گنو/لینوکس

آموزش نصب کرنل ۴٫۴ در اوبونتو

نوشته شده توسط اروند طباطبایی

چند روز پیش لینوس توروالدز بالاخره تصمیم گرفت تا کرنل نسخه ۴٫۴ را منتشر کند. باز هم همانند گذشته شاهد تغییرات خوب و پیشرفت‌های بسیاری در این کرنل خواهیم بود. با این حال لینوس توضیح داده است که تغییرات از زمان ارائه rc8 زیاد چشمگیر نبوده‌اند و نسخه ۴٫۴ با قابلیت‌ها و پیشرفت‌های معمولی خود عرضه شده است. پس از ارائه این نسخه همانند گذشته به سرعت توسعه نسخه ۴٫۵ شروع شده است. از حمله قابلیت‌های نسخه ۴٫۴ میتواند به موارد زیر اشاره کرد :

پشتیبانی از Apu های AMD stoney

بهبود هایی برای پردازنده های جدید گرافیکی AMD

درایور kms رزبری پای برای تنظیمات کرنل

اضافه شدن چند درایور جدید به gallium3D

آپدیت های زیاد در رابطه با Wifi و eBPF و شبکه

به روزرسانی هایی در رابطه باArm 64-bit

linux-kernel-release

نصب کرنل ۴٫۴ در اوبونتو

نصب کرنل ها با روشی که در زیر بیان میکنیم بسیار آسان است و همانند نصب کردن ۳ برنامه ساده میباشد؛ کافی است ابتدا ۳ فایل deb کرنل را از لینک داده شده دریافت کنید و سپس آن‌ها را با software center و یا dpkg نصب کنید.

kernel 4.4

ابتدا نسخه سیستم عامل خود را چک کنید و متناسب با آن نسخه ۳۲ یا ۶۴ بیتی را دریافت کنید. همچنین نسخه های arm و ppc64 نیز برای دریافت در دسترس هستند. فایل‌های مورد نیاز ما این ۳ مورد هستند :

linux-kernel4.4-test-alez

اگر به سیستمی با تأخیر کم برای کارهایی همچون ضبط صدا نیازدارید میتوانید مدل low latency را نصب کنید که فایل‌هایی شبیه فایل‌های کرنل بالا دارد

برای اوبونتو سرور و افرادی که دستورات را ترجیح میدهند :

 

برای سیستم‌های ۶۴ بیتی

kernel-architecture

برای سیستم‌های ۳۲ بیتی

 

سپس سیستم را ریبوت کنید

اگربا کرنل ۴٫۴ به مشکل خوردید و یا از آن خوشتان نیامده میتوانید با دستور زیر آن را حذف کنید؛ البته ابتدا با مرنل قدیمی تر سیستم را بوت کنید و سپس دستور زیر را وارد نمایید :

 

درباره نویسنده

اروند طباطبایی

بنیانگذار دیجی اسپارک: اولین مرجع تخصصی امبدد سیستم به زبان فارسی / کارشناس سئو و تولید محتوا

هرچه می آموزم میبینم که خیلی کم آموختم. در حال حاضر مدیریت تولید مقطع کارشناسی ارشد هستم. علاقه به رباتیک و تکنولوژی دارم. امیدوارم بتونم دانشی را که آموخته‌ام، به روش‌های مختلفی به کاربران علاقمند منتقل کنم.

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه