سرگرمی

آموزش ساخت کاردستی چراغ قوه با ماژیک، LED و باتری

create-diy-hand-torch-with-Marker-led-and-battery-digispark
نوشته شده توسط عاطفه خدارحمی

اگر خودتان صاحب فرزند هستید یا به نحوی با کودکان در ارتباطید، حتما بار ها مشاهده کردید کودکان اصرار دارند که افراد بزرگ تر برایشان از مغازه چیزی بخرند‌. خواسته های کودکان محدودیت ندارد و از اسباب بازی های کودکانه گرفته تا وسایلی که مربوط به سنین بالاتر را شامل می‌شود. اگر به تمامی خواسته های کودکان جواب مثبت بدهیم و به سرعت برایشان فراهم کنیم روی تربیت آن ها اثر منفی داشته و همچنین تحمل جواب منفی را نیز در زندگی نخواهد داشت. به جای فراهم کردن سریع خواسته های فرزندتان، می‌توانید او را تشویق به ساخت ان وسیله یا کاردستی کنید. در این آموزش قصد داریم روش ساخت کاردستی بسیار آسان و جذاب چراغ قوه را با شما به اشتراک بگذاریم. در ادامه ساخت کاردستی چراغ قوه با ماژیک با مرجع تخصصی کاردستی رباتیک به زبان فارسی، دیجی اسپارک همراه باشید.

 


 لوازم مورد نیاز ساخت کاردستی چراغ قوه با ماژیک


طبق معمول همیشه لوازم مورد نیاز ساخت این کاردستی از دو قسمت بازیافتی و الکترونیکی تشکیل شده است. لوازم بازیافتی شامل ماژیک، کاغذ، در نوشابه و ..است. لیست وسایل الکترونیکی به شرح زیر می باشد‌. با کلیک بر روی هر گزینه به صفحه ی محصول منتقل شده و در صورت نیاز میتوانید از سایت دانشجوکیت تهیه کنید‌.

 


دستورالعمل ساخت کاردستی چراغ قوه با ماژیک


در مرحله ی اول از ساخت کاردستی چراغ قوه با ماژیک مغزی ماژیک را خارج می کنیم و سپس در جای خالی آن مغزی دو عدد باتری نیم قلم به صورت سری قرار می‌دهیم. در قسمت انتهایی درست در حاشیه ی جانبی ماژیک به وسیله ی پرچ یا هویه حفره ای ایجاد می‌کنیم. سپس از سیم افشان استفاده کرده  سیم افشان را از آن حفره عبور می‌دهیم و از قسمت ابتدایی ماژیک خارج میکنیم. در مرحله ی بعد یکی از پایه های ال ای دی را خمیده کرده و از سوراخ ایجاد شده عبور می‌دهیم و به سیم افشان متصل می‌کنیم‌ تا مقدمات اتصالات برقرار شود. سپس بعد از قرار گیری باتری ها مشاهده می‌کنیم که با اتصال سیم به قسمت انتهایی باتری ال ای دی روشن می‌شود‌.در قسمت بعد از ساخت کاردستی چراغ قوه با ماژیک تکه .ورقه پلاستیکی نازک را به صورت نوار مسطیلی برش داده و در قسمت انتهایی ماژیک قرار می‌دهیم. سپس سر ماژیک را از قسمت ابتدایی آن جدا میکنیم و بعد از آن در ماژیک را میبندیم‌. هم اکنون از در نوشابه استفاده کرده و در قسمت مرکزی  آن مطابق ویدیو با کاتر دو برش به صورت علامت جمع ایجاد می‌کنیم. در حین استفاده از کاتر حتما نکات ایمنی را راعایت کنید تا از آسیب به دستتان جلوگیری شود و یا در صورت کم تجربگی از شخصی با مهارت کمک بگیرید. سپس ماژیک را از درون شکاف روی در نوشابه عبور میدهیم. یک ورقه ی آلومینومی نازک را به صورت مربعی برش داده و وسط آن را سوراخ میکنیم سپس ال ای دی را از آن عبور می‌‌دهیم و ادامه ی ورقه را به دور بدنه ماژیک میپیچیم. با چرخش در ماژیک چراغ قوه ی ما روشن خواهد شد.

 


 ویدیوی آموزش ساخت کاردستی چراغ قوه با ماژیک


 


نحوه اتصالات ساخت کاردستی چراغ قوه با ماژیک


در مرحله ی اول از ساخت کاردستی مغزی ماژیک را از بدنه ی آن خارج میکنیم و سپس به وسیله ی پرچ قسمت انتهایی آن یک حفره ایجاد می کنیم.

مراحل ساخت چراغ قوه با ماژیک - دیجی اسپارک

 

سپس در قسمت مشخص شده روی ماژیک حفره ی دیگری نیز ایجاد می کنیم. در این مرحله سیم افشان را از آن حفره عبور داده و از قسمت پایینی ماژیک خارج می کنیم.

عبور سیم ها از بدنه ماژیک در ساخت چراغ قوه با ماژیک - دیجی اسپارک

 

در این مرحله از ال ای دی دو شاخه استفاده کرده و یکی از پایه های آن را خمیده می کنیم. سپس همانطور که در تصویر مشاهده می کنید پایه  یال ای دی را از حفره ی کناری خارج میکنیم.

اتصال ال ای دی به چراغ قوه با ماژیک - دیجی اسپارک

 

ورقه ی پلاستیکی برش داده شده را به قسمت انتهایی ماژیک روی سیم افشان نصب میکنیم و سپس مغزی سر ماژیک را خارج کرده و در ماژیک را میبندیم.

اتصال باتری ها در ساخت چراغ قوه با ماژیک - دیجی اسپارک

 

در قسمت مرکزی در نوشابه شیاه هایی را ایجاد میکنیم و سپس ماژیک را از در آن عبور میدهیم. سپس ورقه ی نازک آلومینیومی را روی آن میچییم و ال ای دی را از آن خارج می کنیم.

نهایی سازی چراغ قوه با ماژیک و ال ای دی - دیجی اسپارک

 

در پایان چنانچه سوالی در خصوص ساخت این کاردستی چراغ قوه داشتید، از طریق بخش نظرات در ادامه این آموزش مطرح بفرمایید. من و همکارانم در تلاش هستیم تا پاسخ شما را در سریع‌ترین زمان ممکن ارسال کنیم.

 

درباره نویسنده

عاطفه خدارحمی

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه

۱۰ دیدگاه