سرگرمی

آموزش ساخت کاردستی چراغ قوه با بطری نوشابه و LED باتری

create-diy-hand-torch-with-plastic-bottle-and-battery-digispark
نوشته شده توسط نازنین نظری

سرگرمی کودکان با انواع کاردستی ها فواید زیادی دارد. با آگاهی به این موضوع و اجرای آن میتوانیم باعث رشد مهارت حرکتی، افزایش اعتماد بنفس، افزایش دقت، افزایش خلاقیت، تقویت حافظه و افزایش مهارت تصمیم گیری و بسیاری موارد دیگر مانند بسیاری از کاردستی هایی که نیاز به طراحی های پیچیده بصری دارند و عادت خوب نگاه کردن را در کودکان افزایش می دهند بشویم. بایستی به علاقمندی ها و سلایق کودکان توجه داشته باشیم و در همان جهت خلاقیت آن ها را رشد دهیم. کاردستی خلاق کودکان را تشویق کنیم و از هر نوع مقایسه ای بپرهیزیم. خانواده ها بایستی به اهمیت کاردستی آگاه باشند و بجای تکنولوژی برای سرگرم کردن از کاردستی استفاده کنند. در این آموزش با ساده ترین وسایل در دسترس اقدام به ساخت کاردستی چراغ قوه کرده ایم.  در ادامه ساخت کاردستی چراغ قوه با بطری نوشابه با مرجع تخصصی کاردستی رباتیک به زبان فارسی، دیجی اسپارک همراه باشید.


وسایل مورد نیاز ساخت کاردستی چراغ قوه


برای ساخت کاردستی خلاقانه موتور سیکلت با چوب مداد به وسایل بازیافتی که در هر خانه ای یافت می‌شوند نیاز داریم. همچنین برای تکمیل آن به یک سری ابزار ساده ی الکترونیکی نیاز داریم که لیست آن به شرح زیر می‌باشد. با کلیک بر روی هر گزینه به صفحه ی محصول منتقل شده و در صورت نیاز میتوانید از سایت دانشجو کیت تهیه کنید.

 


دستور العمل ساخت کاردستی چراغ قوه


انتخاب سایز بطری به خودتان بستگی دارد. اما بطری استفاده شده در این کاردستی سایز کوچک است. مطابق تصویر آن را علامت گذاری کنید و برش بزنید. از تمامی قسمت های جدا شده استفاده میکنیم. قسمت میانی بطری را برش بزنید و قطر آن را با تعداد دور ها بیشتر به دور خودش کمتر کنید و با چسب نواری آن را به خوبی بچسبانید. درب بطری را سه حفره ایجاد کنید و ال ای دی های ۵ میلی متری را از آن عبور دهید و به پایه های ال ای دی دو سیم افشان را متصل کنید. در ادامه سرباتری را به باتری متصل کنید. دو سیم افشان به پایه های کلید راکر متصل کنید و برای قرار گیری کلید راکر بر روی بدنه کاردستی چراغ قوه یک برش مستطیلی ایجاد کنید و آن را در حفره قرار دهید. مطابق ویدیو اتصالات بین باتری و کلید راکر و ال ای دی را انجام دهید. تمامی اتصالات را درون لوله کاردستی چراغ قوه قرار دهید. و برای قرار گیری کلاهک، به حالتی که درب بطری به سمت لوله باشد آن را با چسب متصل کنید.

 


ویدیو ساخت کاردستی چراغ قوه


 


دستورالعمل ساخت کاردستی چراغ قوه


در این بخش مرحله به مرحله نکات مهم ساخت و اتصالات کاردستی چراغ قوه را بررسی میکنیم. قسمت ابتدایی و انتهایی بطری را برش برنید. سپس یک برش طولی به بدنه بطری بزنید.

کاردستی چراغ قوه با بطری نوشابه - دیجی اسپارک

 

مطابق شماره یک با برش طولی که ایجاد کردید. بدنه چراغ قوه را به حالتی که با قطر کمتر است با چسب متصل کنید. در ادامه مطابق شماره دو، سه حفره در درب بطری ایجاد کنید و سه ال ای دی از آن عبور دهید و به پایه های آن سیم افشان متصل کنید.

اتصال LED در ساخت کاردستی چراغ قوه با بطری نوشابه - دیجی اسپارک

 

در این مرحله اتصالات را بررسی میکنیم. ابتدا بر روی بدنه کاردستی چراغ قوه به اندازه کلید راکر برش بزنید. سیم های خارج شده از حفره ی مرکز بدنه سرباتری است که درون لوله استوانه ای قرار گرفته است. پس اتصال بین سیم ال ای دی و سرباتری و در ادامه دو سیم افشانی که به دو پایه ی کلید راکر متصل شده است را انجام دهید.

مراحل ساخت کاردستی چراغ قوه با بطری نوشابه - دیجی اسپارک

 

اتصالات را درون لوله استوانه ای کاردستی چراغ قوه قرار دهید. کلید راکر در محل مشخص شده قرار گیرد.

اتصال کلید راکر در ساخت کاردستی چراغ قوه - دیجی اسپارک

 

باتری را به سرباتری متصل کنید و درون لوله استوانه ای قرار دهید. ال ای دی هایی که درون درب بطری قرار گرفته بودند به کلاهک متصل کنید و در محل مشخص شده مطابق تصویر با چسب حرارتی به خوبی بچسبانید.

نهایی سازی کاردستی چراغ قوه با بطری نوشابه - دیجی اسپارک

 

در پایان چنانچه سوالی در خصوص ساخت کاردستی چراغ قوه با بطری داشتید، از طریق بخش نظرات در ادامه این آموزش مطرح بفرمایید. من و همکارانم در تلاش هستیم تا پاسخ شما را در سریع‌ترین زمان ممکن ارسال کنیم.

 

درباره نویسنده

نازنین نظری

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه

۱۳ دیدگاه