گنو/لینوکس

چگونگی مشاهده درایو ویندوز ۱۰ در لینوکس

نوشته شده توسط اروند طباطبایی

هنگامی که اوبونتو را با سیستم عامل ویندوز دوال بوت میکنیم از آنجایی که سیاست‌های خبیث مایکروسافت همیشه همراه با لینوکس کار ها بوده است این سیستم عامل به شما اجازه دسترسی به درایو ونیدوز ۱۰ و همچنین احتمالاً سایر درایو هایی را که باز کرده‌اید نمیدهد. ممکن است در هنگام بازکردن پارتیشن ها با خطایی مبنی بر خاموش نشدن کامل ویندوز روبه رو شوید که به دلیل سیستم بوت هایبرید جدید ویندوز اتفاق میوفتد.

mount-error-450x228

در زیر راه حل‌هایی برای رفع این مشکلات ارائه داده‌ایم :

۱ – خاموش کردن کامل ویندوز و یا خاموش کردن قابلیت fast startup

برای خاموش کردن کامل سیستم وقتی در ویندوز هستید گزینه ریستارت را انتخاب کرده و یا کلید shift را در زمان زدن shutdown نگه دارید و سپس بر روی shutdown کلیک کنید.

برای خاموش کردن قابلیت fast startup نیز میتوانید به کنترل پنل رفته و سپس power options و از آنجا انتخاب کنید که power buttons چه کاری را انجام دهد.گزینه change setting that are currently unavailable را تیک بزنید و تیک باکس turn on fast startup را بردارید.

۲ – اضافه کردن دسترسی read & write

پس از اینکه مرحله بالا را انجام دادید میتوانید درایو ویندوز خود را در اوبونتو بخوانید اما دسترسی نوشتن در آن را ندارید. برای اینکار ابتدا برنامه disks را از دش انتخاب کرده و اجرا کنید؛ پس از آنکه برنامه باز شد پارتیشن ویندوز ۱۰ را انتخاب کنید تا هایلایت شود سپس بر روی دکمه چرخدنده کلیک کرده و edit mount option را بزنید.

edit-mount-option-450x347

در پنجره ای که مشاهده میکنید گزینه automatic mount options را غیرفعال کنید و در تکست باکس پنجره عبارت زیر را اضافه کنید :

remove_hiberfile

add-write-permission-450x229
آن را با کاما در اول عبارت از بقیه عبارات جدا میکنیم. پس از اینکه تغییرات را ذخیره کردید بر روی mount/remount در پارتیشن ونیدوز ۱۰ کلیک کرده و پس از آن با لذت از درایو خود استفاده کرده و لذت ببرید.

درباره نویسنده

اروند طباطبایی

بنیانگذار دیجی اسپارک: اولین مرجع تخصصی امبدد سیستم به زبان فارسی / کارشناس سئو و تولید محتوا

هرچه می آموزم میبینم که خیلی کم آموختم. علاقه به رباتیک و تکنولوژی دارم. امیدوارم بتونم دانشی را که آموخته‌ام، به روش‌های مختلفی به کاربران علاقمند منتقل کنم.

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه

۱ دیدگاه

  • First thing in the morning posting for Shrek and Donkey one thing is we have more fans, are better looking, more innlgeiletce than Polly The Wally the Janny Manny fae Garthdee any day o the week.