سرگرمی

راهنمای ساخت چراغ مطالعه اسپارکر لایت Sparker Light

sparkerlight-diy-desk-light-digispark
نوشته شده توسط علی فلاحی

اسپارکر لایت از ۶ عدد شیت مقوایی تشکیل شده است. ذهن را برای حدود نیم ساعت به چالش کشیده و در پایان به یک چراغ مطالعه شکیل و کاربردی تبدیل می‌شود. ابتدا قبل از شروع مراحل، درباره محصولاتی که به این شکل در دسترس هستند توضیحاتی خواهم داد. عبارت DIY به پروژه‌هایی گفته می‌شود که کالا، به صورت سر هم نشده در اختیار شما قرار می‌گیرد. همان طور که از نامش پیداست خودت انجام بده، مراحل نصب و سر هم کردن را بر عهده خریدار می‌گذارد. غالبا ابزارهای مورد نیاز برای سر هم کردن در بسته بندی کالاهای DIY وجود دارند. این دسته از محصولات تحول بزرگی را در صنعت حمل و نقل و جابجایی به وجود آورده است. به عنوان مثال : تعدادی صندلی را تصور کنید که قرار است از فروشگاه تا منزل حمل شوند. چه تعداد صندلی در صندوق عقب ماشین جا می شود؟ بدون شک به یک وانت نیاز خواهید داشت. حال همان صندلی‌ها را در بسته بندی با ابعاد ۵۰*۵۰*۲۰ سانتی متر تصور کنید! قطعا به تعدادی که بتوانید یک نهار دلچسب را بر روی آن‌ها، در کنارخانواده نوش جان کنید، در خودروی خود قرار خواهید داد. این روش، راه حل مناسبی برای کاهش هزینه، قیمت تمام شده محصول، فضای انبار داری،حمل و نقل و … می باشد. حال که با محصولات DIY و هدف آن‌ها تا حدودی آشنا شدید، به سر هم کردن اسپارکر لایت Sparker Light می پردازیم.

 

 


مونتاژ اسپارکر لایت


توصیه می شود در هنگام سر هم کردن قطعات از دستکش یکبار مصرف استفاده کنید. این محصول با روش برش لیزر تهیه شده است و سوختن مقوا مقداری دوده را به همراه دارد. ابتدا قطعات را که به شکل زیر نمایش داده شده است را مشاهده کنید. قطعاتی که با رنگ آبی مشخص شده اند، مربوط به سرپیچ و لامپ هستند و قطعات با رنگ کرم، مربوط به بدنه اسپارکر لایت هستند.

 

 


قدم اول مونتاژ اسپارکر لایت


قطعاتی که در تصویر مشخص شده اند را جدا کنید.

نقشه اسپارکر لایت

 

شیار شماره ۵ بر روی بدنه اسپارکر لایت ایجاد نشده است. شیار را به کمک تصاویر زیر بر روی دو قطعه A ایجاد کنید. ار یکی از ۲۰ قطعه مشابه به عنوان الگو استفاده کنید وشیار ۵ را با خودکار بر روی قطعه بکشید.

نقشه اسپارکر شیت

 

با یک قیچی یا کاتر قسمتی که با خودکار علامت گذاری کردید را جدا کنید.

نقشه اسپارکر لایت

نقشه اسپارکر شیت

 


قدم دوم مونتاژ اسپارکر لایت


سیم سرپیچ را وصل کرده و آن را مطابق شکل در جای خود قرار دهید. در هنگام اتصال سرپیچ به چند نکته توجه داشته باشید، قسمت بالای سرپیچ را جدا کنید. سیم را داخل آن وارد کنید. سیم هارا در جای خود قرار دهید. در این قسمت دقت لازم را به عمل آورید تا از خطرات احتمالی جلوگیری شود. در آخر حلقه سرپیچ را همانند شگل بر روی سر پیچ ببندید.

 

قرار دادن سر پیچ در اسپارکر لایت

 

قطعه ای که با حرف A مشخص شده است، بدنه اسپارکر لایت Sparker Light می‌باشد. قطعات دیگر که با شماره مشخص شده اند، را در شیار با همان شماره  قرار دهید. قطعه شماره ۱ را در شیار آن قرار دهید.

قرار دادن قطعه اول اسپارکر لایت

 


قدم سوم مونتاژ اسپارکر لایت


پس از آن که سرپیچ را آماده کردید، دوشاخه را از حلقه قطعه یک بیرون ببرید و سپس قطعه دوم را در شیار خود قرار دهید.

قرار دادن قطعخه دوم در اسپارکر لایت

 

قسمت دوم بدنه چراغ مطالعه اسپارکر لایت Sparker Light را که با حرف A مشخص شده است در جای خود قرار دهید و قطعات ۳ ۴ ۵ ۶ را در شیار های خود قرار دهید. (ترتیبی در  قرار گیری دایره ها وجود ندارد.)

قرار دادن دایره ها در اسپارکر لایت

 

قطعات مشابه را مانند تصویر دور تا دور دایره ها قرار دهید تا محل قرارگیری لامپ در اسپاکر لایت به وجود آید.

قرار دادن قطعات مشابه در اسپارکر لایت

 

 


قدم چهارم مونتاژ اسپارکر لایت


قطعاتی که با رنگ سبز مشخص شده اند را در شیار های خود بر روی بدنه اسپارکر لایت قرار دهید.

 

نقشه اسپارکر لایت

 

قطعات را به ترتیب در جای خود قرار دهید. قطعه ۴ ممکن است در هنگام قرار گیری در جای خود، کمی نگرانتان کند! اما نگران نباشید و آن را در جای خود قرار دهید.

 

قرار دادن سیم در اسپارکر لایت

 

تمام مراحل را انجام دهید تا چراغ مطالعه اسپارکر لایت Sparker Light شما کامل شود. نکته: حتما حتما حتما حتما از چراغ LED استفاده کنید. لامپ‌های دیگر پس از مدتی گرم شده و این موضوع بسیار خطرناک است. اسپارکر لایت

 

در آخر می‌توانید درخواست خود را برای فایل‌های برش اسپارکر لایت در زیر همین پست بنویسید. تا اسپارکر لایت را با سلیقه شخصی‌تر در اختیار داشته باشید یا می توانید سلیقه شخصیتان را به ما بسپارید. باز هم به این نکته دقت داشته باشید که در این پروژه هرگز از لامپ معمولی استفاده نکنید. فقط و فقط از لامپ LED که حرارت ایجاد نمی‌کند، باید استفاده کنید. خرید اسپارکر لایت Sparker Light

 

چنانچه در مراحل راه اندازی و انجام این پروژه با مشکل مواجه شدید، بدون هیچ نگرانی در انتهای همین پست، به صورت ثبت نظر سوالتان را مطرح کنید. من در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخ رفع مشکل شما را خواهم داد.

 


پروژه و دریافت بن ارسال رایگان


برای دریافت بن خرید از دانشجو کیت، کاربران بایستی با استفاده از وسایل این آموزش، پروژه را اجرا کرده و یا حتی مدار جدیدی تعریف کنید. سپس از اجرای کار فیلم گرفته و در شبکه‌های اجتماعی از جمله آپارات و اینستگرام، با هشتگ‌های دیجی_اسپارک   دانشجوکیت    digispark    daneshjookit منتشر کنند. سپس از طریق بخش نظرات در ادامه همین آموزش، جهت دریافت بن خرید ارسال رایگان به ارزش ۱۲۰۰۰ تومان از دانشجو کیت، لینک را زیر همین پست ارسال کنید.

 

در پایان نظرات و پیشنهادات خود را با ما درمیان بگذارید و با اشتراک گذاری این آموزش در شبکه های اجتماعی , از وبسایت دیجی اسپارک حمایت کنید.

 

درباره نویسنده

علی فلاحی

تو شعاع هستی برای خودم می چرخم و سعی میکنم دنبال جریان زندگی بگردم. کارشناس طراحی صنعتی هستم و کارم رو تو زمینه طراحی محصول در حوزه اینترنت اشیا تازه شروع کردم.

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه

۲ دیدگاه