گنو/لینوکس

آموزش نصب indicator آب و هوا در اوبونتو ۱۶٫۰۴

نوشته شده توسط اروند طباطبایی

به دنبال یک برنامه پیش‌بینی و نمایش وضع آب و هوا برای اوبونتو خود هستید؟ در مرکز نرم افزاری اوبونتو موارد کمی وجود دارد؟ من به شما نشان دهنده آب و هوای my-weather-indicator را پیشنهاد میکنم که توسط تیمatareao team توسعه داده شده است.

برنامه my-weather-indicator یک برنامه دسکتاپ پیشرفته است که برای اوبونتو یونیتی طراحی و ساخته شده است. این برنامه به شما آب و هوای همان لحظه و همچنین پیش‌بینی آب و هوای یک هفته را برای شما از طریق نشان دهنده خود انجام خواهد داد و همچنین قابلیت نمایش ویجت دسکتاپ را در کنار منوی indicator یا نمایش دهنده دارد.

forecast-450x292

همچنین این برنامه به شما اجازه میدهد تا یک نقشه کلی از وضعیت جاری آب و هوایی را مشاهده کنید که پیش‌بینی آب و هوایی برای ساعت‌های بعد و همچنین روز های بعد را با خود دارد در کنار آن میزان دما ؛ رطوبت و ابری بودن هوا را نیز به شما اعلام خواهد کرد.

forecast-nexthours-450x290

این برنامه همچنین قابلیت‌های زیر را دارد :

پشتیبانی از ۲ مکان مختلف

پشتیبانی از سرویس های آب و هوایی مانند : یاهو ؛ openweathermap ؛ worldweather online و …

نمایشگر آب و هوا : دما ؛ فشار؛ رطوبت ؛ احساس حرارتی ؛ نقطه شبنم ؛ سرعت و جهت باد ؛ میزان ابری بودن هوا ؛ زمان طلوع و غروب خورشید ؛ زمان گرگ و میش و همچنین نمایش فازهای ماه!

weather-preferences-450x216

چگونه my-weather-indicator را در اوبونتو نصب کنیم؟

my-weather-indicator هم‌اکنون در مخازن توسعه دهندگان تمامی نسخه های اخیر اوبونتو وجود دارد و میتوانید به راحتی و با اضافه کردن یک ppa آن را نصب کنید؛ برای اینکار مراحل زیر را دنبال کرده و انجام دهید :

۱ – اضافه کردن ppa

یک ترمینال را از قسمت لانچر برنامه‌ها باز کرده و یا با میانبر های ctrl + alt + t آن را باز کنید. هنگامی که ترمینال اجرا شد کد دستوری زیر را در آن وارد کرده و enter بزنید.

sudo add-apt-repository ppa:atareao/atareao

 

atareao-ppa-600x89

پس از آن پسورد خود را باید وارد کنید و توجه داشته باشید که وارد کردن رمز عبور در ترمینال بازخورد بصری به همراه نخواهد داشت.

۲ – نصب کردن نرم‌افزار از طریق synaptic پس از refresh کردن synaptic و یا استفاده از دستور زیر برای نصب :

sudo apt-get update

sudo apt-get install my-weather-indicator

 

پس از نصب میتوانید نرم‌افزار را همراه با دیگر برنامه‌های موجود در سیستم خود به روزرسانی کنید و برای اینکار از software updater خود اوبونتو استفاده کنید.

۳ – برای حذف کردن ppa میتوانید از قسمت software&updates استفاده کنید و یا با دستور زیر اینکار را انجام دهید.

sudo apt-get remove my-weather-indicator

 

برای مشاهده تغییرات جدید و باگ ها و درخواست ها نیز میتوانید به آدرس زیر مراجعه کنید :

github.com/atareao/my-weather-indicator

درباره نویسنده

اروند طباطبایی

بنیانگذار دیجی اسپارک: اولین مرجع تخصصی امبدد سیستم به زبان فارسی / کارشناس سئو و تولید محتوا

هرچه می آموزم میبینم که خیلی کم آموختم. علاقه به رباتیک و تکنولوژی دارم. امیدوارم بتونم دانشی را که آموخته‌ام، به روش‌های مختلفی به کاربران علاقمند منتقل کنم.

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه