آردوینو آردوینو Arduino Uno برد ESP8266 پروژه های آردوینو

آموزش ساخت خانه هوشمند با ماژول ESP8266 وب سرور لوکال گرافیکی

ESP8266-local-webserver-device-control-digispark
نوشته شده توسط اروند طباطبایی

خانه هوشمند بسیار با مفهوم IoT اینترنت اشیاء متفاوت است. بارها راجع به این موضوع صحبت شده است. چنانچه تصور می‌کنید این دو یکسان هستند، به پست کنترل وسایل برقی با اینترنت مراجعه کنید. در آنجا توضیحات کامل و دقیق را خواهید یافت. اما یکی از جذاب‌ترین ماژول‌های ارتباط بیسیم، ESP8266 می‌باشد. ورژن‌های مختلفی هم دارد. مصرف انرژی ناچیزی دارد، تقریبا در بیشتر شرایط پایدار است. همچنین ابعاد بسیار کوچکی دارد و به میکروکنترلر مجزا هم نیاز ندارد. در ادامه این پست شیوه ساخت خانه هوشمند بر پایه ماژول ESP8266 با مرجع تخصصی اینترنت اشیاء به زبان فارسی، دیجی اسپارک هراه باشید.

 

کنترل وسایل برقی با وای فای

کمی به این عبارت بیاندیشید. واژه وای فای Wifi به مفهوم اینترنت نیست. صرفا نوعی پرتکل ارتباطی بی سیم است. در برخی شرایط می‌تواند حامل اطلاعات اینترنتی باشد. در اینجا قرار است از طریق پروتکل وای فای Wifi و بدون نیاز به اینترنت، عملیات کنترل وسایل برقی با وای فای Wifi انجام دهیم. امروزه در اکثر ساختمان‌های اداری، مسکونی و … روتر یا مودم وای فای Wifi وجود دارد. در این بستر که نوعی زیر ساخت می‌باشد. وسایل برقی را کنترل خواهیم کرد. برای کنترل هر وسیله برقی نیاز به یک مدار فرمان است. رله Relay یکی از این ابزارها برای ارسال فرمان است. برای اطلاعات بیشتر به آموزش استفاده از رله Relay در پروژه اینترنت اشیاء IoT مراجعه کنید. وقتی صحبت از مدیریت چراغ اتاق ۱ و اتاق ۲ می‌باشد. به طور معمول برای هر اتاق به یک رله نیاز داریم. اینکه چه رله‌ای با چه توانی و… را استفاده کنیم، نیاز به محاسبات دارد. اگر در این زمینه نیاز به راهنمایی دارید از قسمت نظرات انتهای همین آموزش استفاده کنید.

 

اجرای وب سرور روی ماژول ESP8266

وب سرور نوعی اسکریپت یا کدها می‌باشد که به صورت ساده در پشت صفحات وب قرار دارند. به عبارتی هنگامی که یک آی پی IP یا آدرس صفحه‌ای را در مرورگر وارد می‌کنید؛ با وب سرور پشت آن ارتباط برقرار می‌شود. تراشه‌های آردوینو و امبددها پتانسیل راه اندازی انواع وب سرورها را دارند. ماژول ESP8266 توانایی راه اندازی یک وب سرور بسیار ساده را دارد. با توجه به کتابخانه‌های متنوعی که برای این تراشه نوشته شده‌اند؛ امکان شناسایی کاربرها Client و ارسال دستورات Get و Post را دارد. در ادامه یک وب سرور ساده روی ماژول ESP8266 راه اندازی می‌کنیم. سپس کدهای HTML برای نمایش گرافیکی به آن اضافه کرده، در نهایت با استفاده از آیکون‌های گرافیکی ساده می‌توانیم به برد ESP8266 دستور ارسال کنیم. این دستور در خروجی یک ال ای دی را روشن و خاموش می‌کند.

 

آپلود کدها توسط کامپایلر Aduino IDE

همانطور که پیشتر توضیح داده‌ایم، ماژول ESP8266 به تنهایی توانایی حالت MCU را دارد. یعنی بدون نیاز به یک برد میکروکنترلر دیگر مانند آردوینو UNO یا آردوینو Mega2560 می‌تواند فعالیت کند. در این آموزش از یک روش عجیب و غیر معمول برای آپلود کدها روی تراشه ESP8266 استفاده می‌کنم. دلیل انتخاب این روش، آشنایی کاربران تازه کار با روش‌های متنوع است. برای پروگرام کردن به این صورت عمل می‌کنیم؛ تراشه اصلی برد آردوینو UNO را از روی برد خارج می‌کنیم. برد آردوینو UNO بر پایه تراشه Atmega328 می‌باشد. با یک آی سی جدا کن و یا یک پیچ گوشتی باریک، خیلی ظریف از دو لبه تراشه شروع به آزاد کردن آن بکنید. سپس همانند تصویر زیر تراشه را از پین هدر مخصوص آن جدا کنید.

شماتیک پایه‌های ماژول esp8266 اتصال به آردوینو - دیجی اسپارک

اتصال ماژول ESP8266 آردوینو UNO

ماژول ESP8266 ورژن ۱ دارای ۸ پایه GPIO می‌باشد. به ترتیب زیر اتصالات را به برد آردوینو برقرار کنید. چهار پایه‌ای که به سمت لبه برد قرار دارند، پایه‌های زوج هستند. یعنی ۲،۴،۶،۸ و پایه‌های داخلی فرد یعنی ۱،۳،۵،۷ هستند. با این روش پایه مورد نظر را سریع‌تر پیدا خواهید کرد.

 • پایه شماره ۱ ماژول ESP8266 به پین GND آردوینو متصل شود.
 • پایه شماره ۳ ماژول ESP8266 آزاد باشد.
 • پایه شماره ۵ ماژول ESP8266 به پین GND آردوینو متصل شود.
 • پایه شماره ۷ ماژول ESP8266 به پین RX آردوینو متصل شود.
 • پایه شماره ۲ ماژول ESP8266 به پین TX آردوینو متصل شود.
 • پایه شماره ۴ ماژول ESP8266 به پین ۳٫۳ آردوینو متصل شود.
 • پایه شماره ۶ ماژول ESP8266 آزاد باشد.
 • پایه شماره ۸ ماژول ESP8266 به پین ۳٫۳ آردوینو متصل شود.

 

تنظیمات آردوینو برای ماژول ESP8266

حتما قبل از اتصال آردوینو موارد بالا را دوباره چک کنید. سپس کابل USB را اتصال دهید. بعد از باز کردن نرم افزار آردوینو Arduino IDE وارد منو File بشوید. سپس گزینه Preferences را انتخاب کنید. پنجره‌ای جهت تنظیمات باز خواهد شد. حال در قسمت Additional Boards Manager URLs آدرس روبرو را وارد کنید. http://arduino.esp8266.com/stable/package_esp8266com_index.json بعد از انجام این کار پنجره را کلیک روی گزینه OK ببندید. حال از منو Tools وارد گزینه Board بشوید. گزینه Generic ESP8266 Module را انتخاب کنید. تا اینجا کلیه مراحل برای آپلود کدها آماده است.

 

کتابخانه‌های مورد نیاز وب سرور لوکال

در این آموزش از ۴ کتابخانه استفاده شده است. کتابخانه ESP8266WiFi.h ، WiFiClient.h ، ESP8266WebServer.h و کتابخانه ESP8266mDNS.h که سه مورد مخصوص ماژول ESP8266 توسط جامعه کاربری توسعه داده شده‌اند. برای دانلود و نصب این چهار کتابخانه البته اگر قبلا نصب نکرده‌اید. از روش دومی که در آموزش نصب کتابخانه در نرم افزار آردوینو معرفی شده ، استفاده کنید. همچنین می‌توانید برای دریافت کتابخانه تست شده به صفحه محصول ماژول ESP8266 در دانشجو کیت مراجعه کنید. از قسمت دانلودها موارد را دانلود کنید.

 

کد آردوینو Webserver لوکال با ماژول ESP8266

 

 

محدودیت در دسترسی کامل به این مجموعه آموزش

 

دسترسی کامل به آموزش برای اعضای دیجی اسپارک امکان پذیر است. بخش اصلی آموزش شامل سورس کدهای توسعه داده شده توسط مهندس‌های دیجی اسپارک است. به همین دلیل این آموزش خاص و یکتاست. برای استفاده از آن بایستی عضویت تهیه کنید. تبادل نظر با کاربران و پرسش سوال رایگان است و میتوانید از بخش نظرات همین آموزش اقدام کنید.

 

 

پس از آپلود کدها روی برد، سریال مانیتور را باز کنید و روی ۱۱۵۲۰۰ تنظیم کنید. منتظر شوید تا به شبکه وای فای وصل شود. بعد از آن آی پی که در شبکه برای دسترسی به وب سرور ماژول ESP8266 مشخص می‌شود را می‌توانید ببینید. در سیستم و شبکه وای فای بنده آی پی ۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۱۹۷ برای دسترسی به وب سرور ESP8266 تعیین شد. سپس با وارد کردن این آی پی در مرورگر می‌توانید در یک صفحه گرافیکی، آیکون برای ارسال فرمان به ESP8266 را مشاهده کنید. نکته بسیار مهم اینجاست، به علت اینکه این آموزش وب سرور لوکال با ESP8266 می‌باشد. حتما حتما بایستی سیستمی که مرورگر را در آن باز می‌کنید به همان روتر یا وای فای متصل باشد.

 

لوازم مورد نیاز

ماژول ESP8266 ورژن ۱

برد آردوینو UNO R3

ال ای دی LED

ماژول رله

 

کنترل وسایل برقی با WiFi و ماژول ESP8266

حال کدها روی ماژول ESP8266 آپلود شده‌اند. دیگر به برد آردوینو نیاز نداریم. بایستی ماژول ESP8266 را جدا کرده و اتصالات جدیدی برای مدیریت یک ال ای دی با این ماژول و وب سرور لوکال با ESP8266 برقرار کنیم. برد ESP8266 ورژن ۱ دارای ۴ پایه GPIO است. در این آموزش من از پایه ۵ یا GPIO00 استفاده کرده‌ام. نکته بسیار مهم اینجاست که برد ESP به ولتاژی بین ۲٫۴ تا ۳٫۳ ولت نیاز دارد. از اینرو هرگز از باتری لیتیوم پلیمری یا لیتیوم یونی به صورت مستقیم برای تغذیه این ماژول استفاده نکنید. پیشنهاد می‌کنم از دو عدد باتری قلمی معمولی برای تغذیه استفاده کنید.

 • پایه شماره ۱ ماژول ESP8266 به منفی باتری متصل شود.
 • پایه شماره ۴ ماژول ESP8266 به مثبت باتری متصل شود.
 • پایه شماره ۵ ماژول ESP8266 به پایه بلند LED متصل شود.
 • پایه شماره ۸ ماژول ESP8266 به مثبت باتری متصل شود.

 

حالا با تغییر وضعیت آیکون گرافیکی در وب سرور لوکال می‌توانیم ال ای دی را خاموش و روشن کنیم. شما کاربران محترم می‌توانید بجای ال ای دی از یک رله استفاده کنید. همچنین استفاده از ۴ رله به صورت همزمان توسط یک برد ESP8266 در وب سرور لوکال دور از دسترس نمی‌باشد. بنده این موضوع را به صورت عملی تست نکرده‌ام. ولی کاربرانی که با این ماژول پروژه‌های عملی در طراحی داخلی منازل انجام داده‌اند، ادعا کرده‌اند، استفاده از ۴ رله با یک ماژول ESP8266 امکان پذیر است. از اینرو در پروژه معرفی شده این مورد را مطرح خواهم کرد.

 

چنانچه در مراحل راه اندازی و انجام این پروژه با مشکل مواجه شدید، بدون هیچ نگرانی در انتهای همین پست، به صورت ثبت نظر سوالتان را مطرح کنید. من در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخ رفع مشکل شما را خواهم داد. همچنین اگر ایرادی در کدها و یا مراحل اجرایی وجود دارند می‌توانید از همین طریق اطلاع رسانی کنید.

 

پروژه:

اخیرا تصمیم گرفته‌ایم برای تعامل بیشتر با شما کاربران و ایجاد موقعیتی در راستای رقابت دانش کاربران، در انتهای هر آموزش یک پروژه تعریف می‌کنیم. به اولین کاربری که به پروژه تعریف شده پاسخ صحیح بدهد، بن خرید به ارزش ۳۰ هزار تومان از فروشگاه دانشجو کیت ارایه خواهد شد. و اما پروژه این آموزش، همین کارها را برای ارسال فرمان به رله انجام دهید. دقت کنید که بنده این موارد را تست نکرده‌ام ولی به گفته برخی از کاربران با یک برد ESP8266 میتوان تا ۴ خروجی را کنترل کرد. برای اتصال ماژول رله هم بایستی از ترانزیستور برای تقویت خروجی استفاده کنید. دقت کنید که بین ۲ تا ۴ رله را از طریق وب سرور با یک برد ESP8266 فرمان دهید. فایل ویدیویی برای این پروژه الزامی است.

 

در پایان نظرات و پیشنهادات خود را با ما درمیان بگذارید و با اشتراک گذاری این آموزش در شبکه های اجتماعی , از وبسایت دیجی اسپارک حمایت کنید.

 

 

درباره نویسنده

اروند طباطبایی

بنیانگذار دیجی اسپارک: اولین مرجع تخصصی امبدد سیستم به زبان فارسی / کارشناس سئو و تولید محتوا

هرچه می آموزم میبینم که خیلی کم آموختم. علاقه به رباتیک و تکنولوژی دارم. امیدوارم بتونم دانشی را که آموخته‌ام، به روش‌های مختلفی به کاربران علاقمند منتقل کنم.

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه

۱۷۴ دیدگاه

  • با سلام و تشکر از شما
   طبق روال دیگر پروژه‌ها می‌توانید کل مستندات را در یک فایل زیپ قرار داده و توسط سرویس‌های اشتراک فایل آپلود و لینک را در اینجا قرار دهید. یا اینکه از طریق پنل ارسال تیکت در دانشجو کیت اقدام کنید. ولی روش اول برای اینجا مناسب‌تر است.

 • سلام خدا قوت خیلی خوب میشه یه کاریو ک انجام میدید چندتا کاربردشم بگید من الان نمیدونم این اموزشو کجا میشه بکار برد

  • سلام مجدد بر شما
   در دو پاراگراف اول به صورت اجمالی توضیح داده شده است. تصور کنید با همین ماژول کوچک که قابلیت اتصال به وای فای دارد، همچنین مصرف انرژی بسیار ناچیز و قابلیت راه اندازی با دو عدد باتری قلمی هم دارد. بتوانید به هر وسیله برقی فرمان بدهید. این فرمان از طریق یک وب سرور و توسط مرورگر اینترنتی صورت میگیرد. یکی از مهم‌ترین بخش‌ها در راه اندازی اینترنت اشیا، وب سرور می‌باشد.

   • با سلام و تشکر از شما
    بله این آدرس اوکی شد، اولا بابت پروژه جذابتون تشکر می‌کنم. بسیار لذت بردم. دقت داشته باشید که پروژه‌ها بایستی با همان سخت افزار داخل آموزش طراحی شوند. درست است که شرایط تقریبا یکسان است ولی شما از برد ESP8266 ورژن ۱ در پروژه ارسالی استفاده نکرده‌اید. بلکه از برد ویموس، استفاده از برد ویموس با استفاده از ماژول ESP8266 کمی تفاوت دارد. لطفا اگر تمایل دارید با این ماژول موارد را اجرا کرده و مجددا ارسال کنید.

    • خیلی ممنون. درسته ، این برد ویموس هست اما اگه دقت کنید روی همین بورد ماژول ESP8266 قرار گرفته و کدهای یکسانی با هم دارن ،علاوه بر اون مداری که طراحی شده روی هر دو بورد درست کار میکنه . من خیلی وقته که دیگه مطالعه روی ماژول ESP8266 رو کنار گذاشتم، همین بورد رو هم از دانشجو کیت خریدم و الان میخوام کار با raspberry pi رو شروع کنم. من به یه منبع تغذیه ۵ آمپر-۳۰ ولت نیاز دارم ،‌ چندبار داخل سایت سرچ کردم اما چیزی ندیدم، اگه زحمتی نیست به دوستان بگید این مورد رو هم به فروشگاه اضافه کنن .
     تشکر

     • سلام مجدد
      خواهش می‌کنم، بله تراشه به کار رفته در ویموس همان ESP8266 ولی ورژن دیگری است. از این بابت مشکلی نیست. اتفاقا برد ویموس هم به علت سادگی کار و جذابیت در راه اندازی، باعث محبوبیتش شده است. ولی تمرکز این آموزش روی ESP8266 ورژن ۱ می‌باشد. با توجه به زحمات جنابعالی می‌توانید زیر نظر تیم تحریریه دیجی اسپارک، پروژه ارسالی‌تان را در سایت منتشر کنید. در خصوص منبع تغذیه با این مشخصات تا جایی که بنده اطلاع دارم در فروشگاه موجود نیست. به علاوه شما می‌توانید به فروشگاه پیشنهاد دهید.

      • سلام یک مشکلی بعد از آپلود پیش میاد Done Upluding رو مینویسه اما پیغام
       Leaving…
       Soft resetting…
       رو نمایش میده و در سریال مانیتور هم چیزی نشون نمیده لطفا راهنمایی کنید

       • با سلام
        بله همانطور که در متن هم اشاره کرده‌ام، این روش کمی دردسر دارد. لطفا پایه Reset ماژول را یکبار High کرده و سپس دکمه ریست روی برد را کلیک کنید. سپس نتیجه را اعلام کنید.

 • سلام مهندس
  از آموزش خوب شما کمال تشکر را دارم. وسایل را جهت اجرای پروژه سفارش دادم. امیدوارم بتوانم اجرا کنم و نیاز به راهنمایی بیشتر شما در طول اجرای پروژه دارم.

   • سلام.تازه سایت خوب شما را دیدم.سوال: آیا میشود با استفاده از این برد و اینترنت یک وسیله پرمصرف مثل کولر گازی را از راه دور(خارج از منزل )روشن و یا خاموش کرد؟

    • با سلام و تشکر از توجه شما
     سوال بجایی پرسیدید، برای راه اندازی وسایل برقی نیاز به اتصال رله به آن وسیله داریم. برای این منظور لازم است جریان مصرف کننده را محاسبه کنید و متناسب با آن رله را انتخاب کنید. در کل به علت کار با برق شهری نیاز به دقت عمل و رعایت مسایل ایمنی دارد. اگر هم اتصال رله را نمی‌دانید به پست آموزش استفاده از رله Relay در پروژه اینترنت اشیاء IOT مراجعه کنید.

     • سلام.ممنون از وقتی که گذاشتید و پاسختون.میخواستم اگه امکان داره مرجعی جهت یادگیری نحوه محاسبه جریان برای رله متناسب با جریان مصرفی را معرفی فرمایید.تشکر از وقتی که برای مبتدیانی مثل بنده صرف میکنید.

      • سلام مجدد
       خواهش می‌کنم، انتشار اطلاعات و انتقال آن به کاربران ایرانی، باعث افتخار بنده است. برای محاسبه موارد به چند روش اجرا می‌شود. از آنجایی که مبحث مرتبط به این پست نمی‌باشد. لطفا در همان پست آموزش رله Relay این موضوع را مطرح بفرمایید. بنده از همان طریق شیوه محاسبه را توضیح خواهم داد.

       • سلام مجدد.با توجه به ظرفیت رله های موجود در بازار، به این نتیجه رسیدم که برای روشن کردن کولر گازی از ترکیب سیستم آموزش داده شده توسط شما ، همراه با کنتاکتور جهت تحمل جریانهای بالا و تایمر برای زمانهایی که دسترسی به اینترنت موجود نیست استفاده کنم.در صورت امکان نحوه اتصال تایمر و کنتاکتور به خروجی سیستم را توضیح یا منبعی جهت مطالعه معرفی فرمایید.تشکر از وقت و زحمات شما

 • سلام و عرض ادب
  من کار طراحی و راه اندازی سایت انجام میدم و با ماژول هایی که شما استفاده میکنین کار نکردم اصلا و تازه میخوام شروع کنم به یادگیری ،
  یه سوال داشتم در مورد وب سروری که روی esp8266 درست میکنن ؛ این وب سرور چجوری هست ؟
  یعنی روی این ماژول فقط میشه یه فایل متنی به عنوان وب سرور ایجاد کرد یا مثلا میشه یه سایت مثله سایت خودتون ( که وردپرس هست و دیتابیس داره ) رو هم روی این ماژول قرار داد ؟

  ممنون میشم یه توضیح بدین ، هرچی گشتم توی اینترنت چیزی نتونستم پیدا کنم در این مورد .

  با تشکر

 • سلام ممنون بابت پروژه های خوبتون، من مدار گفته شده رو بستم و برنامه رو آپلود کردم اما با ارور زیر مواجه شدم لطفا راهنمایی کنید.
  warning: espcomm_sync failed
  error: espcomm_open failed
  error: espcomm_upload_mem failed
  error: espcomm_upload_mem failed

 • سلام
  لطفا نحوه راه اندازی این پروژه با برد wemos هم بدید
  ایا امکانش هست به جای لوکال روی اینترنت پیاده بشه

  • با سلام
   ضمن تشکر از توجه شما، تمامی این موارد که مد نظر شماست قابل پیاده سازی است. انشاءالله در آینده شیوه اجرا بر بستر اینترنت و ایجاد سرور Over IP را در دستور کار قرار خواهم داد. در خصوص اجرا توسط برد ویموس‌ هم موارد قابل اجرا است. ولی کدها کمی تفاوت می‌کنند. پروژه‌ای که جناب آقای عبدی ارسال کرده‌اند بر پایه ویموس است. اگر ایشان تمایل داشته باشند، پروژه‌شان در دیجی اسپارک منتشر خواهد شد.

 • سلام
  من نفهمیدم در این روش ماژول به حالت اکسس پوینت در میاد که ما بهش با گوشی و اینا کانکت میشیم یا اینک ماژول و گوشی هردو باید به یک مودم برای دسترسی بهم کانکت شوند ؟

  • سلام
   ضمن تشکر از توجه شما، خیر به صورت اکسس پوینت تعریف نشده است. ماژول و دستگاهی که از طریق آن به مرورگر وصل می‌شویم، هردو به یک روتر یا مودم باید متصل باشند. دقت داشته باشید که وب سرور لوکال راه اندازی می‌کنیم.

 • سلام برای کنترل لوازم برقی خانه به آردوینو نیاز داریم یا خیر ؟ چون توی پست گفتین بهش نیازی نداریم فقط برای آپلود برنامه هست.

  • با سلام و تشکر از شما
   در این آموزش بعد از آپلود کدها، نیازی به آردوینو نخواهیم داشت. برد esp82600-01 قابلیت mcu دارد، از این رو به صورت مستقل امکان اجرای کدها را دارد.

 • سلام خیلی خوب بود
  برای این آموزش حتما به مودم نیاز داریم؟ نمیشه موبایل مستقیم به برد وصل بشه؟

 • با سلام خدمت استاد
  ببخشید من بعد از مطالعه این پروژه سه تا سوال فکر منو درگیر کرده خوشحال میشم که جواب بدین
  سوال اول: من میتونم از طریق این پروژه از شهر های دیگه رله رو کنترل کنم
  سوال دوم:آردینو که تو این بخش گفتین فقط جهت پروگرام کردن ماژول وای فای هست و کاربرد دیگری ندارد.؟؟
  سوال سوم:چطوری آخه چطوری باید این ماژول به وای فای وصل بشه لطفا در باره این قسمت بیشتر توضیح بدین.
  با تشکر فراوان.

  • با سلام و تشکر از شما
   ۱- خیر، این آموزش صرفا وب سرور لوکال است و پیشنیازی برای آموزش OverIP خواهد بود.
   ۲- بله، در بخش نهایی ویدیو فقط پایه‌های تغذیه استفاده شده‌اند. می‌توانید از باتری هم استفاده کنید.
   ۳- در کدها نام کاربری و پسورد عبور مودم وای فای را وارد می‌کنید، سپس ماژول امواج وای فای را جستجو و به مودم تعریف شده، متصل خواهد شد. اگر سوالی بود از همین طریق مطرح بفرمایید.

 • سلام،
  من چند ماژول ESP-01 از سایت دانشجو کیت خریداری کردم. قبلا با این ماژول چند پروژه انجام داده ام ولی ماژول های خریداری شده تفاوت دارند. برنامه ها را می توان در آنها دانلود کرد ولی عملا هیچ برنامه ای اجرا نمی شود. حتی برنامه ساده ای مثل blink هم اجرا نمی شود. با پشتیبانی سایت دانشجو کیت مکاتبه کردم شما را معرفی کردند برای راهنمایی
  ممنونم

  • با سلام و تشکر از شما
   از انجایی که مدل ارایه شده در فروشگاه از نوع esp8266 ai cloud inside می‌باشد. ممکن است با کدهای شما همخوانی نداشته باشد. برای راهنمایی اطلاعات دقیق‌تری نیاز است. مثلا بعد از آپلود کدها، چه پیامی در سریال مانیتور دریافت می‌کنید. یا اینکه چطور کدها را آپلود می‌کنید. و در نهایت اگر نیاز شود، بایستی کدها را ارسال تا بررسی کنم.

   • ممنون از پاسخ
    من برای تست برنامه blink موجود در مثال های IDE را دانلود کردم و برنامه اجرا نمی شود.
    /*
    ESP8266 Blink by Simon Peter
    Blink the blue LED on the ESP-01 module
    This example code is in the public domain

    The blue LED on the ESP-01 module is connected to GPIO1
    (which is also the TXD pin; so we cannot use Serial.print() at the same time)

    Note that this sketch uses LED_BUILTIN to find the pin with the internal LED
    */

    void setup() {
    pinMode(LED_BUILTIN, OUTPUT); // Initialize the LED_BUILTIN pin as an output
    }

    // the loop function runs over and over again forever
    void loop() {
    digitalWrite(LED_BUILTIN, LOW); // Turn the LED on (Note that LOW is the voltage level
    // but actually the LED is on; this is because
    // it is active low on the ESP-01)
    delay(1000); // Wait for a second
    digitalWrite(LED_BUILTIN, HIGH); // Turn the LED off by making the voltage HIGH
    delay(2000); // Wait for two seconds (to demonstrate the active low LED)
    }

      • به نظرم دستورات AT را با همان نرم افزاری که کدها را آپلود می‌کنید، ارسال کرده و ببینید پاسخ می‌دهد یا خیر، سپس از همین طریق اطلاع رسانی کنید. بنده هم ماژول را درخواست داده‌ام تا از انبار ارسال کنند و بررسی کنم.

        • دقت داشته باشید که این مشکل تماما نرم افزاری است. از دوستانی که در این زمینه عینا تجربه عملی دارند تقاضا دارم تا در این بحث شرکت کنند. همچنین بفرمایید از چه نرم افزاری برای ارتباط با مبدل USB-Serial TTL استفاده می‌کنید؟ تا بنده هم از همان نسخه تست کنم.

         • از Arduino IDE برای دانلود برنامه و سپس serial monitor برای قرائت استفاده می کنم. بنده با این ماژول و با همین روش تعداد زیادی پروژه تحویل داده ام و این اولین باری است که با این مشکل مواجه شده ام.

          • سلام مجدد
           بنده موارد را بررسی کردم بدون هیچ مشکلی موارد اجرا میشوند. دقت داشته باشید که اگر اروری مانند warning: espcomm_sync failed
           error: espcomm_open failed
           error: espcomm_upload_mem failed
           دریافت می‌کنید. لازم است که توسط یک ماژول مانند USB TO TTL CH340G برد ESP را ریست یا به اصطلاح Flash کنید.

          • سلام ،
           عرض کردم برنامه بطور کامل دانلود می شود یعنی error دانلود ندارم.
           ولی پس از دانلود برنامه اجرا نمی شود.
           شما بعنوان مثال تونستید برنامه blink را دانلود کرده و ماژول آنرا اجرا می کند.
           در ضمن آیا فرمویر ماژول را آپلود کرده اید؟
           در این صورت راهنمایی کنید از کجا فرمویر را دانلود کنم.

 • سلام.من کد رو اپلود میکنم کار میکنه قشنگ.از برق که میکشم دوباره میزنم دیگ کار نمیکنه.باید دوباره اپلود کنم کد رو تا کار کنه .

 • سلام
  ممنون از اطلاعات خوب شما
  امکانش هست از چند ماژول استفاده کرد و ماژول ها را با یه ip کنترل کرد، به طور مثال در قسمت‌های مختلف چند وسیله برقی داریم که بتونیم این وسایل برقی رو با باز کردن یه صفحه وب کنترل کنیم

 • من میخام وقتی اردوینو از پورت سریال یه کلمه رو دریافت کرد بیاد ال ای دی رو روشن کنه .
  از شرط استفاده کردم اما کار نکرد.
  #include

  SoftwareSerial esp8266(2,3);// 2 ->RX 3->TX

  void setup() {
  // put your setup code here, to run once:
  esp8266.begin(115200 );
  Serial.begin(9600);
  pinMode(LED_BUILTIN, OUTPUT);
  }

  void loop() {
  // esp8266.listen();
  // put your main code here, to run repeatedly:
  if (esp8266.available() > 0)
  {
  char c = esp8266.read();
  Serial.write(c);
  }
  if (Serial.available() > 0)
  {
  delay(1000);
  String command = “”;
  while (Serial.available())
  {
  command += (char)Serial.read();
  if((esp8266.read() == “1 on”)){
  digitalWrite(LED_BUILTIN, HIGH);
  }
  }
  esp8266.println(command);
  }
  }

 • با سلام
  چرا با اتصال پایه یchبه مثبت ماژول بسیار داغ میکند حتی با مقاومت ۱۰کیلو عادیست.با تشکر

 • با سلام. جناب مهندس طباطبایی، لطفا در صورت امکان، ترتیبی اتخاذ فرمایید تا چنانچه پروژه مطلب انجام شده است سایر کاربران مطلع شوند. با تشکر فراوان

 • با عرض سلام و خسته نباشید خدمت آقای طباطبایی
  ماژول ESP8266 ورژن ۱در فروشگاه دانشجو کیت موجود نیست لطفا یک ماژول معادل تعریف کنید.
  با تشکر

 • #include با سلام من تمام کتاب خانه های مربوت به ماژول را دانلود کردم و مخصوصا همین کتاب خانه را ولی اینکلود کتاب خانه ی من #include این هستش حالا من چه کار کنم که کتاب خانه ESP8266WiFi.h برای من ارور نگیرد
  #include

  ^

  compilation terminated.

  exit status 1
  Error compiling for board Arduino/Genuino Uno.
  ارورش هم این هست با تشکر لطفا جواب دهید

  • با سلام
   دقت داشته باشید که شما نوع برد را اشتباه انتخاب کرده‌اید. در این روش می‌بایست تراشه آردوینو Uno را خارج کرده و نوع برد را روی Generic ESP8266 Module تنظیم کنید.

   • با سلام
    این مشکل قطع کردن برق و کار نکردن پروژه که این کد
    if (WiFi.status() != WL_CONNECTED) { // FIX FOR USING 2.3.0 CORE (only .begin if not connected)
    WiFi.begin(ssid, password); // connect to the network
    }
    while (WiFi.status() != WL_CONNECTED) {
    delay(500);
    Serial.print(“.”);
    }
    پیشنهاد دادید دقیقا کجای کد های شما باید اضاف کنم تا مشکل برطرف شود

 • سلام وعرض ادب ببخشید من در بارگزاری ESP8266mDNS.h و Generic ESP8266 Module مشگل دارم لطفا کمکم کنید ممنونم.

 • سلام ببخشید میخواستم روترم رو هات اسپود مبایلم قرار بدم امکانش هست برنامه سخت افزار جواب بده؟

 • سلام کتاب خونه ESP8266mDNS.h سرچ میکنم نیست؟؟؟؟؟ چرا در فایلهای دانلودیتونم نبود ممنون که کمکم میکنید

 • سلام ممنونم پیدا کردم
  ESP8266mDNS.h
  باید Generic ESP8266 Module
  انتخواب میکردم :))))))))))))
  بازم ممنونم از آموزشتون

 • سلام مجدد این ارور هارو میده چی کار کنم ممنون
  Build options changed, rebuilding all
  Archiving built core (caching) in: C:\Users\ario\AppData\Local\Temp\arduino_cache_179523\core\core_esp8266_esp8266_generic_CpuFrequency_80,VTable_flash,ResetMethod_ck,CrystalFreq_26,FlashFreq_40,FlashMode_qio,FlashSize_512K0,led_2,LwIPVariant_v2mss536,Debug_Disabled,DebugLevel_None____,FlashErase_none,UploadSpeed_115200_051bb92823be5e68a8af46485cabed4a.a
  Sketch uses 290188 bytes (58%) of program storage space. Maximum is 499696 bytes.
  Global variables use 32584 bytes (39%) of dynamic memory, leaving 49336 bytes for local variables. Maximum is 81920 bytes.
  warning: espcomm_sync failed
  error: espcomm_open failed
  error: espcomm_upload_mem failed
  error: espcomm_upload_mem failed

 • سلام خسته نباشید.
  من میخوام کنترل یه تابلو از طریق ربات تلگرام انجام بشه به این صورت که اطلاعات از ربات گرفته بشه و به ماژول esp8266 داده بشه و از اون به آردوینو داده بشه و بعد اون تابلو کنترل بشه.
  الان یکی از مشکلاتی که دارم این است که چجوری از از آردوینو smd به عنوان رابط استفاده کنم و در مرحله بعد روی خودش کد بریزم تا کار کنه ، اصلا چنین کاری شدنی هست ؟
  پیشاپیش ازتون ممنونم

 • سلام. وقت بخیر. در آردوینو بخواهیم اطلاعاتی نظیر تنظیمات اولیه را ذخیره و بازیابی کنی چه روشی بهترین متد پیشنهادی شماست؟ گویا با eeprom میشه ولی ۱۰۰ هزار بار محدودیت داره؟ حجم فایل ها باید چقدر باشه؟ ممنون.

 • سلام
  در رابطه با تولید کد های HTML یا CSS ایا سایت یا نرم افزاری وجود دارد که با محیط گرافیکی بشه این کار را کرد

 • سلام خسته نباشید من دوتا سوال داشتم میخواستم ببینم که esp01 توانای ارسال اطلاعات از دوربین های cmos داره چون توی دیتاشیت esp که نوشته داره ولی متاسفانه نمیدونم کدوم نسخه ماژولش این قابلیت گذاشتن براش؟؟
  در ضمن من اگه بخوام از این ماژول برای ارسال دریافت اطلاعات بین یک کامپیوتر و یک میکرو کنترلر arm stm32f4 استفاده کنم باید چه جوری این کار انجام بدم؟؟؟

  • با سلام
   بله دوربین برای این منظور وجود دارد. ولی تا جایی که بنده اطلاع دارم برای برد nodeMCU دوربین وجود دارد. برد Nodemcu از همان تراشه ESP8266 بهره می‌برد. در خصوص سوال دومتان، بنده کار نکرده‌ام ولی کمی دقیق‌تر توضیح دهید؛ تا اگر راه حلی پیدا کردم اطلاع رسانی کنم.

 • جناب طباطبایی سلام و عرض ادب
  آیا شما پروژه سفارشی رو هم انجام میدید
  در صورت انجام چطور میتونم باهاتون ارتباط بگیرم و توضیحات پروژه را خدمتتون عرض کنم
  ممنون

  • با سلام
   خیر، در حال حاضر فرصت برای اجرای پروژه ندارم ولی می‌توانید با مراجعه به دانشجو کیت به واحد طراحی مدار پیام ارسال کنید. از آن طریق موارد را می‌توانید با دیگر مهندسان پیگیری بفرمایید.

   • سلام
    بدون اتصال هم همین مشکل هست وریفای هم که میخوام کنم این اخطار رو میده برای اپلود هم همچنین

   • سلام متاسفانه حتی وقتی به برد متصل نیستیم و وریفای رو میزنیم این خطا میاد
    برای آپلود هم همین خطا تکرار میشه … برای ریست کردن پایه ریست ۸۲۶۶ رو به پایه ریست آردوینو متصل کردم و از دکمه آردوینو استفاده کردم روش درستی هستش ؟

    • اگر مبدل ESP8266 به USB دارید، با آن امتحان کنید. اگر ندارید پایه ریست ESP8266 را به پایه GND آردوینو به صورت لحظه‌ای اتصال دهید. با این روش برد ریست خواهد شد. سپس اقدام به آپلود کدها کنید. همچنین دقت داشته باشید که در این آموزش باید تراشه Atmega را از برد آردوینو جدا کنید.

     • Arduino: 1.8.5 (Windows 7), Board: “Generic ESP8266 Module, 80 MHz, Flash, ck, 26 MHz, 40MHz, QIO, 512K (no SPIFFS), 2, v2 Lower Memory, Disabled, None, Only Sketch, 115200”

      C:\Program Files\Arduino\arduino-builder -dump-prefs -logger=machine -hardware C:\Program Files\Arduino\hardware -hardware C:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages -tools C:\Program Files\Arduino\tools-builder -tools C:\Program Files\Arduino\hardware\tools\avr -tools C:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages -built-in-libraries C:\Program Files\Arduino\libraries -libraries C:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries -fqbn=esp8266:esp8266:generic:CpuFrequency=80,VTable=flash,ResetMethod=ck,CrystalFreq=26,FlashFreq=40,FlashMode=qio,FlashSize=512K0,led=2,LwIPVariant=v2mss536,Debug=Disabled,DebugLevel=None____,FlashErase=none,UploadSpeed=115200 -ide-version=10805 -build-path C:\Users\ali\AppData\Local\Temp\arduino_build_422498 -warnings=all -build-cache C:\Users\ali\AppData\Local\Temp\arduino_cache_153401 -prefs=build.warn_data_percentage=75 -prefs=runtime.tools.xtensa-lx106-elf-gcc.path=C:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\tools\xtensa-lx106-elf-gcc\1.20.0-26-gb404fb9-2 -prefs=runtime.tools.esptool.path=C:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\tools\esptool\0.4.13 -prefs=runtime.tools.mkspiffs.path=C:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\tools\mkspiffs\0.2.0 -verbose C:\Users\ali\Desktop\webserver\webserver.ino
      C:\Program Files\Arduino\arduino-builder -compile -logger=machine -hardware C:\Program Files\Arduino\hardware -hardware C:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages -tools C:\Program Files\Arduino\tools-builder -tools C:\Program Files\Arduino\hardware\tools\avr -tools C:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages -built-in-libraries C:\Program Files\Arduino\libraries -libraries C:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries -fqbn=esp8266:esp8266:generic:CpuFrequency=80,VTable=flash,ResetMethod=ck,CrystalFreq=26,FlashFreq=40,FlashMode=qio,FlashSize=512K0,led=2,LwIPVariant=v2mss536,Debug=Disabled,DebugLevel=None____,FlashErase=none,UploadSpeed=115200 -ide-version=10805 -build-path C:\Users\ali\AppData\Local\Temp\arduino_build_422498 -warnings=all -build-cache C:\Users\ali\AppData\Local\Temp\arduino_cache_153401 -prefs=build.warn_data_percentage=75 -prefs=runtime.tools.xtensa-lx106-elf-gcc.path=C:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\tools\xtensa-lx106-elf-gcc\1.20.0-26-gb404fb9-2 -prefs=runtime.tools.esptool.path=C:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\tools\esptool\0.4.13 -prefs=runtime.tools.mkspiffs.path=C:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\tools\mkspiffs\0.2.0 -verbose C:\Users\ali\Desktop\webserver\webserver.ino
      Using board ‘generic’ from platform in folder: C:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2
      Using core ‘esp8266’ from platform in folder: C:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2
      Detecting libraries used…
      “C:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\tools\xtensa-lx106-elf-gcc\1.20.0-26-gb404fb9-2/bin/xtensa-lx106-elf-g++” -D__ets__ -DICACHE_FLASH -U__STRICT_ANSI__ “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2/tools/sdk/include” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2/tools/sdk/lwip2/include” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2/tools/sdk/libc/xtensa-lx106-elf/include” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Temp\arduino_build_422498/core” -c -w -Os -g -mlongcalls -mtext-section-literals -fno-exceptions -fno-rtti -falign-functions=4 -std=c++11 -ffunction-sections -fdata-sections -w -x c++ -E -CC -DF_CPU=80000000L -DLWIP_OPEN_SRC -DTCP_MSS=536 -DARDUINO=10805 -DARDUINO_ESP8266_GENERIC -DARDUINO_ARCH_ESP8266 -DARDUINO_BOARD=”ESP8266_GENERIC” -DLED_BUILTIN=2 -DESP8266 “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2\cores\esp8266” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2\variants\generic” “C:\Users\ali\AppData\Local\Temp\arduino_build_422498\sketch\webserver.ino.cpp” -o “nul”
      “C:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\tools\xtensa-lx106-elf-gcc\1.20.0-26-gb404fb9-2/bin/xtensa-lx106-elf-g++” -D__ets__ -DICACHE_FLASH -U__STRICT_ANSI__ “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2/tools/sdk/include” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2/tools/sdk/lwip2/include” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2/tools/sdk/libc/xtensa-lx106-elf/include” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Temp\arduino_build_422498/core” -c -w -Os -g -mlongcalls -mtext-section-literals -fno-exceptions -fno-rtti -falign-functions=4 -std=c++11 -ffunction-sections -fdata-sections -w -x c++ -E -CC -DF_CPU=80000000L -DLWIP_OPEN_SRC -DTCP_MSS=536 -DARDUINO=10805 -DARDUINO_ESP8266_GENERIC -DARDUINO_ARCH_ESP8266 -DARDUINO_BOARD=”ESP8266_GENERIC” -DLED_BUILTIN=2 -DESP8266 “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2\cores\esp8266” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2\variants\generic” “-IC:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266WiFi\src” “C:\Users\ali\AppData\Local\Temp\arduino_build_422498\sketch\webserver.ino.cpp” -o “nul”
      “C:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\tools\xtensa-lx106-elf-gcc\1.20.0-26-gb404fb9-2/bin/xtensa-lx106-elf-g++” -D__ets__ -DICACHE_FLASH -U__STRICT_ANSI__ “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2/tools/sdk/include” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2/tools/sdk/lwip2/include” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2/tools/sdk/libc/xtensa-lx106-elf/include” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Temp\arduino_build_422498/core” -c -w -Os -g -mlongcalls -mtext-section-literals -fno-exceptions -fno-rtti -falign-functions=4 -std=c++11 -ffunction-sections -fdata-sections -w -x c++ -E -CC -DF_CPU=80000000L -DLWIP_OPEN_SRC -DTCP_MSS=536 -DARDUINO=10805 -DARDUINO_ESP8266_GENERIC -DARDUINO_ARCH_ESP8266 -DARDUINO_BOARD=”ESP8266_GENERIC” -DLED_BUILTIN=2 -DESP8266 “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2\cores\esp8266” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2\variants\generic” “-IC:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266WiFi\src” “-IC:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266WebServer\src” “C:\Users\ali\AppData\Local\Temp\arduino_build_422498\sketch\webserver.ino.cpp” -o “nul”
      “C:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\tools\xtensa-lx106-elf-gcc\1.20.0-26-gb404fb9-2/bin/xtensa-lx106-elf-g++” -D__ets__ -DICACHE_FLASH -U__STRICT_ANSI__ “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2/tools/sdk/include” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2/tools/sdk/lwip2/include” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2/tools/sdk/libc/xtensa-lx106-elf/include” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Temp\arduino_build_422498/core” -c -w -Os -g -mlongcalls -mtext-section-literals -fno-exceptions -fno-rtti -falign-functions=4 -std=c++11 -ffunction-sections -fdata-sections -w -x c++ -E -CC -DF_CPU=80000000L -DLWIP_OPEN_SRC -DTCP_MSS=536 -DARDUINO=10805 -DARDUINO_ESP8266_GENERIC -DARDUINO_ARCH_ESP8266 -DARDUINO_BOARD=”ESP8266_GENERIC” -DLED_BUILTIN=2 -DESP8266 “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2\cores\esp8266” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2\variants\generic” “-IC:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266WiFi\src” “-IC:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266WebServer\src” “-IC:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266mDNS” “C:\Users\ali\AppData\Local\Temp\arduino_build_422498\sketch\webserver.ino.cpp” -o “nul”
      “C:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\tools\xtensa-lx106-elf-gcc\1.20.0-26-gb404fb9-2/bin/xtensa-lx106-elf-g++” -D__ets__ -DICACHE_FLASH -U__STRICT_ANSI__ “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2/tools/sdk/include” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2/tools/sdk/lwip2/include” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2/tools/sdk/libc/xtensa-lx106-elf/include” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Temp\arduino_build_422498/core” -c -w -Os -g -mlongcalls -mtext-section-literals -fno-exceptions -fno-rtti -falign-functions=4 -std=c++11 -ffunction-sections -fdata-sections -w -x c++ -E -CC -DF_CPU=80000000L -DLWIP_OPEN_SRC -DTCP_MSS=536 -DARDUINO=10805 -DARDUINO_ESP8266_GENERIC -DARDUINO_ARCH_ESP8266 -DARDUINO_BOARD=”ESP8266_GENERIC” -DLED_BUILTIN=2 -DESP8266 “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2\cores\esp8266” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2\variants\generic” “-IC:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266WiFi\src” “-IC:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266WebServer\src” “-IC:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266mDNS” “C:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266WiFi\src\ESP8266WiFi.cpp” -o “nul”
      “C:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\tools\xtensa-lx106-elf-gcc\1.20.0-26-gb404fb9-2/bin/xtensa-lx106-elf-g++” -D__ets__ -DICACHE_FLASH -U__STRICT_ANSI__ “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2/tools/sdk/include” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2/tools/sdk/lwip2/include” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2/tools/sdk/libc/xtensa-lx106-elf/include” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Temp\arduino_build_422498/core” -c -w -Os -g -mlongcalls -mtext-section-literals -fno-exceptions -fno-rtti -falign-functions=4 -std=c++11 -ffunction-sections -fdata-sections -w -x c++ -E -CC -DF_CPU=80000000L -DLWIP_OPEN_SRC -DTCP_MSS=536 -DARDUINO=10805 -DARDUINO_ESP8266_GENERIC -DARDUINO_ARCH_ESP8266 -DARDUINO_BOARD=”ESP8266_GENERIC” -DLED_BUILTIN=2 -DESP8266 “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2\cores\esp8266” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2\variants\generic” “-IC:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266WiFi\src” “-IC:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266WebServer\src” “-IC:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266mDNS” “C:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266WiFi\src\ESP8266WiFiAP.cpp” -o “nul”
      “C:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\tools\xtensa-lx106-elf-gcc\1.20.0-26-gb404fb9-2/bin/xtensa-lx106-elf-g++” -D__ets__ -DICACHE_FLASH -U__STRICT_ANSI__ “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2/tools/sdk/include” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2/tools/sdk/lwip2/include” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2/tools/sdk/libc/xtensa-lx106-elf/include” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Temp\arduino_build_422498/core” -c -w -Os -g -mlongcalls -mtext-section-literals -fno-exceptions -fno-rtti -falign-functions=4 -std=c++11 -ffunction-sections -fdata-sections -w -x c++ -E -CC -DF_CPU=80000000L -DLWIP_OPEN_SRC -DTCP_MSS=536 -DARDUINO=10805 -DARDUINO_ESP8266_GENERIC -DARDUINO_ARCH_ESP8266 -DARDUINO_BOARD=”ESP8266_GENERIC” -DLED_BUILTIN=2 -DESP8266 “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2\cores\esp8266” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2\variants\generic” “-IC:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266WiFi\src” “-IC:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266WebServer\src” “-IC:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266mDNS” “C:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266WiFi\src\ESP8266WiFiGeneric.cpp” -o “nul”
      “C:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\tools\xtensa-lx106-elf-gcc\1.20.0-26-gb404fb9-2/bin/xtensa-lx106-elf-g++” -D__ets__ -DICACHE_FLASH -U__STRICT_ANSI__ “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2/tools/sdk/include” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2/tools/sdk/lwip2/include” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2/tools/sdk/libc/xtensa-lx106-elf/include” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Temp\arduino_build_422498/core” -c -w -Os -g -mlongcalls -mtext-section-literals -fno-exceptions -fno-rtti -falign-functions=4 -std=c++11 -ffunction-sections -fdata-sections -w -x c++ -E -CC -DF_CPU=80000000L -DLWIP_OPEN_SRC -DTCP_MSS=536 -DARDUINO=10805 -DARDUINO_ESP8266_GENERIC -DARDUINO_ARCH_ESP8266 -DARDUINO_BOARD=”ESP8266_GENERIC” -DLED_BUILTIN=2 -DESP8266 “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2\cores\esp8266” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2\variants\generic” “-IC:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266WiFi\src” “-IC:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266WebServer\src” “-IC:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266mDNS” “C:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266WiFi\src\ESP8266WiFiMulti.cpp” -o “nul”
      “C:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\tools\xtensa-lx106-elf-gcc\1.20.0-26-gb404fb9-2/bin/xtensa-lx106-elf-g++” -D__ets__ -DICACHE_FLASH -U__STRICT_ANSI__ “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2/tools/sdk/include” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2/tools/sdk/lwip2/include” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2/tools/sdk/libc/xtensa-lx106-elf/include” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Temp\arduino_build_422498/core” -c -w -Os -g -mlongcalls -mtext-section-literals -fno-exceptions -fno-rtti -falign-functions=4 -std=c++11 -ffunction-sections -fdata-sections -w -x c++ -E -CC -DF_CPU=80000000L -DLWIP_OPEN_SRC -DTCP_MSS=536 -DARDUINO=10805 -DARDUINO_ESP8266_GENERIC -DARDUINO_ARCH_ESP8266 -DARDUINO_BOARD=”ESP8266_GENERIC” -DLED_BUILTIN=2 -DESP8266 “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2\cores\esp8266” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2\variants\generic” “-IC:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266WiFi\src” “-IC:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266WebServer\src” “-IC:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266mDNS” “C:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266WiFi\src\ESP8266WiFiSTA.cpp” -o “nul”
      “C:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\tools\xtensa-lx106-elf-gcc\1.20.0-26-gb404fb9-2/bin/xtensa-lx106-elf-g++” -D__ets__ -DICACHE_FLASH -U__STRICT_ANSI__ “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2/tools/sdk/include” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2/tools/sdk/lwip2/include” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2/tools/sdk/libc/xtensa-lx106-elf/include” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Temp\arduino_build_422498/core” -c -w -Os -g -mlongcalls -mtext-section-literals -fno-exceptions -fno-rtti -falign-functions=4 -std=c++11 -ffunction-sections -fdata-sections -w -x c++ -E -CC -DF_CPU=80000000L -DLWIP_OPEN_SRC -DTCP_MSS=536 -DARDUINO=10805 -DARDUINO_ESP8266_GENERIC -DARDUINO_ARCH_ESP8266 -DARDUINO_BOARD=”ESP8266_GENERIC” -DLED_BUILTIN=2 -DESP8266 “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2\cores\esp8266” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2\variants\generic” “-IC:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266WiFi\src” “-IC:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266WebServer\src” “-IC:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266mDNS” “C:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266WiFi\src\ESP8266WiFiScan.cpp” -o “nul”
      “C:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\tools\xtensa-lx106-elf-gcc\1.20.0-26-gb404fb9-2/bin/xtensa-lx106-elf-g++” -D__ets__ -DICACHE_FLASH -U__STRICT_ANSI__ “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2/tools/sdk/include” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2/tools/sdk/lwip2/include” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2/tools/sdk/libc/xtensa-lx106-elf/include” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Temp\arduino_build_422498/core” -c -w -Os -g -mlongcalls -mtext-section-literals -fno-exceptions -fno-rtti -falign-functions=4 -std=c++11 -ffunction-sections -fdata-sections -w -x c++ -E -CC -DF_CPU=80000000L -DLWIP_OPEN_SRC -DTCP_MSS=536 -DARDUINO=10805 -DARDUINO_ESP8266_GENERIC -DARDUINO_ARCH_ESP8266 -DARDUINO_BOARD=”ESP8266_GENERIC” -DLED_BUILTIN=2 -DESP8266 “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2\cores\esp8266” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2\variants\generic” “-IC:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266WiFi\src” “-IC:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266WebServer\src” “-IC:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266mDNS” “C:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266WiFi\src\WiFiClient.cpp” -o “nul”
      “C:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\tools\xtensa-lx106-elf-gcc\1.20.0-26-gb404fb9-2/bin/xtensa-lx106-elf-g++” -D__ets__ -DICACHE_FLASH -U__STRICT_ANSI__ “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2/tools/sdk/include” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2/tools/sdk/lwip2/include” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2/tools/sdk/libc/xtensa-lx106-elf/include” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Temp\arduino_build_422498/core” -c -w -Os -g -mlongcalls -mtext-section-literals -fno-exceptions -fno-rtti -falign-functions=4 -std=c++11 -ffunction-sections -fdata-sections -w -x c++ -E -CC -DF_CPU=80000000L -DLWIP_OPEN_SRC -DTCP_MSS=536 -DARDUINO=10805 -DARDUINO_ESP8266_GENERIC -DARDUINO_ARCH_ESP8266 -DARDUINO_BOARD=”ESP8266_GENERIC” -DLED_BUILTIN=2 -DESP8266 “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2\cores\esp8266” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2\variants\generic” “-IC:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266WiFi\src” “-IC:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266WebServer\src” “-IC:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266mDNS” “C:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266WiFi\src\WiFiClientSecure.cpp” -o “nul”
      “C:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\tools\xtensa-lx106-elf-gcc\1.20.0-26-gb404fb9-2/bin/xtensa-lx106-elf-g++” -D__ets__ -DICACHE_FLASH -U__STRICT_ANSI__ “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2/tools/sdk/include” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2/tools/sdk/lwip2/include” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2/tools/sdk/libc/xtensa-lx106-elf/include” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Temp\arduino_build_422498/core” -c -w -Os -g -mlongcalls -mtext-section-literals -fno-exceptions -fno-rtti -falign-functions=4 -std=c++11 -ffunction-sections -fdata-sections -w -x c++ -E -CC -DF_CPU=80000000L -DLWIP_OPEN_SRC -DTCP_MSS=536 -DARDUINO=10805 -DARDUINO_ESP8266_GENERIC -DARDUINO_ARCH_ESP8266 -DARDUINO_BOARD=”ESP8266_GENERIC” -DLED_BUILTIN=2 -DESP8266 “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2\cores\esp8266” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2\variants\generic” “-IC:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266WiFi\src” “-IC:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266WebServer\src” “-IC:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266mDNS” “C:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266WiFi\src\WiFiServer.cpp” -o “nul”
      “C:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\tools\xtensa-lx106-elf-gcc\1.20.0-26-gb404fb9-2/bin/xtensa-lx106-elf-g++” -D__ets__ -DICACHE_FLASH -U__STRICT_ANSI__ “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2/tools/sdk/include” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2/tools/sdk/lwip2/include” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2/tools/sdk/libc/xtensa-lx106-elf/include” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Temp\arduino_build_422498/core” -c -w -Os -g -mlongcalls -mtext-section-literals -fno-exceptions -fno-rtti -falign-functions=4 -std=c++11 -ffunction-sections -fdata-sections -w -x c++ -E -CC -DF_CPU=80000000L -DLWIP_OPEN_SRC -DTCP_MSS=536 -DARDUINO=10805 -DARDUINO_ESP8266_GENERIC -DARDUINO_ARCH_ESP8266 -DARDUINO_BOARD=”ESP8266_GENERIC” -DLED_BUILTIN=2 -DESP8266 “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2\cores\esp8266” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2\variants\generic” “-IC:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266WiFi\src” “-IC:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266WebServer\src” “-IC:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266mDNS” “C:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266WiFi\src\WiFiUdp.cpp” -o “nul”
      “C:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\tools\xtensa-lx106-elf-gcc\1.20.0-26-gb404fb9-2/bin/xtensa-lx106-elf-g++” -D__ets__ -DICACHE_FLASH -U__STRICT_ANSI__ “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2/tools/sdk/include” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2/tools/sdk/lwip2/include” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2/tools/sdk/libc/xtensa-lx106-elf/include” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Temp\arduino_build_422498/core” -c -w -Os -g -mlongcalls -mtext-section-literals -fno-exceptions -fno-rtti -falign-functions=4 -std=c++11 -ffunction-sections -fdata-sections -w -x c++ -E -CC -DF_CPU=80000000L -DLWIP_OPEN_SRC -DTCP_MSS=536 -DARDUINO=10805 -DARDUINO_ESP8266_GENERIC -DARDUINO_ARCH_ESP8266 -DARDUINO_BOARD=”ESP8266_GENERIC” -DLED_BUILTIN=2 -DESP8266 “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2\cores\esp8266” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2\variants\generic” “-IC:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266WiFi\src” “-IC:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266WebServer\src” “-IC:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266mDNS” “C:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266WebServer\src\ESP8266WebServer.cpp” -o “nul”
      “C:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\tools\xtensa-lx106-elf-gcc\1.20.0-26-gb404fb9-2/bin/xtensa-lx106-elf-g++” -D__ets__ -DICACHE_FLASH -U__STRICT_ANSI__ “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2/tools/sdk/include” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2/tools/sdk/lwip2/include” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2/tools/sdk/libc/xtensa-lx106-elf/include” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Temp\arduino_build_422498/core” -c -w -Os -g -mlongcalls -mtext-section-literals -fno-exceptions -fno-rtti -falign-functions=4 -std=c++11 -ffunction-sections -fdata-sections -w -x c++ -E -CC -DF_CPU=80000000L -DLWIP_OPEN_SRC -DTCP_MSS=536 -DARDUINO=10805 -DARDUINO_ESP8266_GENERIC -DARDUINO_ARCH_ESP8266 -DARDUINO_BOARD=”ESP8266_GENERIC” -DLED_BUILTIN=2 -DESP8266 “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2\cores\esp8266” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2\variants\generic” “-IC:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266WiFi\src” “-IC:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266WebServer\src” “-IC:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266mDNS” “C:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266WebServer\src\Parsing.cpp” -o “nul”
      “C:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\tools\xtensa-lx106-elf-gcc\1.20.0-26-gb404fb9-2/bin/xtensa-lx106-elf-g++” -D__ets__ -DICACHE_FLASH -U__STRICT_ANSI__ “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2/tools/sdk/include” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2/tools/sdk/lwip2/include” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2/tools/sdk/libc/xtensa-lx106-elf/include” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Temp\arduino_build_422498/core” -c -w -Os -g -mlongcalls -mtext-section-literals -fno-exceptions -fno-rtti -falign-functions=4 -std=c++11 -ffunction-sections -fdata-sections -w -x c++ -E -CC -DF_CPU=80000000L -DLWIP_OPEN_SRC -DTCP_MSS=536 -DARDUINO=10805 -DARDUINO_ESP8266_GENERIC -DARDUINO_ARCH_ESP8266 -DARDUINO_BOARD=”ESP8266_GENERIC” -DLED_BUILTIN=2 -DESP8266 “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2\cores\esp8266” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2\variants\generic” “-IC:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266WiFi\src” “-IC:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266WebServer\src” “-IC:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266mDNS” “C:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266mDNS\ESP8266mDNS.cpp” -o “nul”
      Generating function prototypes…
      “C:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\tools\xtensa-lx106-elf-gcc\1.20.0-26-gb404fb9-2/bin/xtensa-lx106-elf-g++” -D__ets__ -DICACHE_FLASH -U__STRICT_ANSI__ “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2/tools/sdk/include” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2/tools/sdk/lwip2/include” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2/tools/sdk/libc/xtensa-lx106-elf/include” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Temp\arduino_build_422498/core” -c -w -Os -g -mlongcalls -mtext-section-literals -fno-exceptions -fno-rtti -falign-functions=4 -std=c++11 -ffunction-sections -fdata-sections -w -x c++ -E -CC -DF_CPU=80000000L -DLWIP_OPEN_SRC -DTCP_MSS=536 -DARDUINO=10805 -DARDUINO_ESP8266_GENERIC -DARDUINO_ARCH_ESP8266 -DARDUINO_BOARD=”ESP8266_GENERIC” -DLED_BUILTIN=2 -DESP8266 “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2\cores\esp8266” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2\variants\generic” “-IC:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266WiFi\src” “-IC:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266WebServer\src” “-IC:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266mDNS” “C:\Users\ali\AppData\Local\Temp\arduino_build_422498\sketch\webserver.ino.cpp” -o “C:\Users\ali\AppData\Local\Temp\arduino_build_422498\preproc\ctags_target_for_gcc_minus_e.cpp”
      “C:\Program Files\Arduino\tools-builder\ctags\5.8-arduino11/ctags” -u –language-force=c++ -f – –c++-kinds=svpf –fields=KSTtzns –line-directives “C:\Users\ali\AppData\Local\Temp\arduino_build_422498\preproc\ctags_target_for_gcc_minus_e.cpp”
      Compiling sketch…
      “C:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\tools\xtensa-lx106-elf-gcc\1.20.0-26-gb404fb9-2/bin/xtensa-lx106-elf-g++” -D__ets__ -DICACHE_FLASH -U__STRICT_ANSI__ “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2/tools/sdk/include” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2/tools/sdk/lwip2/include” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2/tools/sdk/libc/xtensa-lx106-elf/include” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Temp\arduino_build_422498/core” -c -Wall -Wextra -Os -g -mlongcalls -mtext-section-literals -fno-exceptions -fno-rtti -falign-functions=4 -std=c++11 -MMD -ffunction-sections -fdata-sections -DF_CPU=80000000L -DLWIP_OPEN_SRC -DTCP_MSS=536 -DARDUINO=10805 -DARDUINO_ESP8266_GENERIC -DARDUINO_ARCH_ESP8266 -DARDUINO_BOARD=”ESP8266_GENERIC” -DLED_BUILTIN=2 -DESP8266 “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2\cores\esp8266” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2\variants\generic” “-IC:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266WiFi\src” “-IC:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266WebServer\src” “-IC:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266mDNS” “C:\Users\ali\AppData\Local\Temp\arduino_build_422498\sketch\webserver.ino.cpp” -o “C:\Users\ali\AppData\Local\Temp\arduino_build_422498\sketch\webserver.ino.cpp.o”
      In file included from C:\Users\ali\Desktop\webserver\webserver.ino:4:0:

      C:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266mDNS/ESP8266mDNS.h:66:8: warning: unused parameter ‘ip’ [-Wunused-parameter]

      bool begin(const char* hostName, IPAddress ip, uint32_t ttl=120){

      ^

      C:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266mDNS/ESP8266mDNS.h:66:8: warning: unused parameter ‘ttl’ [-Wunused-parameter]

      Compiling libraries…
      Compiling library “ESP8266WiFi”
      “C:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\tools\xtensa-lx106-elf-gcc\1.20.0-26-gb404fb9-2/bin/xtensa-lx106-elf-g++” -D__ets__ -DICACHE_FLASH -U__STRICT_ANSI__ “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2/tools/sdk/include” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2/tools/sdk/lwip2/include” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2/tools/sdk/libc/xtensa-lx106-elf/include” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Temp\arduino_build_422498/core” -c -Wall -Wextra -Os -g -mlongcalls -mtext-section-literals -fno-exceptions -fno-rtti -falign-functions=4 -std=c++11 -MMD -ffunction-sections -fdata-sections -DF_CPU=80000000L -DLWIP_OPEN_SRC -DTCP_MSS=536 -DARDUINO=10805 -DARDUINO_ESP8266_GENERIC -DARDUINO_ARCH_ESP8266 -DARDUINO_BOARD=”ESP8266_GENERIC” -DLED_BUILTIN=2 -DESP8266 “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2\cores\esp8266” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2\variants\generic” “-IC:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266WiFi\src” “-IC:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266WebServer\src” “-IC:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266mDNS” “C:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266WiFi\src\ESP8266WiFi.cpp” -o “C:\Users\ali\AppData\Local\Temp\arduino_build_422498\libraries\ESP8266WiFi\ESP8266WiFi.cpp.o”
      “C:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\tools\xtensa-lx106-elf-gcc\1.20.0-26-gb404fb9-2/bin/xtensa-lx106-elf-g++” -D__ets__ -DICACHE_FLASH -U__STRICT_ANSI__ “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2/tools/sdk/include” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2/tools/sdk/lwip2/include” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2/tools/sdk/libc/xtensa-lx106-elf/include” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Temp\arduino_build_422498/core” -c -Wall -Wextra -Os -g -mlongcalls -mtext-section-literals -fno-exceptions -fno-rtti -falign-functions=4 -std=c++11 -MMD -ffunction-sections -fdata-sections -DF_CPU=80000000L -DLWIP_OPEN_SRC -DTCP_MSS=536 -DARDUINO=10805 -DARDUINO_ESP8266_GENERIC -DARDUINO_ARCH_ESP8266 -DARDUINO_BOARD=”ESP8266_GENERIC” -DLED_BUILTIN=2 -DESP8266 “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2\cores\esp8266” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2\variants\generic” “-IC:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266WiFi\src” “-IC:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266WebServer\src” “-IC:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266mDNS” “C:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266WiFi\src\ESP8266WiFiAP.cpp” -o “C:\Users\ali\AppData\Local\Temp\arduino_build_422498\libraries\ESP8266WiFi\ESP8266WiFiAP.cpp.o”
      “C:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\tools\xtensa-lx106-elf-gcc\1.20.0-26-gb404fb9-2/bin/xtensa-lx106-elf-g++” -D__ets__ -DICACHE_FLASH -U__STRICT_ANSI__ “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2/tools/sdk/include” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2/tools/sdk/lwip2/include” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2/tools/sdk/libc/xtensa-lx106-elf/include” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Temp\arduino_build_422498/core” -c -Wall -Wextra -Os -g -mlongcalls -mtext-section-literals -fno-exceptions -fno-rtti -falign-functions=4 -std=c++11 -MMD -ffunction-sections -fdata-sections -DF_CPU=80000000L -DLWIP_OPEN_SRC -DTCP_MSS=536 -DARDUINO=10805 -DARDUINO_ESP8266_GENERIC -DARDUINO_ARCH_ESP8266 -DARDUINO_BOARD=”ESP8266_GENERIC” -DLED_BUILTIN=2 -DESP8266 “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2\cores\esp8266” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2\variants\generic” “-IC:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266WiFi\src” “-IC:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266WebServer\src” “-IC:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266mDNS” “C:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266WiFi\src\ESP8266WiFiGeneric.cpp” -o “C:\Users\ali\AppData\Local\Temp\arduino_build_422498\libraries\ESP8266WiFi\ESP8266WiFiGeneric.cpp.o”
      “C:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\tools\xtensa-lx106-elf-gcc\1.20.0-26-gb404fb9-2/bin/xtensa-lx106-elf-g++” -D__ets__ -DICACHE_FLASH -U__STRICT_ANSI__ “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2/tools/sdk/include” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2/tools/sdk/lwip2/include” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2/tools/sdk/libc/xtensa-lx106-elf/include” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Temp\arduino_build_422498/core” -c -Wall -Wextra -Os -g -mlongcalls -mtext-section-literals -fno-exceptions -fno-rtti -falign-functions=4 -std=c++11 -MMD -ffunction-sections -fdata-sections -DF_CPU=80000000L -DLWIP_OPEN_SRC -DTCP_MSS=536 -DARDUINO=10805 -DARDUINO_ESP8266_GENERIC -DARDUINO_ARCH_ESP8266 -DARDUINO_BOARD=”ESP8266_GENERIC” -DLED_BUILTIN=2 -DESP8266 “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2\cores\esp8266” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2\variants\generic” “-IC:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266WiFi\src” “-IC:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266WebServer\src” “-IC:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266mDNS” “C:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266WiFi\src\ESP8266WiFiMulti.cpp” -o “C:\Users\ali\AppData\Local\Temp\arduino_build_422498\libraries\ESP8266WiFi\ESP8266WiFiMulti.cpp.o”
      “C:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\tools\xtensa-lx106-elf-gcc\1.20.0-26-gb404fb9-2/bin/xtensa-lx106-elf-g++” -D__ets__ -DICACHE_FLASH -U__STRICT_ANSI__ “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2/tools/sdk/include” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2/tools/sdk/lwip2/include” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2/tools/sdk/libc/xtensa-lx106-elf/include” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Temp\arduino_build_422498/core” -c -Wall -Wextra -Os -g -mlongcalls -mtext-section-literals -fno-exceptions -fno-rtti -falign-functions=4 -std=c++11 -MMD -ffunction-sections -fdata-sections -DF_CPU=80000000L -DLWIP_OPEN_SRC -DTCP_MSS=536 -DARDUINO=10805 -DARDUINO_ESP8266_GENERIC -DARDUINO_ARCH_ESP8266 -DARDUINO_BOARD=”ESP8266_GENERIC” -DLED_BUILTIN=2 -DESP8266 “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2\cores\esp8266” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2\variants\generic” “-IC:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266WiFi\src” “-IC:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266WebServer\src” “-IC:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266mDNS” “C:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266WiFi\src\ESP8266WiFiSTA.cpp” -o “C:\Users\ali\AppData\Local\Temp\arduino_build_422498\libraries\ESP8266WiFi\ESP8266WiFiSTA.cpp.o”
      “C:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\tools\xtensa-lx106-elf-gcc\1.20.0-26-gb404fb9-2/bin/xtensa-lx106-elf-g++” -D__ets__ -DICACHE_FLASH -U__STRICT_ANSI__ “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2/tools/sdk/include” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2/tools/sdk/lwip2/include” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2/tools/sdk/libc/xtensa-lx106-elf/include” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Temp\arduino_build_422498/core” -c -Wall -Wextra -Os -g -mlongcalls -mtext-section-literals -fno-exceptions -fno-rtti -falign-functions=4 -std=c++11 -MMD -ffunction-sections -fdata-sections -DF_CPU=80000000L -DLWIP_OPEN_SRC -DTCP_MSS=536 -DARDUINO=10805 -DARDUINO_ESP8266_GENERIC -DARDUINO_ARCH_ESP8266 -DARDUINO_BOARD=”ESP8266_GENERIC” -DLED_BUILTIN=2 -DESP8266 “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2\cores\esp8266” “-IC:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2\variants\generic” “-IC:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266WiFi\src” “-IC:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266WebServer\src” “-IC:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266mDNS” “C:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266WiFi\src\ESP8266WiFiScan.cpp” -o “C:\Users\ali\AppData\Local\Temp\arduino_build_422498\libraries\ESP8266WiFi\ESP8266WiFiScan.cpp.o”
      C:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266WiFi\src\ESP8266WiFiScan.cpp: In static member function ‘static void ESP8266WiFiScanClass::_scanDone(void*, int)’:

      C:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266WiFi\src\ESP8266WiFiScan.cpp:297:41: error: cannot convert ‘bss_info::’ to ‘bss_info*’ in assignment

      for(bss_info* it = head; it; it = it->next, ++i)

      ^

      C:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266WiFi\src\ESP8266WiFiScan.cpp:305:45: error: cannot convert ‘bss_info::’ to ‘bss_info*’ in assignment

      for(bss_info* it = head; it; it = it->next, ++i) {

      ^

      Multiple libraries were found for “ESP8266WiFi.h”
      Used: C:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266WiFi
      Not used: C:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2\libraries\ESP8266WiFi
      Multiple libraries were found for “ESP8266WebServer.h”
      Used: C:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266WebServer
      Not used: C:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2\libraries\ESP8266WebServer
      Multiple libraries were found for “ESP8266mDNS.h”
      Used: C:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266mDNS
      Not used: C:\Users\ali\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.4.2\libraries\ESP8266mDNS
      Using library ESP8266WiFi at version 1.0 in folder: C:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266WiFi
      Using library ESP8266WebServer at version 1.0 in folder: C:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266WebServer
      Using library ESP8266mDNS in folder: C:\Users\ali\Documents\Arduino\libraries\ESP8266mDNS (legacy)
      exit status 1
      Error compiling for board Generic ESP8266 Module.

      استاد این خطای کاملش هست .. نه متاسفانه ندارم usb
      استاد وریفای هم نمیشه بدون اتصال به برد هم این خطا میاد

 • با سلام
  پروژه جالبی بود .ممنون ازتون.
  من چند تا سوال دارم در مورد ارسال و دریافت سیگنال از طریق برد اردینو و RF CC1101,433MHz دارم و چون تازه کار در این زمینه هستم گیج شدم.این امکان هست که سوالامو از طریق شما جواب بگیرم ؟چگونه؟
  با تشکر

 • سلام خسته نباشید
  برد ویموس را اگه فقط به یک روتر ثابت که دیگر تغییر نکند وصل کنیم. امکان تغییر ای پی لوکال ان وجود دارد ؟! چون امکان دیدن ای پی لوکال برای همیشه وجود ندارد برای پروژه که من دارم میخوام ببینم همیشه در زمان روشن و خاموش شدن برد اردوینو این ای پی تغییر میکند یا نه ؟!

  • با سلام
   این مورد از طریق برنامه نویسی برد کاملا قابل رفع می‌باشد. تخصیص آی پی ثابت لوکال به یک سخت افزار از طریق نرم افزارهای شبکه قابل دسترسی خواهد بود.

 • سلام.خسته نباشید. من هرکاری میکنم کتابخانه ESP8266WiFi اد نمیشه. فایل زیپ رو هم گیت هاب نمیده. فایل زیپ دانشجو کیت هم ارور میده.

 • سلام
  من میخواستم تا بصورت مستقیم توسط موبایل به برد ۸۲۶۶ وصل شم و رله را کنترل کنم!این آموزس احتیاج به روتر داره!
  امکانش هست راهنمایی کنید و کد مربوط به ساخت Access point را در اختیار قرار بدید؟
  سپاس

 • سلام من یک ماژول ESP8266-01 دارم ومیخوام html,css دلخواه خودم رو روی این ماژول در حالت Access Point آپلود کنم
  چنین چیزی امکان داره؟
  قصدم از این کار کنترل دستگاه Arduino از طریق پورت سریال هستش.این پروژه شما نیاز به یک مودم روتر داره
  آیا این قابلیت وجود داره که من دستوراتم رو به صورت XmlHttpRequest یا Ajax ارسال و دریافت کنم؟ یعنی بدون Refresh شدن صفحه
  و این که میتونم از حافظه فلش (SPIFFS) این ماژول استفاده کنم؟
  اگر ممکنه من رو راهنمایی کنید لطفا

 • سلام و وقت بخیر ممنون از اطلاعاتتون.امکانش هستLCD گرافیکی معرفی کنید که به راحتی بشه با ESP راه اندازیش کرد؟برای پروژه ی خانه های هوشمند میخواستم اطلاعات رو نمایش بده.

 • سلام،خسته نباشد.
  اموزش عالی بود.
  میشه بگید چطوری باید سروری ساخت که
  over ip باشه؟؟

  • با سلام و تشکر از شما
   با داشتن Ip Static میتوانید به صورت Over IP به برد متصل شوید. البته موضوع به همین سادگی هم نیست، برای این کار نیازمند دانش فنی شبکه و شناخت کامل این موارد خواهید بود. اگر توضیحات کاملتری در خصوص درخواستتان ارایه کنید، بهتر میتوانم راهنمایی کنم.

 • سلام یک مشکلی بعد از آپلود پیش میاد Done Upluding رو مینویسه اما پیغام
  Leaving…
  Soft resetting…
  رو نمایش میده و در سریال مانیتور هم چیزی نشون نمیده لطفا راهنمایی کنید

  • با سلام
   بله همانطور که در متن هم اشاره کرده‌ام، این روش کمی دردسر دارد. لطفا پایه Reset ماژول را یکبار High کرده و سپس دکمه ریست روی برد را کلیک کنید. سپس نتیجه را اعلام کنید.

  • سلام کاش آموزش بصورت تصویری بگزارید، من اصلا آشنایی به الکترونیک ندارم و فقط با فیلم میتونم ببینم و انجام بدم، ممنون

   • سلام متاسفانه باز هم مشکل حل نشد همچنین بعضی اوقات با پیغام
    esptool.FatalError: Failed to connect to ESP8266: Timed out waiting for packet header هم مواجه میشم

     • سلام ابتدا طبق طبق توضیحات بالا مدار را می بندم سپس کد داخل IDE کپی میکنم برد را انتخاب میکنم همچنین پروگرامر رو روی ArduinoISP انتخاب میکنم و یکبار Reset رو اتصال میدم و بعد آپلود میکنم
      ممکنه مشکل ازسایر تنظیمات برد در IDE باشه من تغییری ندادم بعد از انتخاب برد همون تنظیمات پیشفرض درسته؟

       • سلام بله انجام دادم برای راحتی کارآیا میشه ESP8266 رو از طریق مبدل USB به TTL پروگرام کنم؟اگر میشه پروگرامر در IDE باید روی کدوم مورد باشه

        • سلام مشکل پیدا شد ینی در واقع مشکلی وجود نداشت البته تو آپلود برنامه کاملا درست آپلود میشه اما تو سریال مانیتور چیزی نشون نمیده مثلا وقتی برنانه اکسس پوینت رو آپلود میکنم اکسس پوینت ساخته میشه و در اسکن وای فای پیدا میشه فقط برای ورود به تنظیماتش نیاز به آی پی هست که تو سریال مانیتور نشون میده و نمیشه دید فکر کنم باید تنظیمات برد در قسمت tools مشکل داشته باشه لطفا دقیق بگید تنظیمات باید رو چه گزینه هایی باشه

         • باسلام مجدد
          بسیار خب، بخش اول مشکل شما رفع شد، در خصوص سریال مانیتور هم لطفا بفرمایید بادریت را روی چه عددی تنظیم کردید؟ آیا اقدام به تغییر بادریت سریال مانیتور کردید؟

          • سلام بادریت روی ۱۱۵۲۰۰ هست همونطور که در برنامه تنظیم شده
           درضمن بنده از مبدل USB به TTL استفاده کردم خیلی راحت تر از روش توضیح داده شده بود

          • با سلام مجدد
           بله روش‌های مختلفی برای این پروژه وجود دارد. این روشی که بنده استفاده کرده‌ام، معمول نیست. در خصوص مشکلی که دارید مرتبط با این آموزش نیست. مشکل را باید جور دیگری ریشه یابی کنید. اگر طبق این مدل پیش رفتید و مشکل داشتید اطلاع رسانی کنید.

 • با سلام و خسته نباشید
  ایا میشه esp8266 رو به گوگل اسیستنز یا الکسا یا smart home samsung وصل کرد ؟

 • سلام من این ارور میگیرم ؟؟؟؟؟
  Executable segment sizes:
  IROM : 282532 – code in flash (default or ICACHE_FLASH_ATTR)
  IRAM : 27672 / 32768 – code in IRAM (ICACHE_RAM_ATTR, ISRs…)
  DATA : 3856 ) – initialized variables (global, static) in RAM/HEAP
  RODATA : 1100 ) / 81920 – constants (global, static) in RAM/HEAP
  BSS : 25344 ) – zeroed variables (global, static) in RAM/HEAP
  Sketch uses 315160 bytes (32%) of program storage space. Maximum is 958448 bytes.
  Global variables use 30300 bytes (36%) of dynamic memory, leaving 51620 bytes for local variables. Maximum is 81920 bytes.
  esptool.py v2.8
  Serial port COM8
  Connecting…….._____…..

 • من کد رو آپلود کردم و کتاب خونه هارو هم نصب کردم اما با این ارور مواجه شدم
  Multiple libraries were found for “ESP8266WiFi.h”
  In file included from C:\Users\mehdi\Documents\Arduino\SerialESP8266_library_test\SerialESP8266_library_test\SerialESP8266_library_test.ino:1:0:

  Used: C:\Users\mehdi\Documents\Arduino\libraries\ESP8266WiFi-Daneshjookit
  C:\Users\mehdi\Documents\Arduino\libraries\ESP8266WiFi-Daneshjookit/ESP8266WiFi.h:25:10: fatal error: include/wl_definitions.h: No such file or directory

  Not used: C:\Users\mehdi\Documents\Arduino\libraries\ESP8266WiFi
  #include “include/wl_definitions.h”

  ^~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  compilation terminated.

  exit status 1
  Error compiling for board Arduino Uno.

  • با سلام
   ارور دریافتی به معنی وجود داشتن بیش از یک کتابخانه با عنوان ESP8266WIFI در سیستم عامل شماست. به مسیر کتابخانه‌ها مراجعه کنید و کتابخانه‌ها را یک به یک تغییر داده تا مشکل برطرف شود.

 • سلام آیا وب سرور فقط توانایی دریافت و نمایش داده از برد esp را دارد یا می‌توان به برد esp فرمان هم ارسال کرد؟

 • سلام. خیلی ممنون از آموزش که دادین.
  فقط چطوری میشه فایل Html که شامل ۱۰۰ خط یا بیشتر رو از SD card خوند و نمایش داد و اینکه چطوری بجای سرچ ip با سرچ یک نام صفحه رو بیار.

 • سلام وقتتون بخیر
  این ارور رو چجوری رفع کنم
  undefined reference to `setup’
  collect2.exe: error: ld returned 1 exit status