گنو/لینوکس

آموزش نصب KeepassX 2.0 در اوبونتو

ubuntu keepassx
نوشته شده توسط اروند طباطبایی

KeepassX یک پورت لینوکسی از keepass است که یک پسورد منیجر معروف است. اخیراً این برنامه پس از چندین سال توسعه به نسخه ۲ خود رسیده است.

Keepassx نسخه ۲ از پایه و ابتدا دوباره نوشته شده است. این نسخه جدید از یک .kdbx به عنوان دیتابیس استفاده میکند که فرمت مخصوص برنامه است و شما میتوانید دیتابیس های .kdb خود را از نسخه های قبلی به نسخه جدید وارد کنید.

قابلیت‌های جدیدی که این نسخه دارد :

– ضمیمه های چندگانه برای هر ورودی

– اضافه کردن کلید یا مقادیر دلخواه به ورودی ها

– باز کردن چندین دیتابیس در یک پنجره

برای دیدن جزئیات بیشتر به نوشته‌های رسمی این انتشار در سایت برنامه مراجعه کنید.

keepassx-2-600x383
نحوه نصب KeepassX نسخه ۲ در اوبونتو

مخزن رسمی این برنامه هنوز به روز نشده است. با این حال یک مخزن غیر رسمی این برنامه را قرار داده است که قصد داریم از آن استفاده کنیم. این مخزن از نسخه های ۱۶٫۰۴ و ۱۵٫۰۴ و ۱۴٫۰۴ پشتیبانی میکند.

۱ – اضافه کردن ppa

ترمینال را از دش یونیتی یا لانچر برنامه‌ها و یا با میانبر های ctrl + alt + T باز کنید. هنگامی که باز شد دستور زیر را در آن وارد کرده و اینتر بزنید.

sudo add-apt-repository ppa:eugenesan/ppa

keepassx-3thparty-ppa-600x96

سپس پسورد خود را وارد کند و توجه داشته باشید که هنگامی که پسورد خود را در ترمینال وارد میکنید عبارتی نمایش داده نمیشود. سپس اینتر را فشار دهید.

۲ – پس از آن لازم است تا keepassX را با استفاده از software updater به روز کنید یا دستور زیر را وارد کرده تا مخازن آپدیت شده و سپس برنامه هارا به روز کرده و یا keepassx را نصب کنید.

sudo apt-get update

sudo apt-get install keepassx

 

 

و برای آن‌هایی که از ppa ها دل خوشی نداشته و با آن اعتماد ندارند پیشنهاد میکنیم فایل deb آن را از این لینک گرفته و نصب کنید.

۳ – در نهایت میتوانید ppa را پاک کنید تا از به روز رسانی برنامه‌های دیگر خود جلوگیری کنید. این کار را از تنظیمات برنامه‌ها و یا با دستور زیر انجام دهید.

sudo add-apt-repository --remove ppa:eugenesan/ppa && sudo apt-get update

 

درباره نویسنده

اروند طباطبایی

بنیانگذار دیجی اسپارک: اولین مرجع تخصصی امبدد سیستم به زبان فارسی / کارشناس سئو و تولید محتوا

هرچه می آموزم میبینم که خیلی کم آموختم. علاقه به رباتیک و تکنولوژی دارم. امیدوارم بتونم دانشی را که آموخته‌ام، به روش‌های مختلفی به کاربران علاقمند منتقل کنم.

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه