سرگرمی

آموزش ساخت کاردستی حشره ی کوچک با موتور ویبراتور DC

insect-diy-robot-with-dc-vibration-motor-digispark
نوشته شده توسط عاطفه خدارحمی

امروز با آموزشی ساده و بامزه در خدمت شما هستیم. کاردستی حشره ی کوچک یک کاردستی جذاب و ساده و در عین حال خلاقانه است. برای ساخت این کاردستی فقط به وسایل بازیافتی و همچنین موتور ویبراتور نیاز دارید. این کاردستی برای سنین هفت به بالا مناسب است و روشی بسیار امن برای ساخت دارد که شما یا فرزندتان در محیطی بدون خطر و بدون الزام به استفاده از وسایل خطرناک به راحتی قادر به ساخت آن هستید. در ادامه این آموزش با دیجی اسپارک، مرجع آموزش های کاردستی و سرگرمی همراه باشید.

 


وسایل لازم ساخت ربات حشره‌ی کوچک


همانند آموزش های گذشته ابزارهای ساخت این کاردستی به دو قسمت بازیافتی و الکترونیکی تقسیم می‌شوند. ابزارهای بازیافتی آن شامل گیره‌ی کاغذ و گیره‌ی لباس می‌باشد. لیست وسایل الکترونیکی مورد نیاز به شرح زیر است. با کلیک بر روی هر گزینه به صفحه ی کالا منتقل می‌شوید و در صورت نیاز به راحتی میتوانید آن را تهیه کنید.

 


دستورالعمل ساخت حشره ی کوچک


برای شروع موتور ویبراتو را در دهانه ی گیره‌ی لباس قرار می‌دهیم. به صورتی که موتور دقیقا در قسمت فرورفتگی گیره جای گیرد. حال مطابق ویدیو ال ای دی ها را در دو سمت گیره ی لباس بوسیله ی چسب دوقلو میچسبانیم. در نظر داشته باشید که ال ای دی ها در واقع چشم های حشره‌ی ما هستند. حال از سیم افشان در جهت ارتباط دو ال ای دی با یکدیگر استفاده می‌کنیم. سپس سیم های خروجی از موتور ویبراتور را نیز به سیم افشان خارج شده از لحیم ها متصل می‌کنیم. در این مرحله مطابق تصویر گیره ی کاغذ را باز کرده و به شکل مورد نظر خم می‌کنیم. پاهای حشره ی کاردستی ما آماده است. پاها را بوسیله‌ی چسب حرارتی به گیره‌ی لباس وصل می‌کنیم.
در مرحله ی آخر سیم خروجی از موتور و ال ای دی ها را به باتری سکه ای متصل کرده و باتری را درست مانند ویدیو در قسمت پشتی گیره لباس میچسبانیم. موتور ویبره شروع به حرکت میکند و همچنین ال ای دی ها روشن میشود.با قرار دادن کاردستی برا روی سطحی صاف، حشره‌ی ما شروع به حرکت میکند.


ویدیو آموزش ساخت حشره کوچک


 


نحوه اتصالات کاردستی حشره کوچک


همانطور که در تصویر مشاهده می کنید موتور ویبراتور را دقیقا در قسمت فرو رفته ی گیر لباس قرار می دهیم. ال ای دی های قرمز رنگ را نیز در جای مشخص شده بر روی گیره ی لباس متصل می کنیم.

 

گیره های کاغذ را مانند تصویر زیر خمیده کرده و به قسمت پایینی گیره لباس بوسیله ی چسب دوقلو یا چسب حرارتی متصل میکنیم.سعی داشته باشید که پاها با فاصله ی یکسان از یکدیگر قرار گیرند.

 

سیم های خروجی از موتور و همچنین ال ای دی هارا بوسیله چسب نواری یا چسب کاغذی به بدنه ی باتری سکه ای متصل می کنیم.باتری را مانند تصویر در قسمت پشتی گیره لباس قرار می دهیم.برای جلو گیری از حرکت باتری ان را بوسیله ی باتری چسب حرارتی یا چسب قطره ای میچسبانیم.

 

در پایان چنانچه سوالی در خصوص ساخت این کاردستی حشره کوچک داشتید، از طریق بخش نظرات در ادامه این آموزش مطرح بفرمایید. من و همکارانم در تلاش هستیم تا پاسخ شما را در سریع‌ترین زمان ممکن ارسال کنیم.

 

درباره نویسنده

عاطفه خدارحمی

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه

۴ دیدگاه