گنو/لینوکس

نصب SoundCloud در لینوکس

نوشته شده توسط اروند طباطبایی

برای طرفداران soundcloud خبرهای خوبی داریم؛ حال میتوانید Soundcloud را در لینوکس نصب کنید. ممکن است بگوئید که همین الان هم این برنامه را با کروم بر روی دسگتاپ خود داشته‌ام اما برنامه‌های کروم تجربه کاربری دقیقی را برای شما همراه نخواهند داشت. با این حال این موارد دوچیز کاملاً مجزا است و ممکن است افرادی نیز باشند که نسخه های وابسته به مرورگرها را نسبت به نسخه های دسکتاپی اپلیکیشن ها برتری دهند.

اما اگر شما نیز از آن دسته افرادی هستید که برنامه‌های دسکتاپ را ترجیح میدهید soundnode به شما یک برنامه تمام و کمال برای استفاده از Soundcloud ارائه میدهد.

soundnode-soundcloud-alternative

استفاده از Soundnode برای نصب ساندکلاد در لینوکس

soundnode یک پروژه آزاد و متن باز است که نسخه دسکتاپ ساندکلاد را به شما ارائه میدهد که میتوانید به آن به موزیک های استریم گوش کرده و پلی لیست های خود را داشته باشید و همچنین موزیک های خود را با دوستانتان به اشتراک بگذارید و باید بگوئیم که این برنامه دقیقاً soundcloud رسمی نیست ؛ چرا که برنامه رسمی ساندکلاد سالهای قبل به دیار باقی شتافت!

اگر ظاهر برنامه را بررسی کنید خواهید دید که تقریباً شبیه اسپاتیفای است و ظاهری بسیار زیبا دارد.

Soundcloud-Linux-App

اپلیکیشن ساندنود هم‌اکنون در حال توسعه ای بسیار سنگین و سریع است و این دلیل کامل نبودن برنامه و مشاهده نکردن برخی از قابلیت‌های ساندکلاد در این برنامه است برای مثال هم‌اکنون نمیتوانید آهنگ‌های خود را از طریق برنامه آپلود کنید و یا نمیتوانید در آهنگ‌ها کامنت بگذارید ؛ این قابلیت‌ها در نسخه های بعد اضافه خواهند شد.

این برنامه علاوه بر لینوکس برای Mac OS x و همچنین مایکروسافت ویندوز نیز در دسترس است. شما میتوانید این برنامه را از طریق لینک زیر دریافت کنید و برای نسخه های ویندوزی و مک آن کافی است در لینک ارائه شده کمی جست‌و‌جو کنید تا لینک مناسب خود را پیدا کنید.

Download SoundNode

Soundcloud-Linux-App-1
پس از آنکه دانلود فایل نصب تمام شد ؛ فایل zip را بازکرده و فایل soundnode-app را اجرا کنید تا بتوانید ساندکلاد را در دسکتاپ خود داشته باشید. اگر هنوز هم اسپاتیفای را برای شنید آهنگ مناسب تر میدانید و از آن بیشتر لذت میبرید میتوانید آموزش نصب آن را در این لینک مشاهده کنید.

 

درباره نویسنده

اروند طباطبایی

بنیانگذار دیجی اسپارک: اولین مرجع تخصصی امبدد سیستم به زبان فارسی / کارشناس سئو و تولید محتوا

هرچه می آموزم میبینم که خیلی کم آموختم. علاقه به رباتیک و تکنولوژی دارم. امیدوارم بتونم دانشی را که آموخته‌ام، به روش‌های مختلفی به کاربران علاقمند منتقل کنم.

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه