده
  مشکل چیست ؟