سرگرمی

آموزش ساخت کاردستی وانت باری با قوطی کبریت و موتور آرمیچر و باتری

create-small-pickup-truck-with-matches-box-and-dc-motor-digispark
نوشته شده توسط نازنین نظری

کبریت یکی از وسایلی است که باید همیشه دور از دسترس کودکان قرار گیرد. اما چگونگی استفاده از آن، بجای استفاده های خطر آمیز برای کودکان میتوانید سرگرم کننده و بدون خطر باشد. تجربه نشان میدهد کودکان را از مواردی که منع میکنیم تمایل بیشتری به سمت آن دارند. پس بهتر است شرایطی فراهم کنیم که علاوه برطرف شدن کنجکاوی در محیطی امن و با استفاده از خلاقیت، استفاده ای دیگر به‌ غیر از آتش افرزوی داشته باشند. در این آموزش با ساده ترین و در دسترس ترین وسایل اقدام به ساخت کاردستی وانت باری کرده ایم تا تمامی موارد عنوان شده امکان پذیر باشد. در ادامه ساخت کاردستی وانت باری با وسایل الکترونیکی و چوب آبسلانگ با مرجع تخصصی کاردستی رباتیک به زبان فارسی، دیجی اسپارک همراه باشید.

 


وسایل مورد نیاز کاردستی وانت باری


ابزار ساخت مورد نیاز کاردستی وانت باری به دو دسته وسایل بازیافتی و الکترونیکی تقسیم می شود. وسایل بازیافتی شامل قوطی کبریت و نی است. وسایل الکترونیکی در ادامه به همراه لینک خرید از فروشگاه قرار میگیرد. با کلیک هر گزینه مستقیما با فروشگاه متصل میشوید. درصورت نیاز میتوانید آن ها را تهیه کنید.

وسایل الکترونیکی

 


دستور العمل ساخت کاردستی وانت باری


با استفاده از دو عدد قوطی کبریت اقدام به ساخت کاردستی وانت باری میکنیم. ابتدا برای اتاق کاردستی وانت باری مطابق ویدیو یکی از قوطی کبریت ها را برش بزنید و بر روی قوطی کبریت دیگر متصل کنید. برای تکمیل باربری وانت بار از قسمت کشویی قوطی کبریت استفاده میکنیم. به این صورت که بخش زیادی از قسمت کشویی بیرون از بدنه قرار دارد. در ادامه با برقراری اتصالات بین باتری، کلید کشویی و موتور آرمیچر حرکت کاردستی وانت باری را انجام دهید. باتری را در قسمت کشویی قرار دهید. کلید کشویی را به پشت ماشین متصل کنید و موتور آرمیچر را به قسمت زیرین بچسبانید. دو چرخ را به دو شفت موتور وصل کنید. اگر موتور دو شفت ندارید میتوانید از دو موتور آرمیچر استفاده کنید. برای چرخ های جلو از نی برای عبور محور ها استفاده کنید. در زیر نی میتوانید چوب یا هر چیز در دسترسی قرار دهید که هم سطح با موتور باشد و هر دو چرخ موازی، در یک راستا باشند. در نهایت برای هیزوم های وانت بار از چوب های کبریت استفاده کنید.

 


ویدیو ساخت کاردستی وانت باری


 


نحوه ی اتصالات کاردستی وانت باری


در این مرحله برای درک بهتر اتصالات به همراه تصاویر قدم به قدم پیش میرویم. ابتدا برای اتاق کاردستی وانت باری یکی از قوطی کبریت ها را به حالت مورب برش بزنید و بر روی قوطی کبریت دیگر متصل کنید.

اتصالات قوطی کبریت در ساخت کاردستی وانت باری - دیجی اسپارک

 

مطابق تصویر اتصالات باتری، موتور آرمیچر و کلید را با سیم افشان انجام دهید. بخش باربری وانت بار از قسمت کشویی قوطی کبریت استفاده میکنیم. قسمتی از کشویی قوطی کبریت بیرون از بدنه قرار دهید و با چسب متصل کنید.

اتصالات باتری لیتیومی در ساخت کاردستی وانت باری - دیجی اسپارک

 

باتری را در قسمت کشویی قرار دهید. کلید کشویی را به پشت ماشین متصل کنید و موتور آرمیچر را به قسمت زیرین بچسبانید.

محل نصب موتور آرمیچر DC در ساخت کاردستی وانت باری - دیجی اسپارک

 

در این مرحله دو چرخ عقب را به شفت های موتور متصل کنید. برای چرخ های جلو از نی برای عبور محور ها استفاده کنید. در زیر نی میتوانید چوب یا هر چیز در دسترسی قرار دهید که هم سطح با موتور باشد و هر دو چرخ موازی، در یک راستا باشند.

محل اتصال چرخ ها در کاردستی وانت باری با قوطی کبریت - دیجی اسپارک

 

برای طراحی پنجره ها و چراغ های کاردستی وانت باری میتوانید از کناره های قوطی کبریت استفاده کنید.

پنجره ها در کاردستی وانت باری با قوطی کبریت - دیجی اسپارک

 

در پایان چنانچه سوالی در خصوص ساخت این کاردستی وانت باری داشتید، از طریق بخش نظرات در ادامه این آموزش مطرح بفرمایید. من و همکارانم در تلاش هستیم تا پاسخ شما را در سریع‌ترین زمان ممکن ارسال کنیم.

 

درباره نویسنده

نازنین نظری

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه

۱۰ دیدگاه