سرگرمی

آموزش ساخت کاردستی ماشین بادی با کارتن مقوایی و در بطری نوشابه

create-diy-wind-powered-vehicle-with-corrugated--pape-digispark
نوشته شده توسط نازنین نظری

انواع وسایل بازیافتی از جمله کارتن هر وسیله ای در تمامی منازل یافت میشود. از جمله کارتن ظروف، مقواها، کارتن وسایل برقی و … همگی در دسته‌ی وسایل بازیافتی قرار دارند. در تلاش هستیم با این وسایل بازیافتی خلاقیت را پرورش دهیم و یک کاردستی بسازیم. همانطور که در آموزش های پیشین اشاره کردیم کارتن های مقوایی بخشی جدا نشدنی از زندگی ما هستند. به همراه وسایل بازیافتی و وسایل الکترونیکی که دسترسی به آن ها بسیار آسان است اقدام به ساخت یک کاردستی جذاب کرده ایم. در این آموزش مدل دیگری از خلاقیت با کارتن را قدم به قدم با هم بررسی میکنیم. در ادامه ساخت کاردستی ماشین بادی با وسایل بازیافتی و وسایل الکترونیکی با مرجع تخصصی کاردستی رباتیک به زبان فارسی، دیجی اسپارک همراه باشید.

 


وسایل مورد نیاز ساخت ماشین بادی


ابزار مورد نیاز ساخت این کاردستی از برخلاف اکثر آموزش هایی که از دو بخش بازیافتی و الکترونیکی تشکیل شده است، تنها از وسایل بازیافتی استفاده میشود. وسایل بازیافتی شامل کارتن مقوایی، درب بطری و چوب بستنی است.

 


دستور العمل ساخت ماشین بادی


ابتدا یک ورقه کارتنی ۱۳ در ۵ یا به ابعاد دلخواه‌تان برش بزنید. دو عدد نی در دو سمت عرضی کارتن مقوایی متصل کنید. برای اتصال چرخ ها، یک محور چوبی از نی عبور دهید. برای محور میتوانید از چوب کباب تابه ای استفاده کنید. ۴ عدد درب بطری در اختیار داشته باشید. در مرکز هر ۴ عدد یک حفره ایجاد کنید و به دو سمت محورها متصل کنید. در نقطه میانی کاردستی ماشین بادی یک چوب بستنی بصورت عمود متصل کنید و یک صفحه کارتنی کوچک بصورت مورب به آن متصل کنید. برای بادبان کاردستی ماشین بادی از بدنه بطری دیگری استفاده کنید و مطابق ویدیو متصل کنید. برای زیبا تر شدن ظاهر کاردستی میتوانید چوب بستنی یا کارتن مقوایی را به رنگ و طرح دلخواه‌تان طراحی کنید. همچنین می‌توانید در دو سمت بادبان از چسب های برق رنگی استفاده کنید.

 


ویدیو ساخت ماشین بادی


 


نحوه اتصالات ماشین بادی


در این بخش تمامی اتصالات ساخت کاردستی ماشین بادی را به همراه تصویر بررسی میکنیم. برای زیبا تر شدن ظاهر کاردستی میتوانید چوب بستنی یا کارتن مقوایی را به رنگ و طرح دلخواه‌تان طراحی کنید. ابتدا یک ورقه کارتنی ۱۳ در ۵ سانتی متری برش بزنید. دو عدد نی در دو سمت عرضی کارتن مقوایی متصل کنید. برای اتصال چرخ ها، از یک چوب کباب تابه ای بعنوان محور استفاده کنید. در مرکز ۴ عدد درب بطری یک حفره ایجاد کنید و به دو سمت محورها متصل کنید.

اتصالات ساخت کاردستی ماشین بادی - دیجی اسپارک

 

همانند تصویر در مرکز بدنه ماشین یک چوب بستنی با رنگ دلخواهتان متصل کنید. سپس یک برش سه در چهار سانتی متری از کارتن مقوایی را به چوب عمود شده متصل کنید.

اتصال چوب بستنی به کاردستی ماشین بادی - دیجی اسپارک

 

از بدنه بطری دیگری استفاده کنید و به اندازه چوب بستنی از بطری برش بزنید و آن را بعنوان بادبان کاردستی ماشین بادی متصل کنید.

اتصال بادبان در کاردستی ماشین بادی - دیجی اسپارک

 

دو سمت بادبان از چسب های رنگی استفاده کنید.

محل قرار گیری چسب در کاردستی ماشین بادی - دیجی اسپارک

 

در پایان چنانچه سوالی در خصوص ساخت این کاردستی ماشین بادی داشتید، از طریق بخش نظرات در ادامه این آموزش مطرح بفرمایید. من و همکارانم در تلاش هستیم تا پاسخ شما را در سریع‌ترین زمان ممکن ارسال کنیم.

 

درباره نویسنده

نازنین نظری

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه

۱۰ دیدگاه