سرگرمی

آموزش ساخت کاردستی سگ بازیگوش با موتور گیربکس زرد و چوب بستنی

create-diy-smart-dog-with-yellow-dc-gearbox-and-ice-cream-stick-digispark
نوشته شده توسط عاطفه خدارحمی

بخشی از تنوع اسباب بازی ها را حیوانات در بر میگیرند. برخی از این اسباب بازی ها متحرک هستند و با قرار دادن باتری در داخل آن ها شروع به حرکت می‌کنند. اسباب بازی حیوانات جذابیت های خاص خود را دارند. اما شما تصور کنید که فرزندتان خودش اسباب بازی اش را خلق کند. این کار علاوه بر حس سرگرمی باعث افزایش عزت نفس و تقویت مهارت های فنی او میشود. در ادامه ساخت سگ بازیگوش با وسایل بازیافتی با مرجع تخصصی کاردستی رباتیک به زبان فارسی، دیجی اسپارک همراه باشید.

 


وسایل مورد نیاز ساخت کاردستی سگ بازیگوش


طبق معمول همیشه لوازم مورد نیاز ساخت کاردستی سگ بازیگوش از دو قسمت بازیافتی و الکترونیکی تشکیل شده است. لوازم بازیافتی شامل چوب بستنی،مقوا و ..است. لیست وسایل الکترونیکی به شرح زیر می باشد‌. با کلیک بر روی هر گزینه به صفحه ی محصول منتقل شده و در صورت نیاز میتوانید از سایت دانشجوکیت تهیه کنید‌.

 


دستورالعمل ساخت کاردستی سگ بازیگوش


در مرحله اول از ساخت کاردستی سگ بازیگوش به چهار تکه چوب بریده شده به صورت مستطیلی شکل با طول ۹ سانتی متر نیاز داریم. همانطور که در ویدیو مشاهده میکنید، دو عدد موتور زرد گیربکس دو شفت را با استفاده از چوب های بریده شده به یکدیگر متصل میکنیم، به صورتی که رو به روی یکدگیر قرار گیرند. حال به تکه چوب های کوچکی به صورت مستطیل شکل نیاز داریم. تکه چوب های کوچک را دو به دو به روی یکدیگر میچسبانیم و سپس آن ها را به قسمت مشخص شده روی موتورهای زرد گیربکس میچسبانیم. حال دو چوب کباب تابه ای را به طول ۵ سانتی متر برش میدهیم و روی قسمت مشخص شده میچسبانیم. یک تکه چوب را به صورت مربع کوچک برش داده و یک حفره روی آن ایجاد میکنیم. سپس چوب کباب تابه ای به طول ۲ سانتی متر را داخل آن فرو میکنیم. از این سازه ذکر شده ۴ عدد نیاز داریم. سپس آن ها را به شفت های هر دو موتور گیربکس متصل میکنیم. همانطور که در تصویر میبینید، تکه چوب های دیگری را برش داده و شیاری بر روی آن ایجاد میکنیم به صورتی که چوب ها به یکدیگر متصل شوند و در نهایت آن را به سازه مرحله قبل متصل میکنیم تا پاهای سگ تکمیل شود. حال در این قسمت به وسیله سیم افشان دو موتور را به یکدیگر و سپس به کلید راکر متصل میکنیم. سپس کلید راکر را درست در نقطه اتصال موتورها مطابق ویدیو میچسبانیم. برای ساخت سر کار دستی سگ بر اساس خلاقیت خودتان میتوانید از ابزارهای متفاوتی استفاده کنید، مانند توپ پینگ پنگ و آن را رنگ آمیزی کنید. برای منبع تغذیه میتوانید هم از باتری لیتیوم و هم باتری کتابی استفاده کنید. باتری را از طریق سیم افشان به کلید راکر متصل میکنیم. با روشن کردن کلید و عبور جریان برق و قراردادن کار دستی روی سطح صاف کار دستی ما شروع به حرکت میکند.

 


ویدیوی آموزش ساخت کاردستی سگ بازیگوش


 


نحوه اتصالات کاردستی سگ بازیگوش


همانطور که درتصویر زیر مشاهده میکنید، دو عدد موتور زرد گیربکس دو شفت را با استفاده از چوب های بریده شده به یکدیگر متصل میکنیم، به صورتی که رو به روی یکدگیر قرار گیرند.

کاردستی سگ بازیگوش - دیجی اسپارک

 

تکه چوب های کوچک را دو به دو به روی یکدیگر میچسبانیم و سپس آن ها را به قسمت مشخص شده روی موتورهای زرد گیربکس میچسبانیم. حال دو چوب کباب تابه ای را به طول ۵ سانتی متر برش میدهیم و روی قسمت مشخص شده میچسبانیم.

اتصال چوب بستنی در ساخت کاردستی سگ بازیگوش - دیجی اسپارک

 

یک تکه چوب را به صورت مربع کوچک برش داده و یک حفره روی آن ایجاد میکنیم. سپس چوب کباب تابه ای به طول ۲ سانتی متر را داخل آن فرو میکنیم. از این سازه ذکر شده ۴ عدد نیاز داریم. سپس آن ها را به شفت های هر دو موتور گیربکس متصل میکنیم.

برش چوب بستنی در روند ساخت کاردستی سگ بازیگوش - دیجی اسپارک

 

تکه چوب های دیگری را برش داده و شیاری بر روی آن ایجاد میکنیم به صورتی که چوب ها به یکدیگر متصل شوند و در نهایت آن را به سازه مرحله قبل متصل میکنیم تا پاهای سگ تکمیل شود.

اتصال پایه های کاردستی سگ بازیگوش - دیجی اسپارک

 

به وسیله سیم افشان دو موتور را به یکدیگر و سپس به کلید راکر متصل میکنیم. سپس کلید راکر را درست در نقطه اتصال موتورها مطابق ویدیو میچسبانیم.

اتصال کلید راکر در ساخت کارستی سگ بازیگوش - دیجی اسپارک

 

برای ساخت سر کار دستی سگ بر اساس خلاقیت خودتان میتوانید از ابزارهای متفاوتی استفاده کنید، مانند توپ پینگ پنگ و آن را رنگ آمیزی کنید. برای منبع تغذیه میتوانید هم از باتری لیتیوم و هم باتری کتابی استفاده کنید.

نهایی سازی کاردستی سگ بازیگوش با موتور گیربکس زرد - دیجی اسپارک

 

در پایان چنانچه سوالی در خصوص ساخت این کاردستی سگ بازیگوش داشتید، از طریق بخش نظرات در ادامه این آموزش مطرح بفرمایید. من و همکارانم در تلاش هستیم تا پاسخ شما را در سریع‌ترین زمان ممکن ارسال کنیم.

 

درباره نویسنده

عاطفه خدارحمی

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه

۱۲ دیدگاه