آردوینو برد ویموس Wemos نمایشگر OLED پروژه های آردوینو

ویجت ایستگاه هواشناسی آردوینو Weather Station با نمایشگر Oled

arduino-weather-station-oled-digispark
نوشته شده توسط علی فلاحی

ویجت‌ها ابزارهایی هستند که بر روی صفحه کامپیوتر یا موبایل و تبلت ما قرار دارند. ویجت‌ها به صورت خودکار شروع به کار کرده و همیشه در دسترس هستند. برای مثال ویجت نمایش رم رو بر گوشی تلفن یا تبلت را در نظر بگیرید، همیشه فعال و در حال ارسال یک سری اطلاعات از عملکرد گوشی هستند. این اطلاعات به عنوان یک دستیار به کاربران کمک می‌کند. از جمله موارد مشابه که هر روزه با آن سرو کار دارید. ویجت ساعت، پخش موسیقی، آب و هوا و یا آلارم ساعت هستند. قصد داریم یک ویجت فیزیکی با استفاده از برد آردوینو و نمایشگر Oled طراحی کنیم. این ویجت کوچک با مصرف بسیار ناچیز انرژی و ابعاد کوچک روی میز ما قرار می‌گیرد. سپس به عنوان دستیار همیشگی در حوزه آب و هوا و پیش بینی وضعیت آب و هوا به ما کمک خواهد کرد. در ادامه این آموزش با مرجع تخصصی آردوینو به زبان فارسی، دیجی اسپارک همراه باشید.

 


ویجت ایستگاه هواشناسی رومیزی


چه کنیم که یک ویجت را از کامپیوتر به روی میز منتقل کنیم؟ در این پروژه خیلی ساده و کاربردی ویجت ایستگاه هواشناسی را به همراه ساعت به روی میز منتقل می‌کنیم. با این روش همیشه آب و هوا و ساعت را از طریق این گجت خواهیم داشت. با این روش همیشه وضعیت آب و هوایی را به صورت پیش بینی شده خواهید داشت. اما قبل از شروع پروژه جهت درک بهتر این موضوع نیاز است تا چند مطلب را با هم مرور کنیم.

 


ویجت به عنوان گجت رومیزی


در گذشته، کاربران کامپیوترها و نرم افزارها تنها انسان‌ها بودند. رابط کاربری انسان‌ها با کامپیوتر User Interface توسط خود انسان، شکل می‌گرفت. در این ارتباط، کاربر اطلاعات را در صفحه روبروی خود می‌بیند، سپس پردازش کرده و نسبت به آن تصمیم می‌گیرد. اما امروزه این تعامل برای برقراری ارتباط میان این دنیایی که ابزارهای دیجیتالی نقش پررنگی را در زندگی روزمره ما دارند کافی نیست. در همین خصوص رابطی برای ارتباط مستقیم نرم افزارها با یکدیگر به وجود آمد. با نام API یا Application Programming Interface شناخته می‌شود. با این رابط، نرم افزارها می‌توانند اطلاعاتی را که نیاز دارند، به صورت خودکار از یک پایگاه داده بگیرند. یا به یک پایگاه داده انتقال دهند. یا حتی نرم افزارها با هم ارتباط برقرار کنند.

دراین ویجت رومیزی که به کمک یک برد wemos D1 mini به شبکه اینترنت متصل است. با استفاده از رابط API اطلاعات دقیق ساعت، تاریخ، دما و آب و هوای سه روز آینده را از یک پایگاه داده گرفته و بر روی یک Oled نمایش می‌دهد. برای اینکه بتوانم آن را بر روی میز قرار دهم و یک ویجت جذاب داشته باشم. پوسته‌ای خارجی، با نرم افزار کتیا طراحی کردم. سپس این طرح را با پرینتر سه بعدی، پرینت گرفتم. نمونه طرح و تصاویر نهایی را در ادامه خواهید دید. با نرم افزارهای طراحی سه بعدی مانند Catia, Solid Works, Aoutocad و … می توانید آن چه را که در ذهن دارید طراحی کنید. سپس به کمک پرینترهای سه بعدی به دنیای واقعی دعوتشان کنید. در تصویر زیر طرح ویجت ایستگاه هواشناسی آردوینو را که من در کتیا طراحی کرده‌ام، مشاهده می‌کنید.

tarahi weather ba catia

 


لوازم مورد نیاز 


در این پروژه به یک برد wemos D1 mini و یک ماژول نمایشگر OLED با پروتکل ارتباطی I2C درایور SSD1306 نیاز دارید. تا بتوانید اطلاعات را بر روی آن نمایش دهید.

 


اتصالات ایستگاه هواشناسی آردوینو


نمایشگر oled از نوع i2C دارای ۴ عدد پایه اتصال دارد. اتصالات را طبق الگوی زیر برقرار کنید. چنانچه در مورد این نمایشگر اطلاعات بیشتری نیاز دارید. به پست آموزش راه‌اندازی نمایشگر OLED آردوینو بخش اول یا آموزش کار با ماژول OLED گرافیکی بخش اول نمایشگر ۱۲۸X32 رابط I2C مراجعه کنید. پس از برقرار کردن اتصالات، کافیست کدهای برنامه را بر روی برد Wemos با استفاده از کامپایلر آردوینو IDE آپلود کنید.

GND Oled = GND Wemos

VDD Oled = +5V Wemos

SCK Oled = D4 Wemos

SDA = D3 Wemos

 

 


کتابخانه آردوینو برد Wemos


برای برقرار شدن ارتباط شما با یک شبکه‌ای که بتوانید از طریق رابط API اطلاعات را دریافت کنید. سپس بر روی نمایشگر نشان دهید، به تعدادی کتابخانه نیاز دارید. اگر کتابخانه‌ها را به Arduino IDE اضافه نکنید، در هنگام آپلود شدن کدها بر روی برد با خطا کتابخانه روبه رو خواهید شد. چنانچه روش نصب کتابخانه در آردوینو را نمی‌دانید، به پست نصب کتابخانه در آردوینو IDE مراجعه کنید.

 

دانلود کتابخانه‌های مورد نیاز

جهت اجرای کدهای آردوینو قبل از کامپایل می‌بایست کتابخانه های مورد نیاز در نرم افزار آردوینو نصب گردد. لینک دانلود کتابخانه ها در صفحه محصول برد Wemos mini D1 قرار گرفته شده است. فایل مربوطه را دانلود و سپس یک به یک در نرم افزار آردوینو نصب کنید.

برد wemos D1 mini بر پایه ESP8266 با ۴ مگابایت حافظه فلش

 


اتصال ویجت به اینترنت


برد از یک شبکه محلی wifi برای برقراری ارتباط با اینترنت استفاده می‌کند. برای ایجاد این ارتباط، نام مودم و کلمه عبور آن را در قسمتی که در زیر مشخص شده است وارد کنید. در قسمت WIFI SSID نام مودم و در قسمت WIFI PWD گذرواژه ی مودم را وارد کنید. چنانچه تمایل دارید اطلاعات چندین مودم را وارد کنید تا در صورت قطع شدن ارتباط Wifi، ایستگاه هواشناسی از کار نیافتد. به پست اتصال برد Nodemcu به چند مودم Wifi وای فای با تراشه ESP8266 مراجعه کنید.

 


تنظیم ساعت به وقت محلی


زمانی که برد آردوینو با یک نرم افزار یا پایگاه داده جهت خواندن ساعت با رابط API ارتباط برقرار می‌کند. زمان را بر اساس زمان جهانی Greeanwich Mean Time می‌خواند. برای داشتن ساعتی دقیق، باید اختلاف زمان کشور محل سکونت را با زمان جهانی در قسمت زیر وارد کنید. 

 


کد ایستگاه هواشناسی آردوینو


کدهای زیر را کپی کرده و از طریق نرم افزار Arduino IDE روی برد آپلود کنید. دقت داشته باشید که کلیه موارد قبلی را باید به درستی اجرا کرده باشید. در غیر این صورت به هنگام آپلود با مشکل مواجه خواهید شد.

 

چنانچه در مراحل راه اندازی و انجام این پروژه با مشکل مواجه شدید، بدون هیچ نگرانی در انتهای همین پست، به صورت ثبت نظر سوالتان را مطرح کنید. من در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخ رفع مشکل شما را خواهم داد. همچنین اگر ایرادی در کدها و یا مراحل اجرایی وجود دارند می‌توانید از همین طریق اطلاع رسانی کنید.

 


پروژه و دریافت بن ارسال رایگان


برای دریافت بن خرید از دانشجو کیت، کاربران بایستی با استفاده از وسایل این آموزش، پروژه را اجرا کرده و یا حتی مدار جدیدی تعریف کنید. سپس از اجرای کار فیلم گرفته و در شبکه‌های اجتماعی از جمله آپارات و اینستگرام، با هشتگ‌های دیجی_اسپارک و دانشجوکیت  و digispark  و  daneshjookit منتشر کنند. سپس از طریق بخش نظرات در ادامه همین آموزش، جهت دریافت بن خرید ارسال رایگان به ارزش ۱۲۰۰۰ تومان از دانشجو کیت، لینک را زیر همین پست ارسال کنید. در پایان نظرات و پیشنهادات خود را با ما درمیان بگذارید و با اشتراک گذاری این آموزش در شبکه های اجتماعی , از وبسایت دیجی اسپارک حمایت کنید.

 

درباره نویسنده

علی فلاحی

تو شعاع هستی برای خودم می چرخم و سعی میکنم دنبال جریان زندگی بگردم. کارشناس طراحی صنعتی هستم و کارم رو تو زمینه طراحی محصول در حوزه اینترنت اشیا تازه شروع کردم.

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه

۳۲ دیدگاه

 • سلام این ارور رو میده
  C:\Users\hamed\Desktop\sketch_jul08a\sketch_jul08a.ino:24:21: fatal error: ESPWiFi.h: No such file or directory

  #include

  ^

  compilation terminated.

  • با سلام
   این ارور مربوط به کتابخانه ها می‌باشد.
   آیا کتابخانه ها نصب شده است؟

   • من به این پروژه توی یه پروژه دیگع نیاز دازم.امکانش نیست شما کلا برنامه رو تست کنید و اوکی کنید و برام بفرستین.قالب پروژه هزینش رو هم میدم

  • سلام مجدد
   کتابخانه های مورد نیاز در متن آموزش اضافه گردید.
   بررسی و سپس نتیجه را از همین طریق اعلام نمایید.

 • Arduino: 1.8.1 (Windows 10), Board: “Generic ESP8266 Module, Serial, 80 MHz, 40MHz, DIO, 115200, 512K (64K SPIFFS), ck”

  C:\Program Files (x86)\Arduino\arduino-builder -dump-prefs -logger=machine -hardware C:\Program Files (x86)\Arduino\hardware -hardware C:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages -tools C:\Program Files (x86)\Arduino\tools-builder -tools C:\Program Files (x86)\Arduino\hardware\tools\avr -tools C:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages -built-in-libraries C:\Program Files (x86)\Arduino\libraries -libraries C:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries -fqbn=esp8266:esp8266:generic:UploadTool=esptool,CpuFrequency=80,FlashFreq=40,FlashMode=dio,UploadSpeed=115200,FlashSize=512K64,ResetMethod=ck -ide-version=10801 -build-path C:\Users\hamed\AppData\Local\Temp\arduino_build_61612 -warnings=none -prefs=build.warn_data_percentage=75 -prefs=runtime.tools.esptool.path=C:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\tools\esptool\0.4.6 -prefs=runtime.tools.xtensa-lx106-elf-gcc.path=C:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\tools\xtensa-lx106-elf-gcc\1.20.0-26-gb404fb9-2 -prefs=runtime.tools.mkspiffs.path=C:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\tools\mkspiffs\0.1.2 -verbose C:\Users\hamed\Desktop\sketch_jul09aa\sketch_jul09aa.ino
  C:\Program Files (x86)\Arduino\arduino-builder -compile -logger=machine -hardware C:\Program Files (x86)\Arduino\hardware -hardware C:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages -tools C:\Program Files (x86)\Arduino\tools-builder -tools C:\Program Files (x86)\Arduino\hardware\tools\avr -tools C:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages -built-in-libraries C:\Program Files (x86)\Arduino\libraries -libraries C:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries -fqbn=esp8266:esp8266:generic:UploadTool=esptool,CpuFrequency=80,FlashFreq=40,FlashMode=dio,UploadSpeed=115200,FlashSize=512K64,ResetMethod=ck -ide-version=10801 -build-path C:\Users\hamed\AppData\Local\Temp\arduino_build_61612 -warnings=none -prefs=build.warn_data_percentage=75 -prefs=runtime.tools.esptool.path=C:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\tools\esptool\0.4.6 -prefs=runtime.tools.xtensa-lx106-elf-gcc.path=C:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\tools\xtensa-lx106-elf-gcc\1.20.0-26-gb404fb9-2 -prefs=runtime.tools.mkspiffs.path=C:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\tools\mkspiffs\0.1.2 -verbose C:\Users\hamed\Desktop\sketch_jul09aa\sketch_jul09aa.ino
  Using board ‘generic’ from platform in folder: C:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0
  Using core ‘esp8266’ from platform in folder: C:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0
  Detecting libraries used…
  “C:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\tools\xtensa-lx106-elf-gcc\1.20.0-26-gb404fb9-2/bin/xtensa-lx106-elf-g++” -D__ets__ -DICACHE_FLASH -U__STRICT_ANSI__ “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0/tools/sdk/include” -c -Os -g -mlongcalls -mtext-section-literals -fno-exceptions -fno-rtti -falign-functions=4 -std=c++11 -ffunction-sections -fdata-sections -w -x c++ -E -CC -DF_CPU=80000000L -DARDUINO=10801 -DARDUINO_ESP8266_ESP01 -DARDUINO_ARCH_ESP8266 -DESP8266 “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\cores\esp8266” “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\variants\generic” “C:\Users\hamed\AppData\Local\Temp\arduino_build_61612\sketch\sketch_jul09aa.ino.cpp” -o “nul”
  “C:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\tools\xtensa-lx106-elf-gcc\1.20.0-26-gb404fb9-2/bin/xtensa-lx106-elf-g++” -D__ets__ -DICACHE_FLASH -U__STRICT_ANSI__ “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0/tools/sdk/include” -c -Os -g -mlongcalls -mtext-section-literals -fno-exceptions -fno-rtti -falign-functions=4 -std=c++11 -ffunction-sections -fdata-sections -w -x c++ -E -CC -DF_CPU=80000000L -DARDUINO=10801 -DARDUINO_ESP8266_ESP01 -DARDUINO_ARCH_ESP8266 -DESP8266 “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\cores\esp8266” “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\variants\generic” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\EspWiFi” “C:\Users\hamed\AppData\Local\Temp\arduino_build_61612\sketch\sketch_jul09aa.ino.cpp” -o “nul”
  “C:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\tools\xtensa-lx106-elf-gcc\1.20.0-26-gb404fb9-2/bin/xtensa-lx106-elf-g++” -D__ets__ -DICACHE_FLASH -U__STRICT_ANSI__ “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0/tools/sdk/include” -c -Os -g -mlongcalls -mtext-section-literals -fno-exceptions -fno-rtti -falign-functions=4 -std=c++11 -ffunction-sections -fdata-sections -w -x c++ -E -CC -DF_CPU=80000000L -DARDUINO=10801 -DARDUINO_ESP8266_ESP01 -DARDUINO_ARCH_ESP8266 -DESP8266 “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\cores\esp8266” “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\variants\generic” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\EspWiFi” “C:\Users\hamed\AppData\Local\Temp\arduino_build_61612\sketch\sketch_jul09aa.ino.cpp” -o “C:\Users\hamed\AppData\Local\Temp\arduino_build_61612\preproc\ctags_target_for_gcc_minus_e.cpp”
  C:\Users\hamed\Desktop\sketch_jul09aa\sketch_jul09aa.ino:26:27: fatal error: ESPHTTPClient.h: No such file or directory

  #include

  ^

  compilation terminated.

  Using library EspWiFi in folder: C:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\EspWiFi (legacy)
  exit status 1
  Error compiling for board Generic ESP8266 Module.

  • با سلام
   در ابتدا از طریق لینک گفته شده فایل کتابخانه ها را به نرم افزار آردوینو اضافه نمایید.
   سپس با توجه به اینکه ممکن است در هر نرم افزار آردوینو کتابخانه ها تداخل داشته باشد، در صورت ارور کتابخانه دیگر، نام آن را اعلام کنید تا لینک مجزا جهت نصب ضمیمه گردد.
   بررسی و نتیجه را از همین طریق اعلام نمایید.

 • یه کتابخونه هایی رو میخواد که اصلا توی کدهای برنامه نیست
  Arduino: 1.8.1 (Windows 10), Board: “Generic ESP8266 Module, Serial, 80 MHz, 40MHz, DIO, 115200, 512K (64K SPIFFS), ck”

  C:\Program Files (x86)\Arduino\arduino-builder -dump-prefs -logger=machine -hardware C:\Program Files (x86)\Arduino\hardware -hardware C:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages -tools C:\Program Files (x86)\Arduino\tools-builder -tools C:\Program Files (x86)\Arduino\hardware\tools\avr -tools C:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages -built-in-libraries C:\Program Files (x86)\Arduino\libraries -libraries C:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries -fqbn=esp8266:esp8266:generic:UploadTool=esptool,CpuFrequency=80,FlashFreq=40,FlashMode=dio,UploadSpeed=115200,FlashSize=512K64,ResetMethod=ck -ide-version=10801 -build-path C:\Users\hamed\AppData\Local\Temp\arduino_build_42216 -warnings=none -prefs=build.warn_data_percentage=75 -prefs=runtime.tools.mkspiffs.path=C:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\tools\mkspiffs\0.1.2 -prefs=runtime.tools.esptool.path=C:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\tools\esptool\0.4.6 -prefs=runtime.tools.xtensa-lx106-elf-gcc.path=C:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\tools\xtensa-lx106-elf-gcc\1.20.0-26-gb404fb9-2 -verbose C:\Users\hamed\Desktop\sketch_jul10az\sketch_jul10az.ino
  C:\Program Files (x86)\Arduino\arduino-builder -compile -logger=machine -hardware C:\Program Files (x86)\Arduino\hardware -hardware C:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages -tools C:\Program Files (x86)\Arduino\tools-builder -tools C:\Program Files (x86)\Arduino\hardware\tools\avr -tools C:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages -built-in-libraries C:\Program Files (x86)\Arduino\libraries -libraries C:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries -fqbn=esp8266:esp8266:generic:UploadTool=esptool,CpuFrequency=80,FlashFreq=40,FlashMode=dio,UploadSpeed=115200,FlashSize=512K64,ResetMethod=ck -ide-version=10801 -build-path C:\Users\hamed\AppData\Local\Temp\arduino_build_42216 -warnings=none -prefs=build.warn_data_percentage=75 -prefs=runtime.tools.mkspiffs.path=C:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\tools\mkspiffs\0.1.2 -prefs=runtime.tools.esptool.path=C:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\tools\esptool\0.4.6 -prefs=runtime.tools.xtensa-lx106-elf-gcc.path=C:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\tools\xtensa-lx106-elf-gcc\1.20.0-26-gb404fb9-2 -verbose C:\Users\hamed\Desktop\sketch_jul10az\sketch_jul10az.ino
  Using board ‘generic’ from platform in folder: C:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0
  Using core ‘esp8266’ from platform in folder: C:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0
  Detecting libraries used…
  “C:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\tools\xtensa-lx106-elf-gcc\1.20.0-26-gb404fb9-2/bin/xtensa-lx106-elf-g++” -D__ets__ -DICACHE_FLASH -U__STRICT_ANSI__ “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0/tools/sdk/include” -c -Os -g -mlongcalls -mtext-section-literals -fno-exceptions -fno-rtti -falign-functions=4 -std=c++11 -ffunction-sections -fdata-sections -w -x c++ -E -CC -DF_CPU=80000000L -DARDUINO=10801 -DARDUINO_ESP8266_ESP01 -DARDUINO_ARCH_ESP8266 -DESP8266 “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\cores\esp8266” “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\variants\generic” “C:\Users\hamed\AppData\Local\Temp\arduino_build_42216\sketch\sketch_jul10az.ino.cpp” -o “nul”
  “C:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\tools\xtensa-lx106-elf-gcc\1.20.0-26-gb404fb9-2/bin/xtensa-lx106-elf-g++” -D__ets__ -DICACHE_FLASH -U__STRICT_ANSI__ “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0/tools/sdk/include” -c -Os -g -mlongcalls -mtext-section-literals -fno-exceptions -fno-rtti -falign-functions=4 -std=c++11 -ffunction-sections -fdata-sections -w -x c++ -E -CC -DF_CPU=80000000L -DARDUINO=10801 -DARDUINO_ESP8266_ESP01 -DARDUINO_ARCH_ESP8266 -DESP8266 “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\cores\esp8266” “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\variants\generic” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\src” “C:\Users\hamed\AppData\Local\Temp\arduino_build_42216\sketch\sketch_jul10az.ino.cpp” -o “nul”
  “C:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\tools\xtensa-lx106-elf-gcc\1.20.0-26-gb404fb9-2/bin/xtensa-lx106-elf-g++” -D__ets__ -DICACHE_FLASH -U__STRICT_ANSI__ “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0/tools/sdk/include” -c -Os -g -mlongcalls -mtext-section-literals -fno-exceptions -fno-rtti -falign-functions=4 -std=c++11 -ffunction-sections -fdata-sections -w -x c++ -E -CC -DF_CPU=80000000L -DARDUINO=10801 -DARDUINO_ESP8266_ESP01 -DARDUINO_ARCH_ESP8266 -DESP8266 “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\cores\esp8266” “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\variants\generic” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\src” “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\libraries\ESP8266WiFi\src” “C:\Users\hamed\AppData\Local\Temp\arduino_build_42216\sketch\sketch_jul10az.ino.cpp” -o “nul”
  “C:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\tools\xtensa-lx106-elf-gcc\1.20.0-26-gb404fb9-2/bin/xtensa-lx106-elf-g++” -D__ets__ -DICACHE_FLASH -U__STRICT_ANSI__ “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0/tools/sdk/include” -c -Os -g -mlongcalls -mtext-section-literals -fno-exceptions -fno-rtti -falign-functions=4 -std=c++11 -ffunction-sections -fdata-sections -w -x c++ -E -CC -DF_CPU=80000000L -DARDUINO=10801 -DARDUINO_ESP8266_ESP01 -DARDUINO_ARCH_ESP8266 -DESP8266 “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\cores\esp8266” “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\variants\generic” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\src” “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\libraries\ESP8266WiFi\src” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\ESP8266HTTPClient\src” “C:\Users\hamed\AppData\Local\Temp\arduino_build_42216\sketch\sketch_jul10az.ino.cpp” -o “nul”
  “C:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\tools\xtensa-lx106-elf-gcc\1.20.0-26-gb404fb9-2/bin/xtensa-lx106-elf-g++” -D__ets__ -DICACHE_FLASH -U__STRICT_ANSI__ “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0/tools/sdk/include” -c -Os -g -mlongcalls -mtext-section-literals -fno-exceptions -fno-rtti -falign-functions=4 -std=c++11 -ffunction-sections -fdata-sections -w -x c++ -E -CC -DF_CPU=80000000L -DARDUINO=10801 -DARDUINO_ESP8266_ESP01 -DARDUINO_ARCH_ESP8266 -DESP8266 “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\cores\esp8266” “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\variants\generic” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\src” “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\libraries\ESP8266WiFi\src” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\ESP8266HTTPClient\src” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\Json_Streaming_Parser” “C:\Users\hamed\AppData\Local\Temp\arduino_build_42216\sketch\sketch_jul10az.ino.cpp” -o “nul”
  “C:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\tools\xtensa-lx106-elf-gcc\1.20.0-26-gb404fb9-2/bin/xtensa-lx106-elf-g++” -D__ets__ -DICACHE_FLASH -U__STRICT_ANSI__ “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0/tools/sdk/include” -c -Os -g -mlongcalls -mtext-section-literals -fno-exceptions -fno-rtti -falign-functions=4 -std=c++11 -ffunction-sections -fdata-sections -w -x c++ -E -CC -DF_CPU=80000000L -DARDUINO=10801 -DARDUINO_ESP8266_ESP01 -DARDUINO_ARCH_ESP8266 -DESP8266 “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\cores\esp8266” “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\variants\generic” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\src” “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\libraries\ESP8266WiFi\src” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\ESP8266HTTPClient\src” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\Json_Streaming_Parser” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\esp8266-weather-station\src” “C:\Users\hamed\AppData\Local\Temp\arduino_build_42216\sketch\sketch_jul10az.ino.cpp” -o “nul”
  “C:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\tools\xtensa-lx106-elf-gcc\1.20.0-26-gb404fb9-2/bin/xtensa-lx106-elf-g++” -D__ets__ -DICACHE_FLASH -U__STRICT_ANSI__ “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0/tools/sdk/include” -c -Os -g -mlongcalls -mtext-section-literals -fno-exceptions -fno-rtti -falign-functions=4 -std=c++11 -ffunction-sections -fdata-sections -w -x c++ -E -CC -DF_CPU=80000000L -DARDUINO=10801 -DARDUINO_ESP8266_ESP01 -DARDUINO_ARCH_ESP8266 -DESP8266 “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\cores\esp8266” “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\variants\generic” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\src” “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\libraries\ESP8266WiFi\src” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\ESP8266HTTPClient\src” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\Json_Streaming_Parser” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\esp8266-weather-station\src” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\ESP8266_and_ESP32_Oled_Driver_for_SSD1306_display\src” “C:\Users\hamed\AppData\Local\Temp\arduino_build_42216\sketch\sketch_jul10az.ino.cpp” -o “nul”
  “C:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\tools\xtensa-lx106-elf-gcc\1.20.0-26-gb404fb9-2/bin/xtensa-lx106-elf-g++” -D__ets__ -DICACHE_FLASH -U__STRICT_ANSI__ “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0/tools/sdk/include” -c -Os -g -mlongcalls -mtext-section-literals -fno-exceptions -fno-rtti -falign-functions=4 -std=c++11 -ffunction-sections -fdata-sections -w -x c++ -E -CC -DF_CPU=80000000L -DARDUINO=10801 -DARDUINO_ESP8266_ESP01 -DARDUINO_ARCH_ESP8266 -DESP8266 “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\cores\esp8266” “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\variants\generic” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\src” “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\libraries\ESP8266WiFi\src” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\ESP8266HTTPClient\src” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\Json_Streaming_Parser” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\esp8266-weather-station\src” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\ESP8266_and_ESP32_Oled_Driver_for_SSD1306_display\src” “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\libraries\Wire” “C:\Users\hamed\AppData\Local\Temp\arduino_build_42216\sketch\sketch_jul10az.ino.cpp” -o “nul”
  “C:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\tools\xtensa-lx106-elf-gcc\1.20.0-26-gb404fb9-2/bin/xtensa-lx106-elf-g++” -D__ets__ -DICACHE_FLASH -U__STRICT_ANSI__ “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0/tools/sdk/include” -c -Os -g -mlongcalls -mtext-section-literals -fno-exceptions -fno-rtti -falign-functions=4 -std=c++11 -ffunction-sections -fdata-sections -w -x c++ -E -CC -DF_CPU=80000000L -DARDUINO=10801 -DARDUINO_ESP8266_ESP01 -DARDUINO_ARCH_ESP8266 -DESP8266 “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\cores\esp8266” “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\variants\generic” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\src” “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\libraries\ESP8266WiFi\src” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\ESP8266HTTPClient\src” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\Json_Streaming_Parser” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\esp8266-weather-station\src” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\ESP8266_and_ESP32_Oled_Driver_for_SSD1306_display\src” “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\libraries\Wire” “C:\Users\hamed\AppData\Local\Temp\arduino_build_42216\sketch\Adafruit_SSD1306.cpp” -o “nul”
  “C:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\tools\xtensa-lx106-elf-gcc\1.20.0-26-gb404fb9-2/bin/xtensa-lx106-elf-g++” -D__ets__ -DICACHE_FLASH -U__STRICT_ANSI__ “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0/tools/sdk/include” -c -Os -g -mlongcalls -mtext-section-literals -fno-exceptions -fno-rtti -falign-functions=4 -std=c++11 -ffunction-sections -fdata-sections -w -x c++ -E -CC -DF_CPU=80000000L -DARDUINO=10801 -DARDUINO_ESP8266_ESP01 -DARDUINO_ARCH_ESP8266 -DESP8266 “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\cores\esp8266” “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\variants\generic” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\src” “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\libraries\ESP8266WiFi\src” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\ESP8266HTTPClient\src” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\Json_Streaming_Parser” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\esp8266-weather-station\src” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\ESP8266_and_ESP32_Oled_Driver_for_SSD1306_display\src” “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\libraries\Wire” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\Adafruit_GFX_Library” “C:\Users\hamed\AppData\Local\Temp\arduino_build_42216\sketch\Adafruit_SSD1306.cpp” -o “nul”
  “C:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\tools\xtensa-lx106-elf-gcc\1.20.0-26-gb404fb9-2/bin/xtensa-lx106-elf-g++” -D__ets__ -DICACHE_FLASH -U__STRICT_ANSI__ “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0/tools/sdk/include” -c -Os -g -mlongcalls -mtext-section-literals -fno-exceptions -fno-rtti -falign-functions=4 -std=c++11 -ffunction-sections -fdata-sections -w -x c++ -E -CC -DF_CPU=80000000L -DARDUINO=10801 -DARDUINO_ESP8266_ESP01 -DARDUINO_ARCH_ESP8266 -DESP8266 “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\cores\esp8266” “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\variants\generic” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\src” “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\libraries\ESP8266WiFi\src” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\ESP8266HTTPClient\src” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\Json_Streaming_Parser” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\esp8266-weather-station\src” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\ESP8266_and_ESP32_Oled_Driver_for_SSD1306_display\src” “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\libraries\Wire” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\Adafruit_GFX_Library” “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\libraries\SPI” “C:\Users\hamed\AppData\Local\Temp\arduino_build_42216\sketch\Adafruit_SSD1306.cpp” -o “nul”
  “C:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\tools\xtensa-lx106-elf-gcc\1.20.0-26-gb404fb9-2/bin/xtensa-lx106-elf-g++” -D__ets__ -DICACHE_FLASH -U__STRICT_ANSI__ “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0/tools/sdk/include” -c -Os -g -mlongcalls -mtext-section-literals -fno-exceptions -fno-rtti -falign-functions=4 -std=c++11 -ffunction-sections -fdata-sections -w -x c++ -E -CC -DF_CPU=80000000L -DARDUINO=10801 -DARDUINO_ESP8266_ESP01 -DARDUINO_ARCH_ESP8266 -DESP8266 “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\cores\esp8266” “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\variants\generic” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\src” “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\libraries\ESP8266WiFi\src” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\ESP8266HTTPClient\src” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\Json_Streaming_Parser” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\esp8266-weather-station\src” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\ESP8266_and_ESP32_Oled_Driver_for_SSD1306_display\src” “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\libraries\Wire” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\Adafruit_GFX_Library” “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\libraries\SPI” “C:\Users\hamed\AppData\Local\Temp\arduino_build_42216\sketch\AuthClient.cpp” -o “nul”
  “C:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\tools\xtensa-lx106-elf-gcc\1.20.0-26-gb404fb9-2/bin/xtensa-lx106-elf-g++” -D__ets__ -DICACHE_FLASH -U__STRICT_ANSI__ “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0/tools/sdk/include” -c -Os -g -mlongcalls -mtext-section-literals -fno-exceptions -fno-rtti -falign-functions=4 -std=c++11 -ffunction-sections -fdata-sections -w -x c++ -E -CC -DF_CPU=80000000L -DARDUINO=10801 -DARDUINO_ESP8266_ESP01 -DARDUINO_ARCH_ESP8266 -DESP8266 “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\cores\esp8266” “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\variants\generic” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\src” “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\libraries\ESP8266WiFi\src” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\ESP8266HTTPClient\src” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\Json_Streaming_Parser” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\esp8266-weather-station\src” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\ESP8266_and_ESP32_Oled_Driver_for_SSD1306_display\src” “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\libraries\Wire” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\Adafruit_GFX_Library” “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\libraries\SPI” “C:\Users\hamed\AppData\Local\Temp\arduino_build_42216\sketch\DateStrings.cpp” -o “nul”
  “C:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\tools\xtensa-lx106-elf-gcc\1.20.0-26-gb404fb9-2/bin/xtensa-lx106-elf-g++” -D__ets__ -DICACHE_FLASH -U__STRICT_ANSI__ “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0/tools/sdk/include” -c -Os -g -mlongcalls -mtext-section-literals -fno-exceptions -fno-rtti -falign-functions=4 -std=c++11 -ffunction-sections -fdata-sections -w -x c++ -E -CC -DF_CPU=80000000L -DARDUINO=10801 -DARDUINO_ESP8266_ESP01 -DARDUINO_ARCH_ESP8266 -DESP8266 “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\cores\esp8266” “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\variants\generic” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\src” “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\libraries\ESP8266WiFi\src” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\ESP8266HTTPClient\src” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\Json_Streaming_Parser” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\esp8266-weather-station\src” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\ESP8266_and_ESP32_Oled_Driver_for_SSD1306_display\src” “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\libraries\Wire” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\Adafruit_GFX_Library” “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\libraries\SPI” “C:\Users\hamed\AppData\Local\Temp\arduino_build_42216\sketch\ESP8266WiFiSTA.cpp” -o “nul”
  “C:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\tools\xtensa-lx106-elf-gcc\1.20.0-26-gb404fb9-2/bin/xtensa-lx106-elf-g++” -D__ets__ -DICACHE_FLASH -U__STRICT_ANSI__ “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0/tools/sdk/include” -c -Os -g -mlongcalls -mtext-section-literals -fno-exceptions -fno-rtti -falign-functions=4 -std=c++11 -ffunction-sections -fdata-sections -w -x c++ -E -CC -DF_CPU=80000000L -DARDUINO=10801 -DARDUINO_ESP8266_ESP01 -DARDUINO_ARCH_ESP8266 -DESP8266 “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\cores\esp8266” “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\variants\generic” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\src” “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\libraries\ESP8266WiFi\src” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\ESP8266HTTPClient\src” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\Json_Streaming_Parser” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\esp8266-weather-station\src” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\ESP8266_and_ESP32_Oled_Driver_for_SSD1306_display\src” “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\libraries\Wire” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\Adafruit_GFX_Library” “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\libraries\SPI” “C:\Users\hamed\AppData\Local\Temp\arduino_build_42216\sketch\ESP8266WiFiScan.cpp” -o “nul”
  “C:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\tools\xtensa-lx106-elf-gcc\1.20.0-26-gb404fb9-2/bin/xtensa-lx106-elf-g++” -D__ets__ -DICACHE_FLASH -U__STRICT_ANSI__ “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0/tools/sdk/include” -c -Os -g -mlongcalls -mtext-section-literals -fno-exceptions -fno-rtti -falign-functions=4 -std=c++11 -ffunction-sections -fdata-sections -w -x c++ -E -CC -DF_CPU=80000000L -DARDUINO=10801 -DARDUINO_ESP8266_ESP01 -DARDUINO_ARCH_ESP8266 -DESP8266 “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\cores\esp8266” “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\variants\generic” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\src” “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\libraries\ESP8266WiFi\src” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\ESP8266HTTPClient\src” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\Json_Streaming_Parser” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\esp8266-weather-station\src” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\ESP8266_and_ESP32_Oled_Driver_for_SSD1306_display\src” “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\libraries\Wire” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\Adafruit_GFX_Library” “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\libraries\SPI” “C:\Users\hamed\AppData\Local\Temp\arduino_build_42216\sketch\MicroGear.cpp” -o “nul”
  “C:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\tools\xtensa-lx106-elf-gcc\1.20.0-26-gb404fb9-2/bin/xtensa-lx106-elf-g++” -D__ets__ -DICACHE_FLASH -U__STRICT_ANSI__ “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0/tools/sdk/include” -c -Os -g -mlongcalls -mtext-section-literals -fno-exceptions -fno-rtti -falign-functions=4 -std=c++11 -ffunction-sections -fdata-sections -w -x c++ -E -CC -DF_CPU=80000000L -DARDUINO=10801 -DARDUINO_ESP8266_ESP01 -DARDUINO_ARCH_ESP8266 -DESP8266 “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\cores\esp8266” “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\variants\generic” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\src” “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\libraries\ESP8266WiFi\src” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\ESP8266HTTPClient\src” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\Json_Streaming_Parser” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\esp8266-weather-station\src” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\ESP8266_and_ESP32_Oled_Driver_for_SSD1306_display\src” “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\libraries\Wire” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\Adafruit_GFX_Library” “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\libraries\SPI” “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\libraries\EEPROM” “C:\Users\hamed\AppData\Local\Temp\arduino_build_42216\sketch\MicroGear.cpp” -o “nul”
  “C:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\tools\xtensa-lx106-elf-gcc\1.20.0-26-gb404fb9-2/bin/xtensa-lx106-elf-g++” -D__ets__ -DICACHE_FLASH -U__STRICT_ANSI__ “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0/tools/sdk/include” -c -Os -g -mlongcalls -mtext-section-literals -fno-exceptions -fno-rtti -falign-functions=4 -std=c++11 -ffunction-sections -fdata-sections -w -x c++ -E -CC -DF_CPU=80000000L -DARDUINO=10801 -DARDUINO_ESP8266_ESP01 -DARDUINO_ARCH_ESP8266 -DESP8266 “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\cores\esp8266” “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\variants\generic” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\src” “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\libraries\ESP8266WiFi\src” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\ESP8266HTTPClient\src” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\Json_Streaming_Parser” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\esp8266-weather-station\src” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\ESP8266_and_ESP32_Oled_Driver_for_SSD1306_display\src” “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\libraries\Wire” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\Adafruit_GFX_Library” “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\libraries\SPI” “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\libraries\EEPROM” “C:\Users\hamed\AppData\Local\Temp\arduino_build_42216\sketch\PubSubClient.cpp” -o “nul”
  “C:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\tools\xtensa-lx106-elf-gcc\1.20.0-26-gb404fb9-2/bin/xtensa-lx106-elf-g++” -D__ets__ -DICACHE_FLASH -U__STRICT_ANSI__ “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0/tools/sdk/include” -c -Os -g -mlongcalls -mtext-section-literals -fno-exceptions -fno-rtti -falign-functions=4 -std=c++11 -ffunction-sections -fdata-sections -w -x c++ -E -CC -DF_CPU=80000000L -DARDUINO=10801 -DARDUINO_ESP8266_ESP01 -DARDUINO_ARCH_ESP8266 -DESP8266 “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\cores\esp8266” “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\variants\generic” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\src” “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\libraries\ESP8266WiFi\src” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\ESP8266HTTPClient\src” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\Json_Streaming_Parser” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\esp8266-weather-station\src” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\ESP8266_and_ESP32_Oled_Driver_for_SSD1306_display\src” “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\libraries\Wire” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\Adafruit_GFX_Library” “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\libraries\SPI” “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\libraries\EEPROM” “C:\Users\hamed\AppData\Local\Temp\arduino_build_42216\sketch\SHA1.cpp” -o “nul”
  “C:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\tools\xtensa-lx106-elf-gcc\1.20.0-26-gb404fb9-2/bin/xtensa-lx106-elf-g++” -D__ets__ -DICACHE_FLASH -U__STRICT_ANSI__ “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0/tools/sdk/include” -c -Os -g -mlongcalls -mtext-section-literals -fno-exceptions -fno-rtti -falign-functions=4 -std=c++11 -ffunction-sections -fdata-sections -w -x c++ -E -CC -DF_CPU=80000000L -DARDUINO=10801 -DARDUINO_ESP8266_ESP01 -DARDUINO_ARCH_ESP8266 -DESP8266 “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\cores\esp8266” “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\variants\generic” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\src” “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\libraries\ESP8266WiFi\src” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\ESP8266HTTPClient\src” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\Json_Streaming_Parser” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\esp8266-weather-station\src” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\ESP8266_and_ESP32_Oled_Driver_for_SSD1306_display\src” “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\libraries\Wire” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\Adafruit_GFX_Library” “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\libraries\SPI” “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\libraries\EEPROM” “C:\Users\hamed\AppData\Local\Temp\arduino_build_42216\sketch\SSLContext.cpp” -o “nul”
  “C:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\tools\xtensa-lx106-elf-gcc\1.20.0-26-gb404fb9-2/bin/xtensa-lx106-elf-g++” -D__ets__ -DICACHE_FLASH -U__STRICT_ANSI__ “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0/tools/sdk/include” -c -Os -g -mlongcalls -mtext-section-literals -fno-exceptions -fno-rtti -falign-functions=4 -std=c++11 -ffunction-sections -fdata-sections -w -x c++ -E -CC -DF_CPU=80000000L -DARDUINO=10801 -DARDUINO_ESP8266_ESP01 -DARDUINO_ARCH_ESP8266 -DESP8266 “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\cores\esp8266” “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\variants\generic” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\src” “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\libraries\ESP8266WiFi\src” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\ESP8266HTTPClient\src” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\Json_Streaming_Parser” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\esp8266-weather-station\src” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\ESP8266_and_ESP32_Oled_Driver_for_SSD1306_display\src” “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\libraries\Wire” “-IC:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\Adafruit_GFX_Library” “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\libraries\SPI” “-IC:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\libraries\EEPROM” “C:\Users\hamed\AppData\Local\Temp\arduino_build_42216\sketch\SSLContext.cpp” -o “C:\Users\hamed\AppData\Local\Temp\arduino_build_42216\preproc\ctags_target_for_gcc_minus_e.cpp”
  C:\Users\hamed\AppData\Local\Temp\arduino_build_42216\sketch\SSLContext.cpp:17:39: fatal error: folly/io/async/SSLContext.h: No such file or directory

  #include

  ^

  compilation terminated.

  Multiple libraries were found for “ESPWiFi.h”
  Used: C:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\src
  Not used: C:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\esp8266-weather-station
  Not used: C:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\esp8266-weather-station
  Not used: C:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\esp8266-weather-station
  Not used: C:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\esp8266-weather-station
  Multiple libraries were found for “ESP8266HTTPClient.h”
  Used: C:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\ESP8266HTTPClient
  Not used: C:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\libraries\ESP8266HTTPClient
  Using library src in folder: C:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\src (legacy)
  Using library ESP8266WiFi at version 1.0 in folder: C:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\libraries\ESP8266WiFi
  Using library ESP8266HTTPClient at version 1.2 in folder: C:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\ESP8266HTTPClient
  Using library Json_Streaming_Parser at version 1.0.5 in folder: C:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\Json_Streaming_Parser
  Using library esp8266-weather-station at version 1.6.6 in folder: C:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\esp8266-weather-station
  Using library ESP8266_and_ESP32_Oled_Driver_for_SSD1306_display at version 4.0.0 in folder: C:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\ESP8266_and_ESP32_Oled_Driver_for_SSD1306_display
  Using library Wire at version 1.0 in folder: C:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\libraries\Wire
  Using library Adafruit_GFX_Library at version 1.5.6 in folder: C:\Users\hamed\Documents\Arduino\libraries\Adafruit_GFX_Library
  Using library SPI at version 1.0 in folder: C:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\libraries\SPI
  Using library EEPROM at version 1.0 in folder: C:\Users\hamed\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.0.0\libraries\EEPROM
  exit status 1
  Error compiling for board Generic ESP8266 Module.

  • سلام مجدد
   این ارورها به دلیل تداخل کتابخانه ها و تکرار در نصب به وجود آمده است. در ابتدا کتابخانه های قبلی را پاک کرده و مجدد طبق روش گفته شده نصب نمایید. نتیجه را از همین طریق اعلام نمایید.

 • سلام و خسته نباشین.
  کتاب خانه هایی که در سایت هست ناقص هستند و پین های برد wemose رو باید بر اساس esp که روش هست تائین کرد نه d3 d4 و ساعت و آب و هواش هم ایراد داره.درسته که پروژه رایگان هست ولی حداقل کد و کتاب خونه ها رو یه چک کنید.افرادی که میان استفاده کنن آگاهی کمی دارن از این جور مسائل و ممکنه نتونن انجام بدن و دل سرد بشن.

  • با سلام
   ممکن است با آپدیت شدن نرم افزار آردوینو به این مشکل برخورده باشید. کلیه اقلامی که در آموزش منتشر شده، پیش از انتشار تست شده است. حال چنانچه مشکلی مشاهده کرده‌اید از همین طریق مطرح کنید.
   نکته بعدی هم اینکه اگر کسی در اجرای آموزش مشکلی داشته باشد، میتواند از همین طریق مطرح کند.

 • سلام ببخشید بعضی کد ها را در زمان آپلود اشتباه می گیرد اگه می شه کد ها را درست کنید ممنون می شم لطفا هر چه زود تر جوابم را بدهید

  • با سلام
   کاربر گرامی کدها سالم است. ارور دریافتی را ارسال نمایید تا بررسی و رفع عیب شود.

   • سلام ببخشید این یکی از اررو هاست .. لطفا کمکم کنید تا مشکل را حل کنم .
    sketch_jul28a:23:21: fatal error: ESPWiFi.h: No such file or directory
    #include
    ^
    compilation terminated.
    exit status 1
    ESPWiFi.h: No such file or directory

    • با سلام
     این ارور مربوط به کتابخانه ESPWiFi است و با نصب کتابخانه مشکل برطرف می‌شود.

 • سلام اول تشکر میکنم بابت آموزشای خوبتون یه سوال داشتم اینکه تو طراحی ویجت هواشناسی اطلاعات هواشناسی و تظیم ساعت رو از آردوینو میگیریم ولی بعدا ویجت چه جوری خودش را با تغیر دمای محیط همانگ میکنه رو نگفتید

  • با سلام و تشکر از شما
   در این آموزش از طریق وای فای به سرور هواشناسی متصل شده و دیتا را از آنجا دریافت میکند. که بر اساس منطقه جغرافیایی که در کدها تعریف کرده‌اید، اطلاعات را نمایش میدهد.

   • سلام
    من کد ها را روی برد node mcu آپلود کردم و اینکه کد ها آپلود شد روی برد .
    البته من نمایشگر oled را متصل نکرده بودم و بعد سریال مانیتور را باز کردم ریست برد را فشار دادم و داخل سریال مانیتور متن زیر را نوشت.
    Getting url: http://api.openweathermap . org/ data/2.5/weather?id=112931 &appid=771a886812cdc9340c21561040142b40&units=metric&lang=en [HTTP] GET …
    HTTP] GET] … code: 200
    start document
    این نوشته در مورد چیه ؟؟

 • سلام
  داخل کد ها خط ۷۶ String OPEN_WEATHER_MAP_LOCATION_ID = “112931”;
  منظور از لوکیشن ایدی چیه ؟ و از کجا باید بدستش بیاریم ؟
  و همچنین داخل چه سایتی باید API را برداریم
  اگه میشه درمورد این دو مورد مخصوصا درمورد API توضیح دهید که از کجای سایت باید برداریم
  این پروژه قیمتش بصورت کامل چقدر میشه که خودتون هم API و هم لوکیشن ایدی شهری که من میگم را وارد کد ها کنید و روی ویموس اپلود و بفرستید

  • با سلام
   در متن آموزش این مورد توضیح داده شده است. سایت مذکور هم لینک شده است. لطفا آموزش را کامل بخوانید تا این موارد را متوجه شوید. در خصوص اجرای پروژه به صورت کامل هم فعلا چنین خدماتی نداریم.