سرگرمی

آموزش ساخت کاردستی غلت زن با CD و کش

create-diy-cd-craft-digispark
نوشته شده توسط عاطفه خدارحمی

ساخت کاردستی شاید در ذهن شما جوری تعریف شده باشد که نیازمند ابزار آلات و قطعات خاصی می تواند باشد. خلاقیت مرز ندارد و شما می‌توانید با ساده ترین و در دسترس ترین وسیله ی اطراف خودتان کاردستی تمام و کمالی بسازید. در آموزش ساخت کاردستی غلت زن با مرجع تخصصی کاردستی رباتیک به زبان فارسی، دیجی اسپارک همراه باشید.

 


لوازم مورد نیاز ساخت کاردستی غلت زن


وسایل به کار رفته در این آموزش همگی از نوع بازیافتی هستند. برای ساخت این کاردستی به سی دی، در بطری نوشابه ، کش پول و …می باشید و نیاز به هیچ وسیله ی دیگری ندارید.

 


دستور العمل ساخت کاردستی غلت زن با  CD


در مرحله ی اول تکه های چوبی را به اندازه ی حدودا ۱۶ سانتی متر را برش می‌دهیم. همانطور که در تصویر مشاهده میکنید چوب هارا به سه نقطه ی مشخص شده روی سی دی توسط چسب حرارتی میچسبانیم. سپس سی دی دوم را در قسمت دیگر چوب ها میچسبانیم. حال نیاز به در نوشابه داریم. در این قسمت توسط هویه حفره ای در مرکز در نوشابه ها ایجاد می‌کنیم. در حین استفاده از هویه حتما نکات ایمنی را رعایت کنید یا در صورت عدم تجربه از شخصی با مهارت کمک بگیرید. سپس در های نوشابه را دقیقا روی حفره ی سی دی میچسبانیم. در این مرحله چوب کباب تابه ای را به اندازه ی مشخص برش میدهیم. همانطور که در ویدیو مشاهده می کنید از کش پول استفاده کرده و آن را به چوب کباب تابه ای گره می‌دهیم‌. سپس کش پول را از حفره ی روی در نوشابه عبور می‌دهیم و سپس آن را کش میدهیم و از در نوشابه دوم نیز خارج می‌کنیم و با قسمتی از چوب کباب تابه آن را محکم کرده و انتهای آن را گره می‌دهیم. حال یکی از خلال دندان هارا سریع و پست سر هم میچرخانیم تا کش نیز به اندازه کافی به خود بپیچد. سپس کار دستی را روی سطحی صاف رها میکنیم تا غلت بزند.

 


ویدیو آموزش ساخت کاردستی غلت زن با سی دی


 


نحوه اتصالات کاردستی غلت زن با سی دی


همانطور که در شکل زیر مشاهده می کنید چوب های ۱۶ سانتی متری را برش داده و مطابق تصویر زیر به نقاط مشخص شده روی سی دی می چسبانیم.

اتصال چوب ها به CD در ساخت کاردستی غلت زن - دیجی اسپارک

 

سی دی را مطابق تصویر زیر را روی چوب های متصل شده می چسبانیم. به صورتی که بالانس سی دی برقرار شود.

مراحل ساخت کاردستی غلت زن با CD - دیجی اسپارک

 

در این قسمت از آموزش در قسمت مرکزی در نوشابه با هویه حفره ای ایجاد می کنیم. سپس در نوشابه را دقیقا روی حفره ی سی دی می چسبانیم.

نصب در بطری نوشابه در ساخت کاردستی غلت زن - دیجی اسپارک

 

چوب کباب تابه ای  را برش می دهیم و سپس کش پول را به آن گره می دهیم. سپس کش پول را از حفره وسط در نوشابه عبور میدهیم.

اتصال کش لاستیکی در ساخت کاردستی غلت زن - دیجی اسپارک

 

سپس کش مورد نظر را از در نوشابه اول عبور داده سپس از در دوم ان را عبور می دهیم و با تکه ی چوب کباب تابه ای آن را نگه داشته و سپس گره میزنیم.

استفاده از خلال دندان در ساخت کاردستی غلت زن با CD - دیجی اسپارک

 

در پایان چنانچه سوالی در خصوص ساخت این کاردستی غلت زن با وسایل بازیافتی داشتید، از طریق بخش نظرات در ادامه این آموزش مطرح بفرمایید. من و همکارانم در تلاش هستیم تا پاسخ شما را در سریع‌ترین زمان ممکن ارسال کنیم.

 

درباره نویسنده

عاطفه خدارحمی

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه

۶ دیدگاه