سرگرمی

آموزش ساخت کاردستی ماشین تک سرنشین با بطری پلاستیکی و آرمیچر

create-4-wheel-diy-car-with-plastic-bottle-digispark
نوشته شده توسط نازنین نظری

انواع بطری های پلاستیکی در تمامی منازل یافت میشود. از جمله بطری های نوشابه، بطری های آب معدنی، بطری های شیر و … همگی در دسته‌ی وسایل بازیافتی قرار دارند.در تلاش هستیم با این وسایل بازیافتی خلاقیت را پرورش دهیم و یک کاردستی بسازیم. همانطور که در آموزش های پیشین اشاره کردیم بطری های پلاستیکی بخشی جدا نشدنی از زندگی ما هستند. به همراه وسایل بازیافتی و وسایل الکترونیکی که دسترسی به آن ها بسیار آسان است اقدام به ساخت یک ماشین تک سرنشین کرده ایم. در این آموزش مدل دیگری از خلاقیت با بطری را قدم به قدم با هم بررسی میکنیم.در ادامه ساخت کاردستی ماشین تک سرنشین با وسایل بازیافتی و وسایل الکترونیکی با مرجع تخصصی کاردستی رباتیک به زبان فارسی، دیجی اسپارک همراه باشید.

 


وسایل مورد نیاز ساخت کاردستی ماشین تک سرنشین


ابزار مورد نیاز ساخت این ربات از دو بخش بازیافتی و الکترونیکی تشکیل شده است. وسایل بازیافتی شامل بطری نوشابه یا آب معدنی و کارتن مقوایی و درب بطری است. لیست وسایل الکترونیکی در فهرست زیر قرار گرفته است. با کلیک بر روی هر کدام مستقیما به صفحه ی کالا رفته و در صورت نیاز می‌توانید تهیه کنید.

 


دستور العمل ساخت کاردستی تک سرنشین


در قدم اول مطابق ویدیو دو بطری کوچک در اختیار داشته باشید. یک سوم یکی از بطری ها را برش بزنید. با تماشای ویدیو متوجه منطقه برش می‌شوید. با قیچی برش هایی تا درب بطری ایجاد کنید. و به حالت پروانه ای، کمی انحنا در آن ایجاد کنید. برای شکل گیری بهتر، می‌توانید کمی حرارت با شمع یا از فاصله خیلی دور با شعله آن را منعطف تر کنید. لطفا به نکات ایمنی و مراقبت از خود دقت داشته باشید. در ادامه بدنه کاردستی ماشین تک سرنشین را آماده میکنیم. تا حد ممکن از بطری های زاویه دار مستطیلی استفاده کنید. دو برش نی به اندازه عرض بطری داشته باشید. یکی در را در ابتدا و دیگری را در انتهای بطری قرار دهید. چوب کباب تابه ای که حکم محور چرخ ها را دارد از نی ها عبور دهید. برای چرخ ها در مرکز درب بطری حفره ای ایجاد کنید و به محور متصل کنید. یک حفره در مرکز درب پروانه ایجاد کنید و شفت موتور را از آن عبور دهید. سپس موتور را به قسمت انتهایی بطری متصل کنید. یک برش مستطیلی بر روی بدنه قسمت جلویی ایجاد کنید. یک سمت آن را برش بزنید و یکی از آن ها را برای شیشه ماشین به حالت مورب شکل دهید. برای صندلی کاردستی ماشین تک سرنشین از یک کارتن مقوایی استفاده کنید و آن را به حالت L شکل درون بطری فرار دهید. در نهایت پایه های باتری را به پایه های موتور متصل کنید.

 


ویدیو ساخت کاردستی ماشین تک سرنشین


 


نحوه اتصالات کاردستی ماشین تک سرنشین


در این بخش تمامی اتصالات در روند ساخت کاردستی ماشین تک سرنشین را بررسی می‌کنیم. یک بطری را در قسمت بالایی برش بزنید و آن را بصورت خطی برش بزنید. به آن با حرارت کمی انحنا بدهید.

 

دو برش نی به اندازه عرض بطری داشته باشید. یکی در را در ابتدا و دیگری را در انتهای بطری قرار دهید. چوب کباب تابه ای که حکم محور چرخ ها را دارد از نی ها عبور دهید. برای چرخ ها در مرکز درب بطری حفره ای ایجاد کنید و به محور متصل کنید.

 

یک حفره در مرکز درب پروانه ایجاد کنید و شفت موتور را از آن عبور دهید.

 

سپس موتور را به قسمت انتهایی بطری متصل کنید.

 

یک برش مستطیلی بر روی بدنه قسمت جلویی ایجاد کنید. یک سمت آن را برش بزنید و یکی از آن ها را برای شیشه ماشین به حالت مورب شکل دهید. برای صندلی کاردستی ماشین تک سرنشین از یک کارتن مقوایی استفاده کنید و آن را به حالت L شکل درون بطری فرار دهید. در نهایت پایه های باتری را به پایه های موتور متصل کنید.

 

در پایان چنانچه سوالی در خصوص ساخت این کاردستی ماشین تک سرنشین داشتید، از طریق بخش نظرات در ادامه این آموزش مطرح بفرمایید. من و همکارانم در تلاش هستیم تا پاسخ شما را در سریع‌ترین زمان ممکن ارسال کنیم.

 

درباره نویسنده

نازنین نظری

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه

۱۰ دیدگاه