امنیت گنو/لینوکس

آموزش آپدیت خودکار سرور اوبونتو

نوشته شده توسط اروند طباطبایی

هیچ چیز برای یک مدیر سرور به اندازه هر روز نصب کردن اپدیت های امنیتی خسته کننده نیست.خوشبختانه اوبونتو این کار رو واسه مدیر هاس سرور ساده تر کرده و میتونن با اتوماتیک سازی اپدیت های امنیتی بذارن که اوبونتو خودش این کار رو انجام بده و ریسک امنیتی که در صورت اپدیت نکردن پیش میومد دیگه نیاد.با من در digispark همراه باشید

تنها کاری که نیاز هست انجام بدید وارد کردن یک کد ساده تر ترمینال است و بس :

sudo dpkg-reconfigure -plow unattended-upgrades

که باز هم اگر تحت مدیر ریشه (همون root) وارد شدید دیگه نیازی به وارد کردن sudo نیست.

img_5485e246899e5

پس از چند لحظه صفحه ای صورتی برایتان به نمایش گذاشته میشود که تنها از شما میخواهد تا کلید ok را فشار دهید.

img_5485e1a03f2b9

اگر ترمینال گسترده تر بود این فرایند باید تنها در یک صفحه انجام میگرفت اما به هر حال اگر میخواهید که اپدیت های stable به صورت خودکار دانلود و سپس نصب شوند OK بزنید:

img_5485e1d2edfa2

پیکربندی لازم برای انجام بروز رسانی خودکار انجام خواهد شد اما باید توجه داشته باشید که تا زمانی که این فرایند به صورت خودکار انجام میشود کار دست خودتان است.به صورت پیشفرض بروز رسانی ها روزی یک بار چک میشوند که مشخصا برای نصب به موقع اپدیت های امنیتی چندان مناسب به نظر نمیرسند و بهتر است تنظیمات مربوط به آن را انجام دهید.اما انچه در نهایت خواهید داشت رهایی از فرایند خسته کننده نصب فایل های امنیتی خواهد بود.

درباره نویسنده

اروند طباطبایی

بنیانگذار دیجی اسپارک: اولین مرجع تخصصی امبدد سیستم به زبان فارسی / کارشناس سئو و تولید محتوا

هرچه می آموزم میبینم که خیلی کم آموختم. علاقه به رباتیک و تکنولوژی دارم. امیدوارم بتونم دانشی را که آموخته‌ام، به روش‌های مختلفی به کاربران علاقمند منتقل کنم.

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه

۵ دیدگاه