گنو/لینوکس

ساخت اکانت Docker و Repository

نوشته شده توسط اروند طباطبایی

اگر با docker ایمیج فوق‌العاده‌ای ساخته‌اید که احساس میکنید بهتر است بقیه هم آن را ببینید بهتر است ایمیج خود را با دیگران به اشتراک بگذارید. در این مقاله در مورد این مورد صحبت خواهیم کرد. شما برای اینکار به یک اکانت داکرهاب نیاز دارید و باید ایمیج خود را در آن push کنید تا بتوانید به دیگران نیز حق استفاده از آن را بدهید.

اشتراک گذاری در دنیای متن باز ها پیدیده ای جدید نیست و هرکس که برنامه ای جالب و یا موردی بسازد ترجیح میدهد تا آن را با دیگران به اشتراک گذاشته و به این طریق به پیشرفت پروژه خود نیز کمک میکند.

مرحله اول : ثبت نام کنید

با مرورگر خود به قسمت hub داکر بروید و در آن صفحه زیر را مشاهده خواهید کرد.

hub_signup

فرم را تکمیل کنید و آن را تأیید کنید؛ پس از آن ایمیل فعالسازی که برای شما ارسال شده است را باز کرده و بر روی لینک موجود کلیک کنید تا اکانت داکرهاب شما فعال شود. دقت کنید که docker ایمیلی به شما خواهد فرستاد که تا دوروز فرصت دارید آن را تایید کنید و اگر این مهلت تمام شد باید دوباره در هاب docker عضو شوید. همچنین در حال حاضر هاب برای ایران تحریم شده است و فعلا امکان دستورسی با ip ایران فراهم نیست.

مرحله دوم : ایجاد مخزن (repository)

بر روی گزینه create repository کلیک کنید و یک اسم به مخزن خود بدهید سپس visibility را به حالت public تغییر دهید. پس از این مراحل باید فرم شما شبیه زیر شده باشد.

add_repository
بر روی گزینه create کلیک کنید و داکرهاب برای شما مخزن مورد نظر را ایجاد خواهد کرد.

البته با توجه به وضعیت اینترنت کشور بهتر است برای اینکار docker را بر روی vps نصب کرده و در آنجا ایمیج خود را بسازید. پس از آن میتوانید ایمیج docker را به مخزن مورد نظر خود برده و در آنجا آپلود کنید

در قسمت بعدی نحوه تگ و push کردن یک ایمیج به مخزن را آموزش خواهیم داد.

درباره نویسنده

اروند طباطبایی

بنیانگذار دیجی اسپارک: اولین مرجع تخصصی امبدد سیستم به زبان فارسی / کارشناس سئو و تولید محتوا

هرچه می آموزم میبینم که خیلی کم آموختم. علاقه به رباتیک و تکنولوژی دارم. امیدوارم بتونم دانشی را که آموخته‌ام، به روش‌های مختلفی به کاربران علاقمند منتقل کنم.

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه

۲ دیدگاه