گنو/لینوکس

معرفی و نصب Radio Tray در اوبونتو

نوشته شده توسط اروند طباطبایی

گوش دادن به رادیو های اینترنتی و استریمی همیشه کاری لذت بخش و جالب بوده است. بیشتر پخش کننده های موسیقی در لینوکس این امکان را برای شما فراهم میکنند تا بتوانید رادیو های اینترنتی را نیز استریم کنید. با این حال که گزینه پخش رادیو های اینترنتی را دارید اما رقبتی به پخش کردن چنین مواردی را ندارید چرا که بیشتر منابع سیستم شما را آشغال خواهند کرد و همچنین ممکن است اینترنت زیادی را نیز مصرف نمایند که خوشایند نیست kjøpe cialis på nett. یا چه بسا برنامه‌های آن‌ها پیچیده باشد و در سیستم دست و پاگیر باشند.

radio_tray_l

میخواهیم جایگزینی را برای پخش کننده ها معرفی کنیم که بیشتر این مشکلات را حل خواهد کرد. میخواهیم یک برنامه اپلت مانند را معرفی کنیم که فقط در نوتیفیکیشن بار شما خودنمایی میکند و بسیار ساده است و کاری را که میخواهید به بهترین نحو انجام میدهد. این برنامه رادیو هایی را استریم میکند که موزیک دلخواه شما را پخش میکنند. به رادیو وارد شوید و از طریق اپلت بسیار ساده آن کانال دلخواهتان را پخش کنید. تمام کاری که باید انجام دهید همین است. با نهایت سادگی و سبک ترین برنامه برای استریم رادیوی اینترنتی.

ویژگی‌های Radio Tray

Radio Tray با تعداد بسیار زیادی از کانال‌ها به صورت پیشفرض ارائه می‌شود که به وسیله ژانر ها و سبک هایی که دارند دسته بندی شده هستند. به جز این‌ها شما میتوانید کانال‌های رادیویی دلخواه خود را به برنامه اضافه کرده و آن‌ها را پخش کنید یا حتی سبک های بیشتری را اضافه کنید و برای هرکدام کانال هایی جدید تعریف کنید.

Radio-Tray-Configuration

Radio tray ارتباط خوبی را با اوبونتو برقرار میکند و اسم آهنگ‌هایی که پخش می‌شوند را از طریق نوتیفیکیشن ها اطلاع میدهد که ایده بسیار خوبی برای یک رادیو است و با عوض شدن آهنگ‌ها میتوانید اسم آهنگ جدید را بشنوید.

Radio-Tray-Ubuntu-Notification
همچنین چندین پلاگین برای این برنامه موجود است که به وسیله آن‌ها میتوانید تجربه بهتری را در گوش دادن رادیو های اینترنتی کسب کنید. میتوانید آن را برای استفاده از gnome media key کانفیگ کنید.

نصب Radio Tray در اوبونتو

از آنجایی که اخیراً radio tray در مخازن رسمی قرار گرفته است فقط کافی است کد زیر را در ترمینال وارد کنید تا نصب شود :

sudo apt-get install radiotray

 

اما اگر این رادیو در مخازن شما موجود نبود میتوانید از طریق دستورات زیر ppa آن را اضافه کرده و نصب کنید :

sudo add-apt-repository ppa:eugenesan/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install radiotray

 

در صورتی که از رادیو های اینترنتی استفاده میکنید میتوانید آن را به ما و سایر دیجی اسپارکی ها معرفی کنید.

درباره نویسنده

اروند طباطبایی

بنیانگذار دیجی اسپارک: اولین مرجع تخصصی امبدد سیستم به زبان فارسی / کارشناس سئو و تولید محتوا

هرچه می آموزم میبینم که خیلی کم آموختم. علاقه به رباتیک و تکنولوژی دارم. امیدوارم بتونم دانشی را که آموخته‌ام، به روش‌های مختلفی به کاربران علاقمند منتقل کنم.

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه