امنیت رباتیک

EFF در حال ساخت مرورگر بسیار امن است

نوشته شده توسط اروند طباطبایی

مرورگر های معروفی مثل فایرفاکس و سافاری و کروم شده است (ولی مایکروسافت اعتقادی به حریم شخصی کاربران ندارد) این افزونه به مخفی ماندن شما در دنیای وب کمک زیادی میکنند.

امروزه افزونه dont Track یا دنبال نکردن یکی از اجزای اصلی مرورگر های معروفی مثل فایرفاکس و سافاری و کروم شده است (ولی مایکروسافت اعتقادی به حریم شخصی کاربران ندارد) این افزونه به مخفی ماندن شما در دنیای وب کمک زیادی میکند و همانطور که از اسمش پیداست دیگر موتور های جستجو و خود مرورگر شما را در زمان وبگردی دنبال نخواهند کرد.

بیشتر تبلیغ کننده هایی که بنر های آن‌ها را در وبسایت ها میبینید وبگردی شما را تعقیب میکنند تا بتوانند بهترین مکان برای تبلیغ خود را پیدا کنند.دلیل پیوستن شرکتElectronic Frontier Foundation به adblock و داکداک گو و mixpanel و medium نیز همین است؛ یعنی تعریف استاندارد های جدید و قوی تر از امنیت وبگردی.

dark_banner

این روزها همه روش‌های دنبال کردن کاربران برای نشان دادن تبلیغ به آنان به قهم کاملی از سایت‌هایی که شما در آن‌ها رفت و آ«د دارید می‌انجامد؛ در این صورت بعضی نگران این موضوع خواهند شد که شاید اطلاعات آن‌ها در آینده حریم شخصی آن‌ها را نقض کند. به همین دلیل از انواع افزونه ها در مرورگر های خود استفاده میکنند تا جلوی این مشکل را بگیرند.

3c_language

استاندارد جدید به صورتی کار میکند که جلوی این تبلیغات و دنبال کردن‌ها گرفته شده تا کاربر ها در مقابل نقض حریم شخصیشان روشی برای داشتن امنیت بیشتر داشته باشند. این مساله شاید با افرادی که دامنه هارا مدیریت میکنند بفهماند که شاید بهتر باشد شیوه تبلیغ کردنشان را عوض کنند و راهی دیگر را بدون تعقیب کاربران برای نمایش تبلیغ ها به کار گیرند. همچنین بعضی از وبسایت ها نیز توجه کنند که تبلیغ اضافه موجب ناخوشایند شدن چهره سایت و ناراحتی کاربران خواهد شد.

درباره نویسنده

اروند طباطبایی

بنیانگذار دیجی اسپارک: اولین مرجع تخصصی امبدد سیستم به زبان فارسی / کارشناس سئو و تولید محتوا

هرچه می آموزم میبینم که خیلی کم آموختم. علاقه به رباتیک و تکنولوژی دارم. امیدوارم بتونم دانشی را که آموخته‌ام، به روش‌های مختلفی به کاربران علاقمند منتقل کنم.

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه