سرگرمی

آموزش ساخت کاردستی ماشین بادکنکی با وسایل بازیافتی و در بطری نوشابه

create-diy-balloon-4-wheel-car-with-straw-digispark
نوشته شده توسط عاطفه خدارحمی

والدین در پروش استعداد فرزندانشان نقش بسیار مهمی دارند. همانطور که ذکر کردیم ساخت کاردستی های ساده یکی از روش های بسیار مهم و کاربردی پرورش استعداد کودکان است. مهیا کردن فضا و ابزار مناسب برای کودکان در جهت ساخت کاردستی و رشد کودک  از وظایف بسیار مهم والدین به شمار می‌رود‌. ولی گاها محدودیت های مالی مانع می‌شود. ولی لازم است بدانیم که برای ساخت کاردستی ها لزوما نیازی به وسایل گران قیمت نیست‌. حتی با وسایل بازیافتی و ساده نیز شما می‌توانید کاردستی های جذاب و کاربردی بسازید. آموزش امروز یکی از ساده ترین آموزش های دیجی اسپارک است که صرفا از وسایل بازیافتی تشکیل شده و تهیه ابزار مورد نیاز آن به راحتی برای هر کسی ممکن است. در ادامه ساخت ماشین بادکنکی کلاس دوم با وسایل بازیافتی با مرجع تخصصی کاردستی رباتیک به زبان فارسی، دیجی اسپارک همراه باشید.

 


وسایل ساخت کاردستی ماشین بادکنکی


وسایل به کار رفته در این آموزش همگی از نوع بازیافتی هستند. برای ساخت این کاردستی به مقوا، در بطری نوشابه ، چوب کباب تابه ای و …می باشید و نیاز به هیچ وسیله ی دیگری ندارید.

 


دستور العمل ساخت کاردستی ماشین بادکنکی


در مرحله ی اول به یک تکه مقوای ضخیم نیاز داریم. برای تهیه ی این مقوا میتوانید از کارتن کالا استفاده کنید که استحکام مورد نیاز ساخت این کاردستی را داشته باشد. همانطور که در ویدیو مشاهده می‌کنید چوب کباب تابه ای را از بافت وسط مقوا رد میکنیم تا فضای مناسب ایجاد شود، سپس چوب کباب تابه ای را خارج کرده و نی را درون آن قرار می‌دهیم. سپس اضافات نی را با قیچی میچینیم. سپس در ادامه ی ساخت ماشین بادکنکی کلاس دوم، چوب های کباب تابه ای را از نی ها عبور می‌دهیم. برای چرخ های کاردستی مورد نظر ما از در نوشابه استفاده می‌کنیم. در نقطه ی مرکزی هر چهار در نوشابه حفره ای ایجاد میکنیم. سپس در های نوشابه را به دو سرچوب کباب تابه ای متصل می‌کنیم. در آخرین مرحله از ساخت کاردستی ماشین بادکنکی تکه نی ای را برش داده و داخل بادکنک می‌کنیم. سپس با چسب دهانه ی بادکنک را به نی میچسبانیم. حال نی را به بدنه ی ماشین که همان مقوای کارتن از میچسبانیم به صورتی که قسمتی از نی از مقوا بیرون زده باشد. حال بادکنک را از طریق نی باد کرده و سپس ماشین را روی سطح صاف میدهیم تا باد از بادکنک خارج شده و باعث حرکت ماشین شود.


ویدیو آموزش ساخت کاردستی ماشین بادکنکی


 


نحوه اتصالات کاردستی ماشین بادکنکی


همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید برای ایجاد فضای مورد نیاز در قسمت میانی مقوا از چوب کباب تابه ای استفاده می کنیم و سپس بعد از ایجاد فضا نی را درون آن قرار می دهیم.

وسایل ساخت ماشین بادکنکی کلاس دوم - دیجی اسپارک

 

بعد از انجام مراحل قبل و قرار دادن نی ها در وسط مقوا، چوب کباب تابه ای را وارد نی ها کرده و قسمت اضافی آن را میبردیم. به این ترتیب محور چرخ ها آماده است.

مراحل ساخت قدم به قدم ماشین بادکنکی کلاس دوم - دیجی اسپارک

 

در ادامه ساخت کاردستی ماشین بادکنکی و برش چوب کباب تابه ای برای چرخ ها به در نوشابه نیاز داریم. در مرکز چهار در نوشابه حفره ای ایجاد می کنیم و سپس چرخ هارا به چوب کباب تابه ای متصل می کنیم.

اتصالات نی نوشابه و سیخ کباب تابه در ماشین بادکنکی کلاس دوم - دیجی اسپارک

 

در آخرین مرحله از ساخت ماشین بادکنکی نی بریده داده شده را به بادکنک متصل می کنیم. سپس مطابق تصویر زیر آن را به قسمت مشخص شده روی بدنه ی ماشین میچسبانیم.

نهایی شده پروژه ماشین بادکنکی کلاس دوم - دیجی اسپارک

 

در پایان چنانچه سوالی در خصوص ساخت این کاردستی ماشین بادکنکی با وسایل بازیافتی داشتید، از طریق بخش نظرات در ادامه این آموزش مطرح بفرمایید. من و همکارانم در تلاش هستیم تا پاسخ شما را در سریع‌ترین زمان ممکن ارسال کنیم.

 

درباره نویسنده

عاطفه خدارحمی

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه

۱۱ دیدگاه